Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE DOĞUNUN KALELERİ DOĞUBAYAZIT – VAN – TATVAN – BİTLİS -AHLAT

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 06:30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 08.35 uçuşu ile Iğdır'a hareket ediyoruz. 10.35’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla Doğubayazıt’a doğru hareket ediyoruz. Yolda, Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarası bize eşlik edecek.

Doğubayazıt’ta, 18. yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından tamamlanan ve yapımı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizi Ağrı Dağı manzaralı restoranımızda alacağız. Van’a doğru yolumuz üzerinde Tendürek Dağı zirvesinden geçip, Muradiye Şelalesi’nde mola verdikten sonra, Van Gölü manzarası eşliğinde Van şehrine ulaşıyoruz. Van'ın sevimli kedileri ile tanışmak üzere Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Elite World Otel’de.

2. GÜN

Otelde kahvaltı yaptıktan sonra yola çıkıyor, Van Gölü ve Süphan Dağı manzarasını izleyerek Ahlat'a doğru hareket ediyoruz. Tatvan’dan geçerek, Ahlat’ın ünlü Selçuklu Mezarlığını ve Emir Bayındır Kümbetini ziyaret etmek üzere yola devam ediyoruz.

Ahlat’tan sonra Bitlis şehir merkezine giderek, tarihi şehirde bir yürüyüş yapıyoruz. Bitlis’in ünlü cami ve köprülerini göreceğiz. Öğlen yemeğinde, Bitlis’i temsil eden sembollerden büryan kebabını denedikten sonra Tatvan’a dönerek bir doğa harikasına yolculuğa çıkacağız.

Nemrut Krater Gölü’ne minibüslerle çıkacağız ve gezi boyunca birbirinden etkileyici fotoğraf molaları vereceğiz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yanda Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer yanda ise Nemrut Volkanı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek.

Nemrut Krateri içerisinde bulunan büyük göl, küçük göl, ılık göl ve buhar bacalarını gezdikten sonra Tatvan’da kendi aracımıza geçiyor ve geldiğimiz yolu takip ederek, Van’a dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otel dışında bir restoranda olacak.

Konaklamamız Elite World Otel’de.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak Van Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kral I. Sarduri’nin yaptırdığı, M.Ö. 9.yy’dan kalma Van Kalesi’ne gidiyoruz. Kalenin en yüksek noktasından, eski Van şehri ve kalıntıları görülmektedir. Van’ın en bilinen el sanatlarından savat işi gümüş takıları görebileceğimiz bir atölye ziyareti yapacağız.

Öğlen yemeğinden sonra şehir merkezinde bir yürüyüşe çıkıyoruz.

Bir şehri tanımanın en güzel yolu sokaklarında yürümek ve çarşılarında esnafla sohbet etmektir. Biz de şehrin eski pasajları, peynirciler çarşısı, ünlü sokak çayhaneleri ve pırıltılı kumaşları arasında yürüyeceğiz. Çarşıdan otlu peynir, bal gibi bölgeye özel tatlardan satın alıp, kargo ile evinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. GÜN

Bu sabah otelden valizlerimizle birlikte ayrılıyoruz. Van kahvaltısı ile meşhurdur. Sabah kahvaltımızı otel dışında, göl manzaralı ve Van halkının sıklıkla geldiği bir kahvaltı salonunda yapacağız. Ardından, Gevaş’a gelerek, tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Ahtamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları tüm detaylarıyla gördükten sonra tekneyle ana karaya dönüp, öğle yemeğimizi göl kıyısındaki Grand Deniz Restoran’da alıyoruz. Yemekte Van Gölü’nün ünlü balığı inci kefalini deneyebilirsiniz.

Öğle yemeğinden sonra yarım saatlik bir yolculukla ulaşacağımız, Urartu döneminin en önemli şehirlerinden Çavuştepe’yi gezeceğiz. Muhteşem manzarasıyla bizi kendine hayran bırakacak ören yerini gezdikten sonra, Van Havalimanı’na gidiyoruz. 18.20’de hareket edecek uçağımız bizi 20.40’da İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

  1. Belirtilen otel vb. nde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
  2. • Yöresel lezzetler ile öğle ve akşam yemekleri
  3. • Programda belirtilen tüm transferler
  4. • Programda belirtilen tüm geziler
  5. • Giriş ücretleri
  6. • Zorunlu seyahat sigortası
  7. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

  1. • Gidiş dönüş uçak biletleri
  2. Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
  3. Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

VAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
09.05.2022 - 12.05.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.270,00 TL

-

-

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.