DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE FAS 26 EKİM 2019

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda, saat 09:00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK619 sefer sayılı uçuş ile 11:20’da Marrakech’e hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 14.20’dir. Varışımızda otele transferimiz yapılıyor.

Gizemli, egzotik, heyecan veren doğası ile Avrupa’ya da yakın olmasının etkisiyle Fransız ve İspanyol mirasıyla harmanlanmış bir kültürü olan Fas, şehirlerinin renkleri ile ziyaretçilerinin hafızasında iz bırakır. Kısa bir dinlenmenin ardından, muhteşem bir gün batımını içeceklerimizle karşılamak üzere Terrace Des Epices’e gidiyoruz. Akşam yemeğimiz Terrace Des Epices Restaurant’da. (https://terrassedesepices.com/)

Konaklamamız The Pearl Hotel’de.

2. GÜN

Sabah erkenden, şehrin tarihi mekânlarını keşfe başlıyoruz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medinaya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’in Bahia Sarayı ile Fas tarihine girerek, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspanyol Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrin ardından, maceramız Souk adı verilen Marakeş Kapalı Çarşı’sının dar ara sokaklarında devam ediyor. Gezimiz sırasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacağız. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist ilginizi çekecek duraklardan biri olacak. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında Marakesh La Poliette Restaurant’ta yiyeceğiz. Günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Otele dönüşümüz ve kısa bir dinlenme süresinin ardından akşam yemeğimizi Club Lotus Restaurant’ta alacağız.

Konaklamamız The Pearl Hotel’de.

3. GÜN

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası, kırmızı şehir Marrakech’in orta yerinde bir vahayı andıran Majorel Bahçeleri’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Saint Laurent Müzesi’ni geziyoruz. Hayatı boyunca birçok koleksiyona imzasını atan, ünlü Fransız moda tasarımcısı Yves Saint Laurent’in 5.000 parçalık kıyafet ve 15.000 parçalık aksesuar paletinden oluşan YSL Müzesi’nde keyifli vakit geçireceğiz. 

Gezimizin ardından öğle yemeğini alacağımız, yaklaşık bir buçuk saat mesafede bulunan Richard Branson’un sahibi olduğu ve bölgenin en iyi oteli olan Kasbah Tamadot’a gidiyoruz. İngiliz yatırımcı ve iş adamı olan Sir Richard Charles Nicholas Branson, 350'den fazla şirketi bulunan Virgin şirketler grubunun CEO'sudur. İlk ticari başarısını henüz 16 yaşında iken çıkardığı Student adlı dergi ile kazandı. Atlas Dağları’nın havası ve muhteşem bir ortamda Fas mutfağını deneyimleyeceğimiz öğle yemeğine ulaşımımız 4X4 jeep’ler ile yapılacaktır.
Yemeğin ardından dönüş yolumuzda, yol üzerinde bulunan Concept Store’ da  alışveriş molası veriyoruz. Otelimize dönüş ve dinlenmek üzere ayrılan sürenin ardından, akşam yemeğimizi canlı müzik ve eğlence eşliğinde Comptoir Restaurantta alıyoruz.


Konaklamamız The Pearl Hotel’de.

4. GÜN

Kahvaltının ardından, Atlas dağlarını aşarak Ifran şehrine ulaşıyoruz. Dik dağ yamaçları, kayak pistleri ve Alpleri andıran mimarisi ile Afrika’nın Isviçresi diye anılan Ifran’da vereceğimiz kahve molasının ardından Fez’e doğru ilerliyoruz. Şehre varışımızı takiben 1200 yıllık medinayı yukarıdan seyreden Borj tepesinden kısa bir panoramik fotoğraf molası verecek ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

Konaklamamız Fez Hotel Mariott’ta.

5. GÜN

Erken kahvaltının ardından, Fez medinası’nda yürüyüşe çıkıyoruz. Gezimiz sırasında, Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin camisi ve medresesi, Neccarin çeşmesi ve Attarin Medresesi’ni göreceğiz. Binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası göreceğimiz yerler arasında yeralıyor.

Öğle saatlerinde Fez şehrinden ayrılıyoruz. 1 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız Meknez’de Endülüs sanatının en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur kapısında fotoğraf molası verecek ve öğle yemeğimizi alacağız. 2 saatlik bir yolculukla ulaşacağımız Başkent Rabat şehrinde kısa bir panoramik tur yapacak ve Modern Fas’ın kurucusu sayılan Mohammed V ve Hassan II nin anıt mezarları ile aynı yerde yer alan Hassan kulesini ziyaret ederek Casablanca’ya geçeceğiz.

Otele yerleşmenin ardından, akşam yemeğimiz Rick’s Cafe&Restaurant’ta. Ricks Restaurant 1942 yapımı Casablanca filmi ile ünlüdür. Filmden esinlenerek yapılan restoranda, cafe içerisinde en ünlü yer ise piyanonun bulunduğu bar kısmıdır. “Bir daha çal Sam, o günlerin hatırı için…” sahnesi gözünüzde canlanacak. Mekânda film setinden canlandırmalar yapılarak düzenlenen köşeler mevcuttur. Keyifli bir akşam sonrası otelimize dönüyoruz.


Konaklama Sofitel Casablanca Hotel’de.

6. GÜN

Kahvaltının ardından, Hassan II Camii’ni ziyaret ediyoruz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan II. Hasan Camii ve Mekke'deki Mescid-i Haram'dan ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'den sonra dünyanın en büyük üçüncü camisi olarak bilinir. Fransız mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanan ve Bouygues tarafından inşa edilen cami, Atlantik okyanusu kıyısında denizin doldurulması ile elde edilen bir alan üzerine inşa edilmiştir. Camii, aynı anda 25.000 kişinin namaz kılmasına olanak verecek derecede geniştir. Minaresi, 210 metrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun minaresidir. Ardından, Casablanca Limanı ve Korniş bölgelerinden geçerek havalimanına gidiyoruz. Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK618 sayılı uçağı ile saat 15.40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat 22.10’te İstanbul’a hoş geldiniz.

 

·         Marrakech’te belirtilen otel veya benzerinde 3 gece kahvaltı dahil konaklama

·         Fez’de belirtilen otel veya benzerinde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

·       Kazablanka’da belirtilen otel veya benzerinde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

·         Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri

·         Majorel Bahçeleri ve müze gezisi

·         Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri

·         3 öğle yemeği

·         5 akşam yemeği

·         Elif Çamlıkaya Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

·         Zorunlu seyahat sigortası

·         İstanbul –  Marrakech gidiş, Casablanca – İstanbul dönüş yurtdışı uçak bileti

·         Yemeklerde alınan içecekler

·         Kişisel harcamalar

·         Yurt dışı çıkış harcı

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

26-31 EKİM 2019

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
26.10.2019 - 31.10.2019
Tam Pansiyon

2.180,00 EUR

2.180,00 EUR

2.870,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.