Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE, FUJİ DAĞI’NIN ETEKLERİNDE JAPONYA 13 – 20 NİSAN 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz.

2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından TK0086 sefer sayılı uçuşu ile 02.00’de Osaka’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 12 saat sürecek. Sabah kahvaltımızı ve öğlen yemeğimizi

uçuş esnasında alıyoruz. Osaka Kansai Havalimanına yerel saat ile 20.00’de varışımızın ardından, tur aracımızla otele hareket ediyoruz.
Araçta paket şeklinde akşam yemeği verilecektir.

Konaklama Osaka’da (Akşam yemeği paket şeklinde dahildir).

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden valizlerimizle birlikte ayrılıyor ve Osaka Kalesi’ne gidiyoruz. Japonya tarihinde önemli bir yeri olan kaleyi dışarıdan göreceğiz ve ardından şehirden ayrılarak Hiroşima’ya doğru yola çıkacağız. Hiroşima’da öncelikle Miyajima’ya gitmek üzere feribot iskelesine gidiyoruz. Miyajima, Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahiptir. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından göreceğimiz ilk güzellik, yüzen kapı Torii olacak.


Torii Kapısı’ndan sonra, gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Itsukushima  Tapınağı’nı geziyoruz. Feribotla Hiroşima’ya döndükten sonra otelimize yerleşiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama Hiroşima’da (Öğlen ve akşam yemekleri dahildir).

4. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Hiroshima’da, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Atom Bombası Kubbesi, Barış Parkı ve Barış Anıtı Müzesi’ni ziyaret ediyoruz

Ardından, Hiroşima tren istasyonundan Kyoto’ya hızlı tren ile hareket ediyoruz. Kyoto’ya vardıktan ve öğlen yemeğinden sonra Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan ve “Gerçek Su Mabedi" denilen ünlü Kiyomizu Mabedi’ni ziyaret ediyor ve çay törenine katılıyoruz. Günün sonunda, Geyşa ve Maikoların semti olarak bilinen Gion Bölgesinde yürüyüş yapıyoruz. Bu akşam yemeğimizi bir geiko (geyşa) gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama Kyoto’da (Öğlen ve akşam yemekleri dahildir).

5. GÜN

Kahvaltının ardından, 794 -1868 yılları arasında Japonya'nın başkenti olmuş ve İmparatorun ikametgâhına ev sahipliği yapmış Kyoto’yu gezmeye başlıyoruz. Günümüze, Altın Köşk Tapınağı (Golden Pavilion) olarak da adlandırılan Kinkakuji Tapınağı gezisi ile başlıyoruz. Ardından Togukawa Shogun'un ikametgâhı olan Nijo Kalesi’ni geziyoruz.


Kaleden sonra Kyoto’nun 40 km. kadar güneyine gidiyor ve 8. yüzyılda kurulmuş, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan eski başkent Nara şehrine geliyoruz. Dünyanın en büyük ahşap mabedi Todaiji Tapınağı’nı, burada yer alan ünlü Buddha heykelini ve Nara’nın kutsal geyiklerini göreceğiz. Konaklama Kyoto’da (Öğlen ve akşam yemekleri dahildir).

6. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji


Dağı’na doğru ilerliyoruz. Bugün yolculuğumuzun önemli bir bölümünü kurşun tren Şinkansen yolculuğu oluşturacak. Öğlen yemeği Odawara tren istasyonunda serbest olarak alınacaktır. “Beş Fuji Gölü” bölgesinde Kawaguchi Asama Şinto Mabedini geziyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tapınak, Fuji Dağı’nın 864 yılında patlamasından sonra, dağı sakinleştirmek için inşa edilir. Yedi adet 1200 yıllık sedir ağacı ve Fuji Dağı’nı gören Tenku No Torii Kapısı ile ünlüdür. Kapıyı ve Fuji Dağı manzarasını izlemek için yaklaşık yarım saat süren bir tırmanma yürüyüşü yapacağız.


Tapınağı ve kapıyı gördükten sonra otobüsle Tokyo’ya doğru yolculuğumuz başlayacak. Tokyo’nun kelime anlamı ‘Doğu’daki Başkent’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı.

Japon İmparatoru Meiji’nin, Shogun denilen derebeyleri hâkimiyetindeki döneme son vermesi

ve merkezi, Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonrası şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da (Öğlen yemeği hariç, akşam yemeği dahildir).

7. GÜN

Kahvaltıdan sonra ilk olarak Sensoji Tapınağı’nı gezmek üzere şehrin en eski semtlerinden Asakusa’ya gidiyoruz. Öğlen yemeği Asakusa’da serbest alınacaktır. Ardından Tokyo Ulusal Müze’yi ziyaret ediyoruz. Müzede Japonya tarihi ve sanatını, değerli eserler eşliğinde göreceğiz. Müzeden sonra Tokyo Parkı’nda bir yürüyüş yapacağız. Son olarak Meguro Nehri’nin yer aldığı bölgede akşam yemeği alacağız. Konaklama Tokyo’da (Öğlen yemeği hariç, akşam yemeği dahildir).

8. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden valizlerimizle birlikte ayrılıyoruz. İmparator Meiji ve eşine duyulan saygının sembolü olan Meiji Tapınağı’na gidiyoruz. Ardından Tokyo’nun en ilginç semtlerinden Harajuku’yu gezeceğiz. Öğlen yemeğinden sonra Shinjuku Gyoen Bahçesinde keyifli bir yürüyüş ve kahve molamız olacak. Bu ünlü bahçeden sonra havalimanına gidene kadar alışveriş ve eğlence merkezleri ile lüks mağazalar, restoran ve kafelerle çevrili Ginza’da serbestzamanımız olacak. Bu sırada serbest bir erken akşam yemeği alabilirsiniz.

Günün sonunda 19.00’da Tokyo Haneda Havalimanı’na geliyoruz. TK199 sefer sayılı 21.55 uçağımız bizi yaklaşık on üç saatlik bir uçuşla İstanbul’a ulaştıracak. (Öğlen yemeği dahil, akşam yemeği hariçtir).

9. GÜN

Uçağımızın 05.15’de İstanbul Havalimanı’na ulaşıyor.


Hayat Bir Yolculuktur...


Bir sonraki yolculuğumuzda yeniden görüşmek dileğiyle...

 

• Programda belirtilen 4/5 yıldızlı ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,

• Osaka – Hiroshima – Kyoto – Mishima arası, turist class Shinkansen tren biletleri

• Programda belirtilen 4 öğle yemeği

• Programda belirtilen 6 akşam yemeği

• Çay seremonisi deneyimi

• Kyoto’da Geyşa gösterisi

• Programda belirtilen tüm transferler,

• Programda belirtilen tüm geziler

• Yerel rehberlik hizmetleri,

• Müze, ören yeri giriş ücretleri

• Zorunlu seyahat sağlık sigortası

• Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı

• İstanbul – Osaka / Tokyo - İstanbul dış hat uçak biletleri

• Yemeklerde alınacak içecekler

• Yurtdışı çıkış harç pulu

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

JAPONYA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
13.04.2024 - 20.04.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.870,00 USD

-

4.440,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.