Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE GÖBEKLİTEPE KARAHANTEPE ZEUGMA 09 – 11 ARALIK 2022

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK2246 uçuşu ile 06:40’da Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. 08:20’de’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz.

Şanlıurfa Müzesi, 2015’ten itibaren 30.000 m²’lik geniş ve modern binasında başta Göbeklitepe, Şanlıurfa ve çevresinden çıkan eserleri sergiliyor. Müze gezimizden sonra, Balıklıgöl’e gidiyoruz. Hz. İbrahim’in doğduğu ve şehirden ayrılana kadar yaşadığı önemli olayların geçtiğine inanılan Balıklıgöl ve çevresini gezerek ve hakkında konuşarak, Urfa çarşılarında bitecek bir yürüyüşe başlıyoruz.

Öğlen yemeği de Urfa çarşısında olacak. Yemek ve menengiç kahvesi molasından sonra, Harran’a yola çıkıyoruz. Harran Ulu Cami’den kümbet evlere doğru, Harran’ın önemli tarihi eserlerini göreceğimiz bir yürüyüşe çıkıyoruz. Harran’dan Urfa’ya dönerek otelimize yerleşeceğiz.

Akşam yemeğimiz Urfa’nın geleneksel sıra gecesinde ve konaklama otelimizdedir.

2. GÜN

Erken kahvaltıdan sonra ilk durağımız Göbeklitepe olacak. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde hikayesini dinlediğimiz bu çok önemli yapıyı, yerinde ve ayrıntılı gezdikten sonra, Göbeklitepe’yle aynı döneme ait fakat daha büyük bir alana yayıldığına inanılan Karahantepe’ye gideceğiz.

Karahantepe’de tapınak alanı da diyebileceğimiz ritüel amaçlı toplanma yerlerinde, yaşam alanlarında ve henüz kazısı yapılmamış bölgede toprak üzerinde beliren T taşlarının arasından yürürken, zaman ve mekân kavramları arasında çok farklı bir yolculuk yapacağız.

Öğlen yemeğimizi Urfa’da alacağız. Yemekten sonra yolumuza devam ederek, Halfeti’ye ulaşıyoruz. Fırat nehri kenarında yer alan Halfeti, baraj gölü suları altında kalan topraklarında yapılan tekne gezileriyle biliniyor. Biz de Savaşan Köyü’ne kadar uzanan bir tekne turu yaptıktan sonra yolumuza devam ederek, Gaziantep’e varıyoruz.

Akşam yemeği sevilen bir Antep yerel restoranında ve konaklama otelimizdedir.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Fırat nehri kıyısında kurulmuş ve baraj yapımıyla önemli bir bölümü sular altında kalan Zeugma şehrinden kurtarılan mozaiklerin sergilendiği, Zeugma Mozaik Müzesi olacak.

Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinden sonra, Gaziantep’in ünlü çarşılarını gezmeye başlayacağız. Tarihi şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında sarnıçlar, camiler, mutfak kültürü ve el sanatlarıyla ilgili çok sayıda mekânı göreceğiz.

Çarşıda serbest zamanın ardından Gaziantep havalimanına gidiyoruz. 18.10’da hareket edecek TK 2231 sefer sayılı uçağımız bizi 19.55’de İstanbul’a ulaştıracak.

 

 1. Belirtilen vb. kategori otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 2. • 3 öğle ve 2 akşam yemeği
 3. • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 4. • Göbeklitepe gezisi
 5. • Karahantepe gezisi
 6. • Halfeti tekne gezisi
 7. • Şanlı Urfa Arkeoloji Müzesi
 8. • Harran gezisi
 9. • Gaziantep şehir gezisi
 10. • Zeugma Mozaik Müzesi gezisi
 11. • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 12. • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. Türk Havayolları ile IST – Şanlıurfa, Gaziantep – IST uçak bileti
 2. • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 3. • Müze Kart
 4. • Kişisel harcamalar

*** Bu seyahat için müze kartı alınması gerekmektedir. Online olarak, muze.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ve 1 adet fotoğrafınız ile satın alabilirsiniz. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz muaftır.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

URFA GAZİANTEP

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
09.12.2022 - 11.12.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

7.750,00 TL

7.750,00 TL

8.620,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.