Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE DİWALİ FESTİVALİNDE HİNDİSTAN 21 - 28 EKİM 2022

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşmamızın ardından, bilet ve bagaj işlemleri sonrası, Türk Havayolları’nın TK716 sefer sayılı uçuşu ile 20.20’de Delhi’ye uçuyoruz.

2. GÜN

Sabah (04.40) Delhi Havalimanı’na varışımızın ardından, havalimanı yakınında bir otele kahvaltı için geliyor ve iç hat uçuşu öncesinde dinlenme olanağı buluyoruz. Ardından iç hatlar terminaline geçerek Air India AI406 sefer sayılı uçuş ile 10.15’te Varanasi’ye hareket ediyoruz.

Şehre varışımızda (11.35) bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Odaların müsait olması durumunda giriş işlemlerinin ve kısa bir dinlenmenin ardından şehri gezmeye başlıyoruz. Varanasi, Hindistan’ın yedi kutsal şehrinden biri olarak kabul edilmektedir. Günü şehri tanımaya başlayarak geçireceğiz. Kutsal Ganj Nehri kıyısında günlük yaşamın farklı renklerini ve ölüm sonrası düzenlenen törenleri gördükten sonra, güneş batımından sonra gerçekleşen Aarti törenine katılıyoruz. Tüm bu unutulmaz deneyimlerden sonra otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama, otelimizde.

3. GÜN

Sabah kahvaltısı öncesinde ve güneş doğmadan otelimizden ayrılarak, bu sefer güneşin doğuşu sırasında yapılan ibadetleri izlemek üzere yeniden Ganj nehri kenarına gidiyoruz. Burada unutulmaz bir tekne gezisi yapacak ve Varanasi’nin sabah saatlerini izleyeceğiz. Varanasi, Hindu Tanrısı Shiva’nın şehridir ve bu şehirde ölmek bir Hindu için defalarca yeniden doğmak zorunda kalmadan, ölüm ve doğum zincirinden çıkış için yüksek ihtimal vadeder. Gezimiz sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan ve ölülerini yakan insanları görme olanağı bulacaksınız. Hindu inancında ölüm törenlerini, bu konuda Varanasi’de alan araştırmasını yapan ve doktora tezi bulunan rehberimiz Dr. Elif Çamlıkaya’dan dinleyeceksiniz.

Nehir kenarında sabah ibadetini yaptıktan sonra yola koyulanlar, okula giden çocuklar, yeni bir güne başlayan Varanasi halkıyla birlikte biz de yeni güne merhaba diyoruz ve otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Varanasi Havalimanı’na gidiyoruz. İç hatlar uçuşuyla Jaipur’a ulaşacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’daki otelimizde.

4. GÜN

Erken kahvaltının ardından pembe şehir Jaipur’u gezmeye başlıyoruz. Şehir ismini 1699-1743 yılları arasında yönetimde olan Hindu Mihrace Sawai 2. Jai Singh’den alır ve aynı zamanda zafer şehri demektir. Şehirdeki binalar, bölgeden çıkarılan pembe renkli taşlarla yapılmıştır. 1876 yılında, daha sonra Kral 7. Edward olarak tahta çıkacak Galler Prensi’nin ziyareti sırasında binalar pembe rengi vurgulayacak şekilde boyanınca, Pembe Şehir olarak ünlenir.

İlk olarak Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan Amber Kalesi’ne fillerin sırtında çıkıyoruz. (Fillerin müsait olmaması durumunda jeep kullanılacaktır.)

Kale saray içindeki salon ve bahçeleri gezdikten sonra, Jaipur şehir turumuza devam ediyoruz. Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgârlar Sarayı olarak da adlandırılan yapı ve Şehir Sarayı’nı gördükten sonra Jaipur’un rengarenk çarşılarında dolaşacağız. Bu akşam Işık Festivali olarak da bilinen Diwali Festivali kutlanacak. Jaipur, renkli ışıklarla süslenen en güzel şehirlerden biri olarak bize unutulmaz görüntüler sunacak.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN

Erken kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Agra’ya hareket ediyoruz.

