Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE DOĞUNUN KALELERİ DOĞUBAYAZIT – VAN – TATVAN - AHLAT

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 06:30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 08.35 uçuşu ile Iğdır'a hareket ediyoruz. 10.35’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla Doğubayazıt’a doğru hareket ediyoruz. Yolda, Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarası bize eşlik edecek.

Doğubayazıt’ta, 18. yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından tamamlanan ve yapımı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizi Ağrı Dağı manzaralı restoranımızda alacağız. Van’a doğru yolumuz üzerinde Tendürek Dağı zirvesinden geçip, Muradiye Şelalesi’nde mola verdikten sonra, Van Gölü manzarası eşliğinde Van şehrine ulaşıyoruz. Van'ın sevimli kedileri ile tanışmak üzere Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Elite World Otel’de.

2. GÜN

Van kahvaltısı ile meşhurdur. Sabah kahvaltımızı otel dışında, göl manzaralı ve lezzetli bir Van kahvaltı salonunda alacağız.

Kahvaltıdan sonra, Van Gölü ve Süphan Dağı manzarasını izleyerek Ahlat'a doğru hareket ediyoruz. Tatvan’dan geçerek, Ahlat’ın ünlü Selçuklu Mezarlığını ve Emir Bayındır Kümbetini ziyaret etmek üzere yola devam ediyoruz. Ardından öğlen yemeğimizi almak üzere Tatvan’a dönüyoruz.

Yemekten sonra bir doğa harikasına yolculuğa çıkacağız. Nemrut Krater Gölü’ne minibüslerle çıkacağız ve gezi boyunca birbirinden etkileyici fotoğraf molaları vereceğiz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yanda Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer yanda ise Nemrut Volkanı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek.

Nemrut Krateri içerisinde bulunan büyük göl, küçük göl, ılık göl ve buhar bacalarını gezdikten sonra Tatvan’da kendi aracımıza geçiyor ve geldiğimiz yolu takip ederek, Van’a dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklamamız Elite World Otel’de.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak, önce Van Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kral I. Sarduri’nin yaptırdığı, M.Ö. 9.yy’dan kalma Van Kalesi’ne gidiyoruz.

Kalenin en yüksek noktasından, eski Van şehri ve kalıntıları görülmektedir. Van’ın en bilinen el sanatlarından olan ve Urartu modellerinden esinlenerek yapılan gümüş takıları ve savat tekniğini görebileceğimiz bir atölye ziyareti yapacağız.
Öğlen yemeğinden sonra şehir merkezinde bir yürüyüşe çıkıyoruz. Bir şehri tanımanın en güzel yolu sokaklarında yürümek ve çarşılarında esnafla sohbet etmektir. Biz de şehrin eski pasajları, peynirciler çarşısı, ünlü sokak çayhaneleri ve pırıltılı kumaşları arasında yürüyeceğiz. Çarşıdan otlu peynir, bal gibi bölgeye özel tatlardan satın alıp, kargo ile evinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Elite World Otel’de.

4. GÜN

Kahvaltının ardından çıkış işlemleri sonrasında, otelden bagajlarımızla birlikte ayrılıyoruz. Gevaş’a gelerek, tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Ahtamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları tüm detaylarıyla gördükten sonra tekneyle ana karaya dönüp, öğle yemeğimizi göl kıyısındaki Grand Deniz Restoran’da alıyoruz. Yemekte Van Gölü’nün ünlü balığı inci kefalini deneyebilirsiniz.

Öğle yemeğinden sonra yarım saatlik bir yolculukla ulaşacağımız, Urartu döneminin en önemli şehirlerinden Çavuştepe’yi gezeceğiz. Muhteşem manzarasıyla bizi kendine hayran bırakacak ören yerini gezdikten sonra, Van Havalimanı’na gidiyoruz. 18.20’de hareket edecek uçağımız bizi 20.40’da İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. Belirtilen otel vb. nde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 2. • Yöresel lezzetler ile öğle ve akşam yemekleri
 3. • Programda belirtilmiş olan ikramlar
 4. • Programda belirtilen tüm transferler
 5. • Programda belirtilen tüm geziler
 6. • Giriş ücretleri
 7. • Zorunlu seyahat sigortası
 8. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 2. Kişisel harcamalar
 3. Thy uçak biletleri
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

DOĞUNUN KALELERİ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
19.05.2022 - 22.05.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.170,00 TL

5.170,00 TL

6.060,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.