ALMANYA-ROMANTİK YOL 22 NİSAN 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK 1629 sefer sayılı uçuş ile saat 06.45’te Münih’e hareket ediyoruz. Saatlerimiz 08.30’u gösterdiğinde, Almanca ismi eski dilde 'keşişlerin yeri' anlamına gelen Munichen'den gelen Münih’teyiz…

Varışımızı takiben şehir gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz ilk yerlerden olan St. Peters Kilisesi’nde şehri panoramik olarak izlemek isterseniz 306 basamakla ulaşılan kulesinin en tepe noktasına çıkabilirsiniz. Bu kiliseye yürüyüş mesafesinde bulunan Ortaçağ dönemi Asam Kilisesi’ni göreceğiz. Muhteşem bahçesi bahar aylarında her çeşit müzisyene ev sahipliği yapan Residenz Sarayının çimlerinde oturup müzik dinleyerek soluklanacağız. Münih’in en önemli alışveriş caddesi Maximilianstrasse’de yürüyüş gerçekleştireceğiz. Ulusal Tiyatro binasının da yer aldığı kısımda yer alan Max-Joseph Platz’tan başlayan cadde üzerinde birçok ünlü mağaza bulunmakta. Prada'nın, Chanel'in, Dior'un, Gucci'nin en süslü vitrinleri bu yürüyüşte bizi bekliyor olacak.

 

Şehrin merkezinde ama kocaman bir alana yayılmış bir park-orman olan Englisher Garten’ı ve gotik mimarinin en güzel örneğinin sergilendiği Frauenkirche Kathedrali ile Kulesini barındıran Rathaus’u (Belediye Binası) göreceğiz. Yürüdükçe irili ufaklı masaların hayat verdiği küçücük bir meydan olan, turist kalabalığından uzak, bira evlerinin olduğu, 109 metre yüksekliğindeki gotik kilise Fraunen Kirche’nin hemen yanı başındaki meydan Fraunenplatz’ı ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeğimizi alacağımız Marienplatz’a transferimiz yapılıyor. Şehrin tam anlamıyla ‘merkezi’ olan Marienplatz, Münih’in meşhur Meryem Ana Kilisesi’nin de olduğu bölgesi ve burada dileyenlerin kilisenin kuzeydeki minaresine tırmanma şansı olacak. Şehrin ‘Pazar yeri’ olarak da geçen ve ‘biergarten’ (bira bahçesi)’ne de dönüşen Viktualienmartk da burada yer alıyor. Ardından otele transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşip dinlenmemizin ardından saat 18.00’da Weissbier ve Bretzel eşliğinde, Romantik Yol bilgilendirme toplantımızı yapacağız.

 

Akşam yemeği ve konaklama 4* Munich  Hotel NYX by Leonardo’da.

2. GÜN

Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından, Füssen’e doğru yola çıkıyoruz. İlk ziyaretimiz Linderhof Şatosu olacak. Kral II. Ludwig’in Fransız mimarisine, özellikle de Versailles Sarayı’na olan tutkusuyla saray mimarı Geprg Dollman’a inşa ettirdiği, yapımı 1869-1885 yılları arasında süren, küçük ama mücevher gibi işlenmiş bir saray. Ayrıca Linderhof, Ludwig’in sağlığında tamamlanan tek saray olma özelliğiyle de ayrışıyor.


Ardından, Bavyera Kralı olan, konumunun aksine hassas, hayalperest, utangaç ve yalnız bir kral olarak tanımlanan II. Ludwig’in inşa ettirdiği, yapımına 1869 yılında başlanmış Neuschwanstein şatosu’nu ziyaret edeceğiz.  Şatonu yapımı sırasında II. Ludwig’in sıklıkla yürüyüş yaptığı vadide bulunan Marienbrücke köpüsü üzerinden geçeceğiz. Neuschwanstein Şatosu zaman içerisinde devlete öyle bir yük getiriyor ki kralın ölümünden çok kısa bir süre sonra şato turistlere açılıyor ve borçlar bu şekilde ödeniyor. Günümüzde her yıl 1.5 milyon kişiyi ağırlayan bu meşhur şatoda ilgi çekici alanlar olan, romantik kralın çalışma odasını, yatak odasını ve mağarayı ziyaret edeceğiz.

