DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE FİRAVUNLARIN İZİNDE KADİM MISIR UYGARLIĞI 17 Mart 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 05.00’te, İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, saat 07.25’te, Türk Hava Yolları’nın TK690 sefer sayılı uçuşu ile başkent Kahire’ye hareket ediyoruz. 08.40’ta varışımızda şehir gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Mısır antik dünyasının kalbi Mısır Müzesi. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından, 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezini ve Han El Halil Çarşısı’nı gezeceğiz.. Gezi bitiminde otelimize transfer olarak, odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklamamız Cairo Sofitel El Gezirah Hotel’de.

2. GÜN

Kahvaltının ardından, piramitleri gezmek üzere otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız dünyanın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini, yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri oluyor. Gizemli piramitleri gezdikten sonra; kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i görüyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, Basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramiti’ni geziyoruz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramiti’ni gezdikten sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeğini Nil Nehri’nde, Nile Maxim teknede alacağız.

Konaklamamız Cairo Sofitel El Gezirah Hotel’de.

3. GÜN

Erken kahvaltının ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Mısır Havayolları ile sabah 07.00’de Aswan’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden şehri gezmeye başlıyoruz. Baraj suları altında kalan Philae Adasından kurtarılıp Agilika adasındaki bugünkü yerine taşınan ana tanrıça İsis için yapılmış Philae tapınağını gezeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklamamız, Agatha Christie’nin romanıyla ünlü, eski İngiliz kolonyal döneminden kalma Sofitel Legend Old Cataract Aswan Hotel’nde.

4. GÜN

Otelimizde keyifli bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Öğle saatlerinde 3 gece konaklayacağımız gemimize yerleşiyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından Felukalar ile nehir turu yapacağız.

Akşam yemeği ve konaklamamız Sonesta St. George Gemide.

5. GÜN

Kahvaltının ardından, özel aracımız ile muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel gezimiz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat süren bir yolculuk sonrası, Güney Mısır’da Firavun 2. Ramses tarafından, düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu ve eşi Nefertari’ye sevgisini göstermek için yaptırılmış Abu Simbel Tapınağı’nı geziyoruz. Tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından, gemimize geri dönüyor ve Kom Ombo’ya doğru Nil Nehri’nde seyre başlıyoruz. Öğleden sonra, tanrıların şehri Kom Ombo’da yapacağımız turumuz için gemiden ayrılıyoruz. Nil Nehri kıyısında, timsah ve şahin tanrı tapınağı olan Kom Ombo Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek tarafından 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmıştır. Gemideki çay saatinden sonra Edfu’ya hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Sonesta St. George Gemide.

6. GÜN

Kahvaltının ardından, Şahin başlı Horus tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağı’nı geziyoruz. Doğum evi gibi Yunan kültürüne ait bölümleri de olan tapınağı gezdikten sonra gemiye dönüşümüzde Esna üzerinden Luxor’a doğru seyre çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından, dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luxor’u ve 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon-Ra adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağı’nı gezeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Sonesta St. George Gemide.

7. GÜN

Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemlerimizin ardından, Krallar Vadisi gezimiz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra, ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağı’nı göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepsut’u gezmenin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı’nı gezeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağı’nı göreceğimiz gezimizin ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Mısır Havayolu ile Kahire’ye uçuşumuzun ardından, 21.25’te Türk Hava Yolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz. 24 Mart Yerel saat ile 00.45’te İstanbul’a hoş geldiniz..

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 

Belirtilen 5* otellerde oda-kahvaltı konaklama

o Kahire’de 2 gece Cairo Sofitel El Gezirah

o Aswan’da 1 gece Sofitel Legend Old Cataract Aswan

· 5* gemide 3 gece tam pansiyon konaklama

o Sonesta St. George

· İç hat uçuşları

· Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri

· 6 öğle yemeği ve 6 akşam yemeği

· Nil Nehri’nde teknede akşam yemeği

· Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri

· Yerel rehberlik hizmeti

· Elif Çamlıkaya profesyonel rehberlik ve danışmanlık hizmeti

· Seyahat sağlık sigortası

 
 

 

 THY ile gidiş dönüş dış hat uçak biletleri (THY bileti miller ile alınabilir)

· Programda belirtilmeyen yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler

· Kişisel harcamalar

· Mısır Vizesi

· Yurt dışı çıkış harcı

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

5* OTEL & GEMİ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
17.03.2020 - 23.03.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.180,00 USD

-

4.030,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.