BAYRAMDA ÇİZMENİN TOPUĞU; PUGLIA-ITALYA 15 -18 HAZİRAN 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK 1445 sayılı uçak ile 07.05’te Bari’ye hareket ediyoruz. 08.05’te varışımızda bizi bekleyen özel aracımızla Bari’ye hareket ediyoruz.

Bari’nin eski mahallenin dar sokaklarında özgürce dolaşıyor, şehrin trafiğe kapalı Via Sparano bölgesinde yürüyoruz. Eski şehri, Puglian- Romanesk mimarisinin muhteşem bir örneği olan Aziz Nikola Bazilikasını, Bari Katedralini geziyoruz. İtalya’nın nefes kesici manzarasıyla büyüleyici Polignano a Mare’ye doğru yola çıkıyoruz.

Mağaraların ve kayaların üzerine kurulmuş olan bu kasaba turkuaz suları, badanasız eski evleri ve ilgi çeken kumsallarıyla sizi kendine hayran bırakacak. 16. yüzyıldan kalma Arco Marchesale Kemeri, 13. yüzyıldan kalma pagan kalıntılar üzerine kurulmuş Santa Maria Assunta Ana Kilisesi ve Polignano a Mare’nin koruyucusu olduğu düşünülen Aziz San Vito’ya ait kalıntıların bulunduğu eski kiliseyi ziyaret edip yüzlerce yıllık tarihe göz atma imkânı yakalayacağız.

Gezimizden sonra kasabanın lezzetli kahvelerinden tadıyor ve ’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından otele giriş işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz.

 

Kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeğimizi almak üzere yerel restoranımıza doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği sonrasında otelimize dönüyoruz.

 

Öğle yemeği     : Serbest

Akşam yemeği : Lecce’de yerel restoranda

Konaklamamız : 5* Risorgimento Resort vb

 

2. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, Antik Yunan etkisinde olan Lecce şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Eski şehir, İmparator Hadrian adına kurulmuş San Cataldo Amfi Tiyatrosu’nu, görkemli çan kulesi ile Lecce Katedrali’ni, 2. yüzyılda yapılmış olan Antik Yunan Tiyatrosu’nu, Sant’Oronzo Meydanı’nı, şehri çevreleyen surları ve V. Charles adına yaptırılmış olan Porta Napoli’yi de görüp Otranto’ya doğru hareket ediyoruz.

 

Yaklasik 30 dakikalık bir yolculuğun ardından ulastığımız, Adriyatik kıyısındaki Otranto’yu keşfetmeye başlıyoruz. İtalya’nın en doğusunda, güneşin çizmenin üstüne ilk doğduğu yerdeyiz, şehrin coğrafi konumundan dolayı bir lakabı da “doğuya açılan kapı”dır. Osmanlı Devleti’nin de bir süre işgal ettiği kentte göreceğimiz yapılar UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki eski şehir, Otranto Kalesi, Bizans freskleri ile ünlü Katedral ve mozaikleridir. Otranto gezimizin ardından Poligano a Mare yakinlarindaki otelimize donuyoruz.

Öğle Yemeği       : Yerel restoranda

Akşam yemeği   : Serbest 

 

3. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, Alberobella’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 30 dakika sürecek yolculuğumuzun sonunda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Trulli evleri ile ünlü olan Alberobello’ya varıyoruz.

Trulli beyaz kireçtaşından koni şeklinde çatıları olan, harçsız örülmüş duvarlara sahip evlerdir. Bu mükemmel mimariyi ardımızda bırakıp Locorotondo’yu geziyoruz.

Eski şehir, şehrin ortasındaki saatli cadde, St. George The Martyr ve San Rocco kiliselerini gördükten sonra Locorotonda’nın lezzetli Akdeniz mutfağının ve şahane şaraplarının tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından Itria Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz.

Adını yolcuları koruyan azize olarak bilinen Itria’dan alan alan vadi, bembeyaz evlerin oluşturduğu barok mimariye sahip şehirleri, küçük kasabaları, alabildiğine uzayan üzüm bağları ve zeytin bahçeleriyle ünlü. Soluk taş duvarlı yapıları ve beyaz badanalı evleri, dolambaçlı sokaklarıyla Martina Franca buradaki ilk durağımız olacak. 17. yüzyıla tarihlenen Palazzo Ducale, Rokoko mimarisine sahip San Martino Basilikası, Plebiscito meydanını gördükten sonra otelimize donuyoruz.

 

Odalarımıza yerleşmenin ve istirahatin ardından akşam yemeğinde buluşuyoruz.

 

Öğle yemeği     : Serbest

Akşam yemeği : Otelde

 

 

4. GÜN

Erken kahvaltı ve çıkış işlemlerimizin ardından Bari Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. TK1446 sefer sayılı uçuş ile saat 09.00’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saatle 12.05’te İstanbul’a hoş geldiniz…

 

Hayat bir yolculuktur…

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile…

 

 • 3 Gece programda belirtilen oteller vb. de kahvaltı dahil konaklama
 • Program içerisinde yer alan tüm geziler ve transferler
 • 2 akşam yemeği, 1 öğle yemeği
 • Belirtilen gezi yerlerine giriş ücretleri
 • Yerel Türkçe Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik ve danışmanlığı
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • THY ile İstanbul-Bari, Bari-İstanbul, gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yerel personel için tipler
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

BAYRAMDA ÇİZMENİN TOPUĞU; PUGLIA-ITALYA 15 -18 HAZİRAN 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
15.06.2024 - 18.06.2024
Yemeksiz

1.870,00 EUR

1.870,00 EUR

2.440,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.