 

 

Öğle yemeğinin ardından, Alplerin eteklerinde bulunan Füssen’de enfes manzaralara tanık olacağız. Ne yana baksak bir doğa harikasıyla karşılacağımız Füssen’de ağaçların arasından görünen ve yanına gidene kadar gizemini koruyan Forggensee Gölü’nü göreceğiz.

 

Akşam yemeği ve konaklama 4* Füssen Hotel Sonne’de.

3. GÜN

 Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından Romantik rota üzerinde göreceğimiz büyülü kasabalar, şatolar için yola çıkıyoruz.

İlk durağımız birçok romantik yol güzergâhındaki şehir ve kasabalara oranla çok daha büyük olan Augsburg olacak. Roma imparatoru Augustus’tan yadigâr ulu imparatorun emri ile MS.15 yılında kurulmuş bu şehirde tarih boyunca buradan belli geçitlerden ticaret akışı gerçekleşmiş. Şehir bir sürü savaş ve ölümcül hastalıklara konu olmuş. Farklı tasarımda ve çok şirin tipik Alman evleri ile çevrili olan Augsburg Maximilian Caddesi üzerinden Augsburg Katedraline ulaşacağız. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yedikten sonra Dinkelsbühl’e doğru yola çıkıyoruz.

 

Dinkelsbühl şehrinin 8. yüzyılda kurulduğu, ancak ticari bir pazar oluşturması sebebi ile 12. yüzyılda kayıtlara geçtiği düşünülüyor. Dinkelsbühl, kale duvarları ile çevrili olması özelliği ile günümüze dek uzanan tek Orta Çağ şehri. Şehrin dört girişinden biri olan Rothenburger Kapısı’ndan içeri girdiğimiz andan itibaren Orta Çağ dokusunu her yerde hissedeceğiz. Yürüyerek Meydandaki St. George Katedraline çıkacak ve Almanya’nın en iyi korunmuş ortaçağ kiliselerinden biri olan katedrali ziyaret edeceğiz. Ardından, kırmızı kale anlamına gelen Rothenburg ob der Tauber’e doğru yola çıkıyoruz. Romantik Yol gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı, Tauber nehri üzerindeki Rothenburg, parke taşlı yolları, evleri ile bizi kendine hayran bırakacak. Surlarla çevrili masalsı kasaba, zaman makinesine gerek olmadan zamanda yolculuk etmemizi sağlayacak.

Şehre girişte Ortaçağ ruhuyla çevrili sokaklarda “cellarmaster” tarafından karşılanacak ve şarap tadımı gerçekleştireceğiz. Ardından, Rothenburg’un en güzel ve fotojenik meydanı Plönlein’de harika fotoğraflar çekeceğiz. Lutheran cemaatine ait kilise 14.yy başında başlayıp 15.yy da bitirilen Jakobskirche Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. En önemli bölümü “Kutsal Kan Mihrabı’” olan kilisede kaya kristallerinden olan bir kapsülün içinde İsa’nın 3 damla kanı olduğu söylenmektedir.

 

Belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı olan Markt Meydan’ında bir kahve molası vererek, önümüzde akan hareketliliğin tadını çıkaracağız. Ardından, Rothenburg’un “Schneeball” adı verilen kartopu şeklindeki tatlısının tadına bakacağız. Hamurun top şekline getirilip, yağda kızartılıp sonrada çikolata, şekerlemelerle, çeşitli şeker kristallerine batırılmasıyla yapılan bu tatlı ile, meydanın hemen yanı başındaki kuleye çıkmak için enerji toplayacağız.

 

Akşam yemeği ve konaklama 4* Rothenburg Prinz Hotel’de.

