BUDAPEŞTE'DE MÜZİK VE SANAT

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile 10:30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY’nın TK1033 sefer sayılı, saat 12:35 kalkışlı uçağıyla Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 12: 40’te Budapeşte Havaalanı’na varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Tarih açısından Avrupa’nın çok özel bir şehri olan Budapeşte’de Kahramanlar Meydanı’ndaki kahve molamızdan sonra başlayacağımız şehir gezimizde göreceğimiz başlıca noktalar; Budin Kalesi, Şehir Parkı, AndrassyCaddesi, Opera Binası, Zincirli Köprü, Balıkçılar Burcu, Gellert Tepesi olacaktır. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız 5 yıldızlı Intercontinental  Otel’de, Tuna nehri manzaralı odalarda olacaktır.

Akşam yemeğinin ardından, Budapest Festival Orkestrası’nın, Liszt Academy Concert Center’da 19.45’te başlayacak konseri için ayrılıyoruz. Şef Lahav Shani yönetimindeki Budapeşte Festival Orkestrası’nın konserinde Sergey Prokofyev ve Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin eserleri çalınacaktır.

2. GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından kısa bir sabah yürüyüşüyle kaleye çıkıyoruz, daha sonra özel aracımızla sırasıyla Macar Ulusal Galeri’yi ziyaret edeceğiz ve öğle yemeği için Avrupa’nın en ünlü kafelerinden New York Cafe’ de mola vereceğiz. Yemek sonrasında Sinagog gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

 

Akşam yemeği için 19.30’da otelden ayrılıp Tuna Nehri kenarında şık bir tekne - restaurant olan Spoon’a gidiyoruz. Yemekten sonra ise özel tekne ile yapacağımız Tuna nehri gezimizde Budapeşte’yi nehirden izleme imkânı bulacağız.

 

Konaklamamız Intercontinental Hotel’de.

3. GÜN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 9.30’da check-out işlemlerini tamamlayıp sırasıyla Budapeşte’nin iki kanlı terör rejimi sırasında tutsak alınıp yaşamlarını yitiren insanların anısını yaşatan ve o dönemin Budapeşte’sindeki yaşamdan izler taşıyan etkileyici ‘’Terror Haza’’ müze gezisi gerçekleştireceğiz. Ardından Güzel Sanatlar Müzesi’nde Michelangelo salonunda sergilenen ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin ‘’Budapeşte, Atlar ve Binicileri’’ adlı sergisini gezme fırsatı bulacağız. Szent Istvan Kilisesi etrafında yenilecek öğle yemeği sonrasında ise Ludwig Modern Sanat Müzesi gezimiz ile yaklaşık saat 17.00’de Budapeşte turumuzu sonlandırmak üzere havaalanına doğru harekete geçeceğiz. Gümrük ve pasaport işlerinin sonrasında THY’nin TK1038 sefer sayılı, saat 20.05’da kalkan uçağı ile Budapeşte’den ayrılıyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 00.10’dur.

 • Belirtilen otelde oda kahvaltı konaklama
 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Programda bulunan transferler
 • Şehir gezileri
 • Gezilerdeki giriş ücretleri
 • Konser ücreti
 • Özel tekne turu
 • 2 akşam ve bir öğle yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Yapılacak şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak içkiler
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
08.11.2019 - 10.11.2019
Yarım Pansiyon

1.400,00 EUR

1.400,00 EUR

1.690,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.