Bir zamanlar Babürlü Devleti’nin başkenti olan Agra’ya yaklaşık beş saatlik bir karayolu yolculuğuyla ulaşacağız. Yolda Hindistan’ın kırsal yaşamını gözlemleme şansını bulacağız.

Agra’ya vardığımızda, Babürlü Devleti’nin kale sarayı Agra Kalesi’ni geziyoruz. Sultanların yaşam ve çalışma alanlarını, saray bahçelerini ve oğlu Sultan Alemgir tarafından tahttan indirilen Şah Cihan’ın, ömrünün son günlerini Tac Mahal’i izleyerek geçirdiği odasını göreceğiz.

Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

6. GÜN

Bu sabah kahvaltıdan önce erken bir saatte dünyanın en önemli yapıtları arasında yer alan ve “yedi yeni dünya harikasından” biri olan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Babürlü Devleti Sultanı Şah Cihan’ın, 39 yaşında on dördüncü çocuğunu dünyaya getirirken hayatını kaybeden çok sevdiği eşi Ercüment Banu Begüm’ün (Mümtaz) hatırasına inşa edilmiştir. Tac Mahal, Hindistan’da İslam sanatının mücevheri olarak kabul edilir. Çarpıcı tasarımı ve mükemmel simetrisi ile dikkat çeker.

Tac Mahal’i gezdikten sonra kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı ve çıkış işlemlerinden sonra Delhi’ye yolculuğumuz başlayacak. Yaklaşık beş saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Delhi’nin sembol anıtı Kutub Minar’ı ziyaret edeceğiz.

Akşam saatlerinde çok güzel bir ışık ve ortam sunan Kutub Minaresi ve Kuvvet-ül İslam Cami’sini gördükten sonra şehir merkezindeki otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN

Kahvaltının ardından, Hindistan’ın modern başkenti Delhi’yi gezmeye başlıyoruz. Delhi, eski ile yeniyi, geçmişle moderni harmanlayan yemyeşil ve güzel bir şehirdir.

Gezimiz sırasında, geçmişe doğru tarihi ve kültürel bir yolculuk yapacağız. Gezimizde Babürlü Devleti’nin başkenti Agra’dan Delhi’ye taşındığında inşa ettirilen Cuma Cami, Chandni Chowk çarşısının daracık ve renkli sokakları, Kızıl Kale, Mahatma Gandi’nin suikast sonucu ölümünün ardından bedeninin yakıldığı Raj Ghat, Hindistan Kapısı Anıtı ve çevresindeki resmi binalar ve Delhi’nin en ünlü alışveriş yerlerinden, Khan Market olacak.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. GÜN

Sabah erken saatte havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları’nın TK717 sefer sayılı uçuş ile saat 06.20’de İstanbul’a dönüyor ve yerel saat ile 10.30’da İstanbul’a ulaşıyoruz.

Hayat bir yolculuktur...

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile...

 

 1. 5 yıldızlı merkezi otellerde vb. konaklama
 2. • Tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 3. • Belirtilen iç hat uçuşları (2 adet)
 4. • Lüks araçlar ile tüm transferler ve şehir turları
 5. • Program dâhilinde bulunan tüm giriş ücretleri
 6. • Otoyol ve şehir vergileri
 7. • Geleneksel Hindistan karşılaması
 8. • Varanasi’de Ganj nehrinde özel tekne yolculuğu
 9. • Varanasi ve Eski Delhi’de bisikletle çekçek yolculuğu
 10. • Delhi’de Kingdom of Dream’s de canlı Bollywood müzik şovu
 11. • Dr. Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı
 12. • Zorunlu seyahat sigortası

 

 1. THY ile İstanbul - Delhi / Delhi - İstanbul Dış Hat Uçuşu
 2. • Öğle yemekleri
 3. • Yemeklerde alınan içecekler
 4. • Yurtdışı çıkış harcı
 5. • Vize Ücretleri
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

DIWALI

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.10.2022 - 28.10.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.470,00 EUR

2.470,00 EUR

3.160,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.