4. GÜN

Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından, ilk durağımız olan Würzburg’a yola çıkıyoruz. Almanya’nın güneyinde, Bavyera’nın kuzey batısında, Main Nehri üzerinde yer alan bir şehir olan Würzburg, farklı mimari dönemlerden çok sayıda kilise,katedral, tapınak ve şapel barındırmaktadır. Şehrin tarihi iki bin yıldan fazladır. Günümüzde Würzburg, başarılı bir şarap bölgesi ve aynı zamanda büyük bir müzik kültürü merkezi olarak biliniyor. Çeşitli ülkelerden müzisyenlerin performans göstermek için şehre gelerek verdikleri konserlerin yanı sıra her yıl şehir, Bach ve Mozart eserlerine adanmış çeşitli festivallere ev sahipliği yapıyor.

 

Şehirdeki en güzel mimari yapı olan Fajtshehhajm Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Uzun yıllar, piskoposların ikametgâhı olan bugün bu etkileyici sarayda eski sahiplerine adanmış ilginç bir müze de mevcut. Saray, aynı zamanda eski heykelleri, çeşmeleri görebileceğimiz şık bir park ile çevrilidir. Bu parkın topraklarında, enginarların yanı sıra bazı şifalı bitkilerin yetiştirildiği Episkopsa Bahçesi de korunmuştur.

 

Würzburg’da yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Romantik yolumuzun son noktası olan Frankfurt’a doğru yola çıkıyoruz. Frankfurt tarihi yapıları, meydanları ve müzeleri ile her yıl pek çok gezgine ev sahipliği yapan, hem doğal hem de kültürel güzellikleri ile ilgi çeken bir şehir. Alman mimarisi hakkında birçok ipucu sunan, göz alıcı mimariye sahip renkli binalara sahip Römberg Meydanı’nı gezeceğiz.

Dünyanın birçok noktasından özel olarak getirilen bitkilere ev sahipliği yapan Palmen Garten’i göreceğiz. Özellikle doğaya meraklı olanların mutlaka görmesi gereken bu dev botanik bahçesinde geçireceğimiz keyifli vaktin ardından, şehrin hem siyasi hem de dini kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz bir yapı olan Neoklasik mimari tarza sahip St. Paul Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, 2000 yılında açılan ve 200 metre yüksekliği ile Frankfurt’un en yüksek binası unvanına sahip olan Main Tower’ın teras ve gözetleme kulesinden şehrin etkileyici manzarasının tadını çıkarabilirler.

 

Ardından, Grosser Hirschgrabern Caddesi üzerinde yer alan, Johan Wolfhang Goethe‘nin doğup büyüdüğü 16. yüzyıldan kalma evi göreceğiz. Çok sayıda ünlü mağazanın, restoranın, kafenin bulunduğu Frankfurt’un en önemli ve hareketli caddesi Zeil Caddesi’nde kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak.

 

Akşam yemeği ve konaklama 4* Frankfurt Marriott Hotel’de.

5. GÜN

Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından, Frankfurt’taki son gününüzü keyifle geçirmeniz için serbest saatler. Belirlenen saatte buluşuyoruz ve Frankfurt havalimanına transferimiz yapılıyor. TK1594 sefer sayılı uçuş ile 19.05’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.10’da İstanbul’a hoş geldiniz…

 

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile…

 • 4 gece belirtilen vb. otellerde kahvaltı dâhil konaklama
  • 1. gece Münih / 4* NYX Hotel by Leonardo
  • 2. gece Füssen / 4* Füssen Hotel Sonne
  • 3. gece Rothenburg / 4* Rothenburg Prinz Hotel
  • 4. gece Frankfurt / 4* Frankfurt Marriott Hotel
 • Program boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Münih şehir gezisi
 • Füssen gezisi, Linderhof and Neuschwanstein şato giriş ücretleri
 • Augsberg şehir gezisi
 • Rothenberg’de şarap tadımı ve şehir gezisi
 • Würzburg şehir gezisi
 • Frankfurt şehir gezisi
 • Program boyunca özel araç ile tüm transferler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Gruba eşlik edecek, profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmeti
 • THY ile İstanbul-Münih, Frankfurt-İstanbul uçak biletleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

4*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
22.04.2020 - 26.04.2020
Tam Pansiyon

1.690,00 EUR

1.690,00 EUR

2.040,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.