DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE BAHAR ZAMANI VAN 17 NİSAN 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Değerli gezginlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 06:00’te buluşuyoruz. 07:20 Pegasus Havayolları ile Van’a uçuyoruz.

 

İlk önce havalimanında aracımızla buluşarak Van’da konaklayacağımız otelde kahvaltı yapacağız. Erken saat nedeniyle odalarımızı gün sonu tur bitiminde alabileceğiz. Kahvaltı sonrasında yeni binasındaki arkeoloji müzesini geziyoruz. Şehrin tarihini Urartu Dönemine ağırlık vererek sergileyen müze gezimizden sonra Urartu modellerinden esinlenen gümüş takıları ve Savat el sanatını görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ediyoruz.

 

Yöresel Van yemeklerini deneyimleyeceğimiz öğle yemeğimizin ardından Urartuların başkenti Van’daki gezimize Urartu Kralı I. Sardur döneminde yapılan Van Kalesi’yle devam ediyoruz. Kalenin en yüksek noktasına eski Van şehri kalıntıları ve Van Gölü manzarası hakimdir. 

 

Van Kalesi’ni gezdikten sonra, akşam yemeği ve konaklama için Elite World Otel’e yerleşiyoruz.


https://www.eliteworldhotels.com.tr/elite-world-van-otel.aspx

2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Van’ın sevimli kedileri ile tanışmak üzere Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Van Gölü çevresinde tam bir tur yapacağımız gezimize başlıyoruz. 

 

Bir yanda Van Gölü bir yanda Süphan Dağı manzarasını izleyerek Ahlat’a doğru hareket ediyoruz. Ahlat’ta Selçuklu Meydan Mezarlığı ve Emir Bayındır Kümbeti’ni ziyaret ediyoruz. Bu çok etkileyici geziden sonra Tatvan’a giderek öğlen yemeğimizi alıyoruz.

 

Yemek sonrasında Nemrut Krater Gölü’ne ulaşmak için küçük araçlara geçiyoruz. En son volkanik aktivitesini 15.yy’da gerçekleştirmiş Nemrut Dağı zirvesine vardığımızda bir yanda Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarasını, diğer yanda Nemrut Volkanı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsünü izleyeceğiz. Büyük Göl, Ilık Göl ve buhar kanallarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz.

 

Ardından göl çevresindeki yolculuğumuza devam ederek, Van’a dönüyoruz.

Akşam yemeğimiz otelimiz dışında, Tamara Otel Ocakbaşı Restoran’da olacak. 

3. GÜN

Van, kahvaltısı ile meşhurdur. Sabah kahvaltımızı otel dışında, göl manzaralı ve lezzetli bir Van kahvaltı salonunda alacağız. 

Ardından Gevaş’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Özel bir tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Ahtamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekne ile kıyıya dönüp göl kıyısında öğle yemeğimizi Grand Deniz Restoran’da alıyoruz.

Yemek sırasında Van gölünün meşhur inci kefalini deneyebilirsiniz. Yemek sonrası Van’ın önemli Urartu şehirlerinden Çavuştepe’ye hareket ediyoruz. Urartu döneminin en önemli şehirlerinden olan Çavuştepe, muhteşem manzarasıyla hayran bırakacak.

Gezilerimiz sonrasında Van Havalimanı’na transferimiz gerçekleştiriyoruz. Varışımız ve işlemler sonrasında Pegasus Havayollarıyla saat 20:40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 22:40’tir.

Tur görselleri için Dr. Elif Çamlıkaya'ya teşekkür ederiz

 • Elite World Otel’de 2 gece konaklama
 • Yöresel lezzetler ile 3 öğle, 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Nemrut Krater Gölü için küçük araç
 • Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri
 • DR.Elif Çamlıkaya anlatımları ve danışmanlığı
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri.
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Pegasus ile İstanbul (SAW) – Van – Van – Istanbul(SAW) uçak biletleri
 • Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar.

Dr. Elif Çamlıkaya

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.
Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
17.04.2020 - 19.04.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.050,00 TL

2.050,00 TL

2.450,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

İstanbul ( Sabiha Gökçen), - Van, 17 Nisan Cuma

Pegasus Havayolları

Van – İstanbul ( Sabiha Gökçen), 19 Nisan Pazar

Pegasus Havayolları