Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE FUJİ DAĞI’NIN ETEKLERİNDE JAPONYA 19 – 26 NİSAN 2023

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz.

2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından TK198 sefer sayılı uçuşu ile 02.20’de Tokyo’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 11 saat sürecek. Sabah kahvaltımızı ve öğlen yemeğimizi uçuş esnasında alıyoruz. Tokyo Haneda Havalimanına yerel saat ile 19.20’de inişimizin ardından, tur aracımızla otele hareket ediyoruz. Araçta paket şeklinde akşam yemeği verilecektir. Konaklama otelimizdedir.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra şehri gezmeye başlıyoruz. Tokyo’nun kelime anlamı ‘Doğu’daki Başkent’’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı. Japon İmparatoru Meiji’nin, Shogun denilen derebeyleri hâkimiyetindeki döneme son vermesi ve merkezi Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonrası şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir. İlk olarak Tokyo Ulusal Müze’yi ziyaret ediyoruz. Müzede Japonya tarihini, değerli eserler eşliğinde tanıyacağız. 

Müzeden sonra Asakusa Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Tokyo Gökyüzü Ağacı Kulesi’ni ziyaret ederek, şehri en yüksek noktasından izliyoruz. Alışveriş ve eğlence merkezleri ile lüks mağazalar, restoran ve kafelerle çevrili caddesi Ginza’da yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz.

4. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji Dağı’na doğru ilerliyoruz. “Beş Fuji Gölü” bölgesinde Kawaguchi Asama Şinto Mabedini geziyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tapınak, Fuji Dağı’nın 864 yılında patlamasından sonra, dağı sakinleşmek için inşa edilir. Yedi adet 1200 yıllık sedir ağacı ve Fuji Dağı’nı gören Tenku No Torii Kapısı ile ünlüdür.

Tapınağı ve kapıyı gördükten sonra öğlen yemeğimizi alıyor ve Mishima istasyonuna gidiyoruz. Dünyanın en hızlı trenlerinden biri olan Shinkansen’e bineceğiz. Tren yolculuğumuz bizi Hiroşima’daki otelimize ulaştıracak.

Akşam yemeği ve konaklama Hiroşima’da.

5. GÜN

 

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Miyajima’ya gitmek üzere feribot iskelesine gidiyoruz. Miyajima, Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahiptir. İlk ziyaret yerimiz yüzen kapı Torii olacak. Torii Kapısı sonrası gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Itsukushima Shine Tapınağı’nı geziyoruz.

Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından feribot ile Hiroshima’ya dönerek, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Atom Bombası Kubbesi, Barış Parkı ve Barış Anıtı Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası tren istasyonuna gidiyor ve Kyoto’ya hızlı tren ile hareket ediyoruz.

5. Gün

6. GÜN

 

Kahvaltının ardından, 794 -1868 yılları arasında Japonya'nın başkenti olmuş ve İmparatorun ikametgâhına ev sahipliği yapmış Kyoto’yu gezmeye başlıyoruz. Günümüze, Golden Pavilion olarak da adlandırılan Kinkakuji Tapınağı gezisi ile başlıyoruz. Ardından Togukawa Shogun'un ikametgâhı olan Nijo Kalesi’ni geziyoruz. Öğlen yemeğinden sonra Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan ve “Gerçek Su Mabedi" denilen ünlü Kiyomizu Mabedi’ni ziyaret ediyor, Geyşa semti olarak bilinen Gion Bölgesinde yürüyüş yapıyoruz.

Akşam yemeği yerel bir restoranda ve konaklama otelimizdedir.

7. GÜN

Kahvaltının ardından erkenden hareket ediyoruz. Kyoto’nun 40 km. kadar güneyine gidiyor ve 8. yüzyılda kurulmuş, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Nara şehrine geliyoruz. Dünyanın tahtadan yapılmış en büyük mabedi olan Todaiji Tapınağı’nı ve burada yer alan 49 metre yüksekliğinde, bronzdan yapılmış dünyanın en büyük Buda heykelini göreceğiz. Öğlen yemeğinden sonra Kyoto Tren İstasyonu’na dönüyor ve hızlı tren ile Tokyo’ya varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.

8. GÜN

Geç kahvaltıdan sonra otelden bagajlarımızla birlikte ayrılıyor ve Tokyo’da bir gün daha geçirmek üzere yola çıkıyoruz. Modern Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu ilâhların arasındaki yerine ulaştırmak için yapılan Meiji Jingu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından Shinjuku Gyoen Bahçeleri’nde baharın güzelliklerini göreceğimiz bir yürüyüş yapacağız. 

Havalimanına yola çıkmadan önce Tokyo’nun popüler alışveriş semtlerinden birinde serbest zamanımız olacak (Harajuku, Şibuya, Şinjuku, vb). Havalimanına varışımızın ardından, TK199 sefer sayılı 22.05 uçağı bizi on üç saatlik bir uçuşla İstanbul’a ulaştıracak.

9. GÜN

 

Uçağımız sabah 05.15’te İstanbul Havalimanı’na ulaşıyor.

Hayat bir yolculuktur...

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile...

 

 1. Programda belirtilen 4/5 yıldızlı ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
 2. • Mishima – Hiroshima, Hiroshima- Kyoto ve Kyoto – Shinagawa arası, turist class tren biletleri
 3. • Programda belirtilen 6 öğle yemeği
 4. • Programda belirtilen 5 akşam yemeği
 5. • Çay seremonisi deneyimi
 6. • Programda belirtilen tüm transferler,
 7. • Programda belirtilen tüm geziler
 8. • Yerel rehberlik hizmetleri,
 9. • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 10. • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 11. • Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı

 

 1. İstanbul – Tokyo / Tokyo-İstanbul dış hat uçak biletleri
 2. • Yemeklerde alınacak içecekler
 3. • Yurtdışı çıkış harç pulu
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

JAPONYA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
19.04.2023 - 26.04.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.970,00 EUR

5.970,00 EUR

6.640,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.