Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE GÖBEKLİTEPE & KARAHANTEPE & ZEUGMA 27 MAYIS

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle, İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 06.55 uçuşu ile Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

08.35’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Şanlıurfa Müzesi, 2015’ten itibaren 30.000 m²’lik geniş ve modern binasında başta Göbeklitepe, Şanlıurfa ve çevresinden çıkan eserleri sergiliyor.

Müze gezimizden sonra, Balıklıgöl’e gidiyoruz. Hz. İbrahim’in doğduğu ve şehirden ayrılana kadar yaşadığı önemli olayların geçtiğine inanılan Balıklıgöl ve çevresini gezerek ve hakkında konuşarak, Urfa çarşılarında bitecek bir yürüyüşe başlıyoruz. Öğlen yemeğimizde Urfa çarşısında olacak. Menengiç kahvesi molasından sonra, Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Harran’da Ulu Cami’den, kümbet evlere doğru, Harran’ın önemli tarihi eserlerini göreceğimiz bir yürüyüş yapacağız. Gezi bitiminde Harran’dan Urfa’ya dönerek otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeğimiz Urfa’nın geleneksel sıra gecesinde ve konaklama otelimizdedir.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra ilk durağımız Göbeklitepe olacak. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde hikayesini dinlediğimiz bu çok önemli yapıyı, yerinde ve ayrıntılı gezdikten sonra, Göbeklitepe’yle aynı döneme ait fakat yedi daha büyük bir alana yayıldığına inanılan Karahantepe’ye gideceğiz.

Karahantepe’de tapınak alanı da diyebileceğimiz ritüel amaçlı toplanma yerlerinde yaşam alanlarında ve henüz kazısı yapılmamış bölgede toprak üzerinde beliren T taşlarının arasından yürürken, zaman ve mekân kavramları arasında çok farklı bir yolculuk yapacağız.

Öğlen yemeğimizi Birecik’te alıyoruz. Coğrafi işaret belgesiyle tescillenen Birecik patlıcanıyla yapılan patlıcan kebabının tadına bakacağız.

Yemekten sonra, Zeugma Ören Yeri’ni gezeceğiz. Böylece Zeugma Mozaik Müzesi’nde göreceğimiz dünyaca ünlü mozaiklerin çıkartıldığı orijinal yeri tanımış olacağız. Geziden sonra yolumuza devam ederek, Gaziantep’e varıyoruz.

Akşam yemeği sevilen bir Antep yerel restoranında ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Fırat nehri kıyısında kurulmuş ve baraj yapımıyla önemli bir bölümü sular altında kalan Zeugma şehrinden kurtarılan mozaiklerin sergilendiği, Zeugma Mozaik Müzesi olacak.

Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinden sonra, Gaziantep’in ünlü çarşılarını gezmeye başlayacağız. Tarihi şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında sarnıçlar, camiler, mutfak kültürü ve el sanatlarıyla ilgili çok sayıda mekânı göreceğiz.

Çarşıda serbest zamanın ardından, Gaziantep havalimanına gidiyoruz. 20.00’da hareket edecek uçağımız bizi 21.50’te İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur,

Başka bir seyahatte yeniden görüşmek üzere…

 

 1. Belirtilen vb. kategori otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 2. • 3 öğle ve 2 akşam yemeği
 3. • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 4. • Göbeklitepe gezisi
 5. • Karahantepe gezisi
 6. • Zeugma Antik Kent Gezisi
 7. • Şanlı Urfa Arkeoloji Müzesi
 8. • Harran gezisi
 9. • Gaziantep şehir gezisi
 10. • Zeugma Mozaik Müzesi gezisi
 11. • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 12. • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. Türk Havayolları ile IST – Şanlıurfa, Gaziantep – IST uçak bileti
 2. • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 3. • Müze Kart
 4. • Kişisel harcamalar

*** Bu seyahat için mutlaka müze kartı alınması gerekmektedir. Online olarak, muze.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ve 1 adet fotoğrafınız ile satın alabilirsiniz. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz muaftır.

*** Programımız örnek teşkil etmekte olup, Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilecek dönemsel ve bölgesel Covid 19 Pandemi kurallarına istinaden, gezilecek yerler ve yemek alınacak restoranlar revize edilebilir. Programımızın son hali seyahatten 7 gün önce tarafınıza iletilecektir.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

URFA GAZİANTEP

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
27.05.2022 - 29.05.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.570,00 TL

5.570,00 TL

6.340,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.