ADIYAMAN (NEMRUT), ŞANLIURFA (GÖBEKLİTEPE) & GAZİANTEP 26 EKİM 2019

1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, İç Hatlar Terminali’nde saat 10.00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası, Türk Havayolları’nın TK2216 sefer sayılı 11.05 uçuşu ile Adıyaman’a hareket ediyoruz. 12.50’de varışımıza istinaden, Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Damlacık Köyünde yerel lezzetler ile alacağız. Kommagene efsanevi kralı Antiochus’un yaptırmış olduğu devasa Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Selçuklu Köprüsü ve Yeni Kahta Kalesi’ni görüyor, akabinde Nemrut Milli parkına giriş yapıyoruz. Milli park içerisinde Arsemia Antik Kenti son molamız oluyor. Ardından Nemrut’un zirvesine hareket ediyoruz. Gün batımını efsanevi manzara ile izleyip otelimize gitmek üzere Nemrut Dağı’nı geride bırakıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Adıyaman Hilton Garden Inn’dedir.

2. GÜN

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Adıyaman Müzesi’ni gezip, Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 1,5 saat sürecektir. Cilalı Taş Devri’nden kalma Göbeklitepe, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşuyor. Arkeologların burada elde ettikleri bulgulardan, o devre ait insanların yaşamlarıyla ilgili birçok bilgi elde edilmiştir. Özellikle hayvan kabartmaları olan T şeklindeki taşları inceliyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Gezimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğini Müze Cafe/Restoran’da aldıktan sonra Şanlıurfa’da Balıklıgöl ve civarını gezip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini sıra gecesi eşliğinde alacağız.

Konaklamamız Hilton Garden Inn Şanlıurfa Hotel’dedir.

 
3. GÜN

Kahvaltının ardından, Göbeklitepe ve civardan çıkartılan eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. 1969 yılında açılan bu müze Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasından sonra daha da önem kazanmıştır. Gezimizin ardından, Halfeti’ye hareket ediyoruz.

 

Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrası, öğle yemeğimizi Fırat Nehri manzarası ile alıyoruz. Daha sonra özel tekne ile sular altında kalan Halfeti’yi gezeceğiz. Gezi bitiminde Gaziantep otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz, yöresel lezzetler ile Bayazhan’da.

Konaklamamız Tuğcan Otel’de.

4. GÜN

Kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Fırat Nehri kenarında kurulmuş ve 20 bin dönümlük arazi üzerine kurulmuş Zeugma/Belkıs Antik Kenti’nden çıkartılan eserlerin sergilendiği Zeugma Müzesi olacak. Dünyaca ünlü bu müzede en çok göze çarpan eser ise Çingene Kızı mozaiğidir.

Gezimiz sonrası, öğle yemeğimizi yöresel lezzetler ile Aşina Restoran’da alıyoruz. Yemeğin ardından yürüyerek Kale Mahallesi ve Bey Mahallesi’nde tarihi yapıları görüyor ve bölgenin yaşam tarzını hissediyoruz. Gezimiz esnasında Mutfak Müzesi’ni gezeceğiz. Bakırcılar, Yemeniciler ve Baharatçılar çarşılarını gezdikten sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Belirtilen yerde buluşma sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrası TK2227 sefer sayılı 19.45 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz saat 21.25’tir.

Hayat bir yolculuktur, yeni seyahatlerde görüşmek dileğiyle..


· 1 gece Adıyaman Hilton Garden Inn Otel’de konaklama

· 1 gece Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel’de konaklama

· 1 gece Gaziantep Tuğcan Otel’de konaklama

· Gezi sırasında belirtilen yemekler (3 kahvaltı, 4 öğle ve 3 akşam yemeği)

· Sıra gecesi eğlencesi

· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

· Halfeti’de tekne gezisi

· Gezi sırasında tüm transferler

· Sacred7 Travel Profesyonel rehberlik hizmeti

· Zorunlu seyahat sigortası


· Yemeklerde alınacak içecekler

· Uçak biletleri

· Şahsi harcamalar

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
26.10.2019 - 29.10.2019
Tam Pansiyon

2.590,00 TL

2.590,00 TL

3.080,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.