Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE DOĞUNUN BATI YANI BEYRUT VE YAKIN ÇEVRESİ YILBAŞI ÖZEL

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası Türk Hava Yolları, TK830 seferi ile 07.55’te Beyrut’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.45’te varışımıza istinaden şehri gezmeye başlıyoruz.

Kentin sokaklarında yürürken modern mimariyle tarihi yapıları bir arada göreceğiz. Beyrut şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler: Şehitler Meydanı, Güvercin Kayalıkları, Beit Beirut, Al-Nejmeh Meydanı, Saat Kulesi, Parlamento Binası, Aziz George Yunan Ortodoks Katedrali, Muhammed el Emin Camii, sokaklar, mimari örnekler…

Öğlen yemeğimiz yerel lezzetleri tadacağımız bir ayaküstü durağında olacak. Gezimiz, Beyrut Ulusal Müzesi’yle tamamlanıyor. Akşam yemeği yerel bir restorandadır.

Konaklamamız, Warwick Palm Beach Hotel’de.

2. GÜN

Kahvaltı sonrası, Beyrut’a yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Baalbek'e doğru yola çıkıyoruz.

Dünyanın en görkemli tapınak şehirlerinden biri olan Baalbek gezisinden sonra Anjar'a devam ediyoruz. Anjar, Emevi döneminde denizden uzakta kurulmuş önemli bir ticaret merkezidir ve planlı şehir düzenlemesiyle ünlüdür. Bağları ve şaraplarıyla ünlü Ksara’yı gezerek günü tamamlıyoruz.

Yılbaşı yemeğimiz Beyrut’ta, Orta Doğu mutfağının en güzel lezzetlerini tadabileceğimiz, müzikli bir yerel bir restoranda olacak.

Konaklama, Warwick Palm Beach Hotel’de.

3. GÜN

Yeni yılın ilk sabahına, otelimizde geç kahvaltı alarak başlıyoruz. Bagajlarla birlikte otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, Harissa’ya geliyoruz. 

Teleferik ile tepeye doğru keyifli bir yolculuk yapacağız. Denizden 650 metre yükseklikte bulunan ve "Our Lady of Lebanon" olarak adlandırılan dev Meryem Ana heykelinin bulunduğu Harissa’dan, şehrin ve Akdeniz’in muazzam görüntüsüne tanık olacağız.

Ardından, dünyanın en büyük doğal mağaralarından biri olan ve içerisinde bulunan gölet ile göz kamaştıran Jeita Mağarası’nı geziyoruz.

Tarihi Fenike liman kenti Byblos’ta yemek için serbest zamanımız olacak. Byblos’un tarihi limanı ve çarşısında yapacağımız yürüyüş sonrasında, Beyrut Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz.

21.45’de hareket edecek TK827 sefer sayılı uçağımız, bizi 00.45’te İstanbul ’a ulaştıracak.

 

  1. Belirtilen otel vb.’de 2 gece kahvaltı dahil konaklama
  2. • 3 öğle ve 1 akşam yemeği
  3. • Müzikli Yılbaşı Gala Yemeği
  4. • Programda belirtilen tüm transfer ve geziler
  5. • Zorunlu seyahat sigortası
  6. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

  1. THY ile gidiş dönüş uçak biletleri
  2. • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
  3. • Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

BEYRUT

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
30.12.2022 - 01.01.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.170,00 USD

1.170,00 USD

1.340,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.