ÇİZMENİN TOPUĞU PUGLIA ITALYA

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, THY ile 07.35’de Bari’ye hareket ediyoruz. 08.35’te varışımızda bizi bekleyen özel aracımızla Bari’ye hareket ediyoruz. Bari’nin eski mahallenin dar sokaklarında özgürce dolaşıyor, şehrin trafiğe kapalı Via Sparano bölgesinde yürüyoruz. Eski şehri, Puglian- Romanesk mimarisinin muhteşem bir örneği olan Aziz Nikola Bazilikasını, Bari Katedralini geziyoruz. İtalya’nın nefes kesici manzarasıyla büyüleyici Polignano a Mare’ye doğru yola çıkıyoruz. Mağaraların ve kayaların üzerine kurulmuş olan bu kasaba turkuaz suları, badanasız eski evleri ve ilgi çeken kumsallarıyla sizi kendine hayran bırakacak.

16. yüzyıldan kalma Arco Marchesale Kemeri, 13. yüzyıldan kalma pagan kalıntılar üzerine kurulmuş Santa Maria Assunta Ana Kilisesi ve Polignano a Mare’nin koruyucusu olduğu düşünülen Aziz San Vito’ya ait kalıntıların bulunduğu eski kiliseyi ziyaret edip yüzlerce yıllık tarihe göz atma imkânı yakalayacağız. Gezimizden sonra kasabanın lezzetli kahvelerinden tadıyor ve Lecce’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından otele giriş işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeğimizi almak üzere İtalyan mutfağının en güzel lezzetlerini tadabileceğimiz yerel restorana doğru yola çıkıyoruz. Bu keyifli akşam yemeği sonrasında otele dönüyoruz.

Öğle yemeği : Antiche Mura Ristorante vb.

Akşam yemeği : Nazionale Ristorante vb.

Konaklamamız 4* Santa Chiara Hotel’de.

2. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, Antik Yunan etkisinde olan Lecce şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Eski şehir, İmparator Hadrian adına kurulmuş San Cataldo Amfi Tiyatrosu’nu, görkemli çan kulesi ile Lecce Katedrali’ni, 2. yüzyılda yapılmış olan Antik Yunan Tiyatrosu’nu, Sant’Oronzo Meydanı’nı, şehri çevreleyen surları ve V. Charles adına yaptırılmış olan Porta Napoli’yi de görüp Otranto’ya doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Sonrasında Adriyatik kıyısındaki Otranto’yu keşfetmeye başlıyoruz. İtalya’nın en doğusunda, güneşin çizmenin üstüne ilk doğduğu yerdeyiz, şehrin coğrafi konumundan dolayı bir lakabı da “doğuya açılan kapı”dır. Osmanlı Devleti’nin de bir süre işgal ettiği kentte göreceğimiz yapılar UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki eski şehir, Otranto Kalesi, Bizans freskleri ile ünlü Katedral ve mozaikleridir. Otranto gezimizin ardından Lecce’ye dönüyoruz.

Öğle Yemeği : La Scarpetta Ristorante vb.

Konaklamamız 4* Santa Chiara Hotel’de.

3. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, Alberobella’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun sonunda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Trulli evleri ile ünlü olan Alberobello’ya varıyoruz. Trulli beyaz kireçtaşından koni şeklinde çatıları olan, harçsız örülmüş duvarlara sahip evlerdir. Bu mükemmel mimariyi ardımızda bırakıp Locorotondo’yu geziyoruz.

Eski şehir, şehrin ortasındaki saatli cadde, St. George The Martyr ve San Rocco kiliselerini gördükten sonra Locorotonda’nın lezzetli Akdeniz mutfağının ve şahane şaraplarının tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından Itria Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz.

Adını yolcuları koruyan azize olarak bilinen Itria’dan alan alan vadi, bembeyaz evlerin oluşturduğu barok mimariye sahip şehirleri, küçük kasabaları, alabildiğine uzayan üzüm bağları ve zeytin bahçeleriyle ünlü. Soluk taş duvarlı yapıları ve beyaz badanalı evleri, dolambaçlı sokaklarıyla Martina Franca buradaki ilk durağımız olacak. 17. yüzyıla tarihlenen Palazzo Ducale, Rokoko mimarisine sahip San Martino Basilikası, Plebiscito meydanını gördükten sonra bölgeye has özel çiftlik evlerinde yapacağımız iki günlük konaklama için otele transfer oluyoruz. Bu konaklama seyahatimizin en özel kısımlarından biri olacak.

Odalarımıza yerleşmenin ve istirahatin ardından akşam yemeğimiz için yerel restorana transferimiz gerçekleşiyor. Yemekten sonra otele dönüyoruz.

Akşam yemeği : Villa San Martino Hotel

Konaklama 5* Villa San Martino Hotel’de.

4. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Matera’ya doğru yola çıkıyoruz. Tarih öncesi dönemde vadinin iki yamacında mağara ve tüf kayalıkları oyularak yapılmış olan bu şehir “Sassi di Matera” yani ‘Matera’nın Taşları’ diye anılıyor. Sassi di Matera bölgesi aynı zamanda şehrin en önemli yeri. Kayalara oyulmuş mağara evlerin tarihini dinleyecek, mağara evlere girip eski yaşamı canlandıran sahneleri, kullanılan kap kacak ve eşyaları görme imkânı bulacağız. San Pietro Barisano, Madonna di İdris e San Giovanni, Santa Lucia alle Malve duvara oyulmuş kiliselerini geziyoruz.

Öğle yemeğini almak için yerel restorana transferimiz yapılıyor. Öğleden sonra Taranto’yu gezeceğiz. Taranto, önemli bir askeri üs, geniş bir ticaret merkezi ve bir liman şehridir.

Aragonese Kalesi, Ponte Grevole, Katedral ve Poseidon Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrasında otele dönüyoruz.

Öğle yemeği : Bubbole Ristorante vb.

Konaklama 5* Villa San Martino Hotel’de.

5. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından Bari Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. TK1446 sefer sayılı uçuş ile saat 10.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saatle 14.05’te İstanbul’a hoş geldiniz…

Hayat bir yolculuktur..

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile..

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 1. • 4 Gece programda belirtilen oteller vb. de kahvaltı dahil konaklama
 2. • Program içerisinde yer alan tüm geziler ve transferler
 3. • 2 akşam yemeği, 3 öğle yemeği
 4. • Belirtilen gezi yerlerine giriş ücretleri
 5. • Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik ve danışmanlığı
 6. • Zorunlu seyahat sigortası

 

 1. THY ile İstanbul-Bari, Bari-İstanbul, gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri
 2. • Yemeklerde alınan içecekler
 3. • Kişisel harcamalar
 4. • Vize ücreti
 5. • Yurt dışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

PUGLIA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
11.07.2022 - 15.07.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.470,00 EUR

2.470,00 EUR

2.920,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.