Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE DOĞUNUN KALELERİ DOĞUBAYAZIT VAN TATVAN AHLAT 09 TEMMUZ

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 06:40’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 08.30 uçuşu ile Van'a hareket ediyoruz. 10.40’da Van’a varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla Çavuştepe Ören Yeri’ne doğru hareket ediyoruz.

Urartu Devleti’nin en önemli şehirlerinden Çavuştepe, muhteşem manzarasıyla bizi kendine hayran bırakacak. Ardından Gevaş’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi göl kıyısındaki Grand Deniz Restoran’da alacağız. Yemekte Van Gölü’nün ünlü balığı inci kefalini deneyebilirsiniz. Yemekten sonra tekneyle yaklaşık 30 dakika sürecek yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Ahtamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekneyle ana karaya dönerek, aracımızla otelimize devam ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimize.

2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kral I. Sarduri’nin yaptırdığı, M.Ö. 9.yy’dan kalma Van Kalesi’ne gidiyoruz. Kalenin en yüksek noktasından, eski Van şehri ve kalıntıları görülmektedir.

Ardından, Urartu modellerinden esinlenerek üretilen gümüş takıları ve savat tekniğini görebileceğimiz bir atölye ziyareti yapacağız. Van Arkeoloji Müzesi’nde yapacağımız bir geziyle şehrin uzun ve katmanlı tarihine bir yolculuğa çıkacağız. 

Öğle yemeğini gezi sırasında yöresel bir restoranda alıyoruz. Yemekten sonra şehir merkezinde bir yürüyüş yapacağız. Şehrin eski pasajları, peynirciler çarşısı, ünlü sokak çayhaneleri ve pırıltılı kumaşları arasında yürüyeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Van Gölü çevresinde gezeceğimiz turumuza başlıyoruz. Süphan Dağı manzarasını izleyerek Ahlat'a doğru hareket ediyoruz. Ahlat’ın ünlü Selçuklu Mezarlığını ve Emir Bayındır Kümbetini ziyaret ediyoruz. Ardından öğlen yemeğimizi almak üzere Tatvan’a devam ediyoruz. Yemekten sonra bir doğa harikasına yolculuğa çıkacağız. Nemrut Krater Gölü’ne minibüslerle çıkacağız ve gezi boyunca birbirinden etkileyici fotoğraf molaları vereceğiz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yanda Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer yanda ise Nemrut Volkanı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek. Nemrut Krateri içerisinde bulunan büyük göl, küçük göl, ılık göl ve buhar bacalarını gezdikten sonra Tatvan’da kendi aracımıza geçiyor ve gölün çevresindeki yolculuğumuza devam ederek, Van’a dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

Sabah erken kahvaltıdan sonra otelden bagajlarımızla birlikte ayrılarak, ilk molamızı vereceğimiz Muradiye Şelalesi’ne doğru Van Gölü manzarası eşliğinde yola çıkıyoruz. Doğubayazıt’a doğru devam ederken, Tendürek Dağı zirvesinden geçeceğiz.

Doğubayazıt’ta18. yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından tamamlanan ve yapımı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Saray gezisinden sonra yaklaşık bir saat uzaklıktaki Iğdır Havalimanı’na gidiyoruz. Yolda, Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarası bize eşlik edecek. 

Bugün öğle yemeği araçta paket şeklinde alınacaktır. Havalimanına varışımız sonrası, Iğdır Havalimanı’ndan 16.00’da hareket edecek uçağımız bizi 18.20’de İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. Belirtilen otel vb. nde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 2. • Yöresel lezzetler ile öğle ve akşam yemekleri
 3. • Programda belirtilmiş olan ikramlar
 4. • Programda belirtilen tüm transferler
 5. • Programda belirtilen tüm geziler
 6. • Giriş ücretleri
 7. • Zorunlu seyahat sigortası
 8. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. • Gidiş dönüş uçak biletleri
 2. Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 3. • Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

VAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
09.07.2022 - 12.07.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

6.500,00 TL

6.500,00 TL

7.470,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.