DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE GÜNEY HİNDİSTAN 08 OCAK 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 18.00’da buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY TK 720 sefer sayılı uçuş ile saat 20.35’te Mumbai’ye hareket ediyoruz.

2. GÜN

Yerel saat ile 05.15’te Mumbai’ye varışımızın ardından pasaport ve bagaj işlemlerini tamamlayarak Mumbai iç hatlar terminalinden Cochin’e yapacağımız uçuş için işlemlerimizi yapıyoruz. SG157 sefer sayılı, 09.20 uçağı ile Cochin’e hareket ediyoruz. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Otelimize giriş yapıyor ve dinleniyoruz. Akşam üzeri bizi otelimizin iskelesinden alacak tekne, şehrin limanlarını, tarihi binalarını, balıkçı ağlarını ve muhteşem güneş batışını gözlerimizin önüne serecek. Vembanand Gölü’nün denize karıştığı bu nokta, unutulmaz manzarasıyla ünlüdür. Tekne gezisinin ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

Konaklamamız Cochin’deki otelimizde..

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Cochin şehir turumuza başlıyoruz. Portekiz, Hollanda ve İngiliz ruhunu yansıtan Cochin evlerini görüyoruz. Cochin’de ölen ve bedeni ilk olarak St. Francis Kilisesi’ne gömülen Vasgo da Gama’nın mezar taşını görüyoruz. Şehir gezimizde limanda Çin balıkçılarının ağlarını izliyoruz. Sabah saatleri, Cochin'in güzel sokakları ve tarihi eserleri arasında geçecek. Ardından Yahudi Mahallesi’ne gidiyor ve Güney Hindistan’ın en güzel çarşılarından biri ile karşılaşıyoruz.


 

Dört yüz yıllık bir Yahudi Sinagogu’nu ziyaret etmek üzere tarihin içine bir yolculuk yapıyoruz. Sinagoga giden yol üzerinde güzel bir çarşı yer almaktadır. Mahallenin içinde yer alan sinagogda, Çin'in Kanton bölgesinden Ezekial Rahabi tarafından, 18.yüzyılda getirilen geleneksel Çin desenli zemin seramikleri bulunmaktadır. Ziyaretlerin ardından Kathakali dans drama gösterisini seyredeceğiz. Gösteri yaklaşık bir saat sürmektedir. İsteyenler gösteriden yarım saat önce sanatçıların gösteri makyajını özenle yapışını izleyebilirler. Gösteri sonrası otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Cochin’de otelimizde..

4. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası ayrılıyor ve Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası Ketuvallam adı verilen geleneksel tekne ile unutulmaz bir yolculuk yapacak, hindistancevizi ağaçları ile çevrili sakin sular boyunca ilerleyerek bölge halkının yaşamına tanık olacağız. Birbirine bağlı 900 kilometrelik kanallar ve göllerden oluşan "arka sular" da denilen Backwaters’ta öğle yemeğini de alacağımız gezimiz yaklaşık 4 saat sürecek. Çevremizdeki sıradışı Kerela yaşam tarzını seyrederek farklı ve inanılmaz bir deneyim yaşıyacağız. Burada insanlar kendine has kültürü ile bu sularda yaşamını sürdürüyor. Gezimiz sonrası Kumarakom’daki otelimize ulaşıyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Kumarakom’daki otelimizde..

5. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Periyar’a doğru yola çıkıyoruz. Sisli dağların eteğinde bulunan Periyar, yüksek alanlardaki sık yağmur ormanlarını içinde barındırmaktadır. Bereketli bitki örtüsü, ansızın fışkıran şelaleler, kadife vadilerin canlı manzarası, dağ geçitlerindeki yolculuğumuzun arka planını oluşturacak.. Bu sakin, adeta bir rehabilite merkezi olan yerin dolambaçlı dağ yolları, çay plantasyonları ile sınırlandırılmıştır. Periyar’a varışımız sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Sonrasında baharat bahçelerini geziyor ve Güney Hindistan’ın meşhur baharatlarını tanıyoruz. Biberden tarçına, karanfilden kakuleye kadar pek çok çeşit bitkiler yabani yamaçlarda yetişir. Çevremizdeki çay ağaçlarının taze kokusu, sakin ve temiz havaya karışmaktadır. Gezi sonrası otelimize ulaşıyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Periyar’daki otelimizde..

6. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Madurai’ye doğru hareket ediyoruz. Madurai, Tamil Nadu eyaletinin en eski yerleşim yerlerindendir. Ünlü Madurai yasemini ve Tanrıça Parvati'nin avatarı Meenakshi'nin şehri Madurai'ye varışımız sonrası otele giriş yapıyoruz. Dinlenmek üzere ayrılan sürenin ardından otelde erken akşam yemeği alacak ve Meenakshi Tapınağında düzenlene gece ibadetine katılacağız. Her akşam tanrı Şiva’nın eşi tanrıça Parvati’nin (bölgedeki adıyla Meenakshi) tapınağına ilahiler eşliğinde taşınması unutamayacağınız bir deneyim olacaktır.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Madurai’deki otelimizde..

7. GÜN

Sabah kahvaltının ardından, Madurai şehir gezisi yapıyoruz. Bu şehri meşhur eden, nefis bir kokuya sahip Madurai Yasemini, günümüzde de parfüm üretimi için önemli bir hammaddedir. Tanrıça Meenakshi ve tanrı Siva’ya adanmış Sri Meenakshi Tapınağı’nı  bugün gezi amaçlı bir kez daha ziyaret ediyoruz. Tapınağın kuzeyinde, Madurai Pazarı’nı göreceğiz. Aromalı otları bulabileceğiniz Madurai Pazarı’nın hemen bitişiğinde, yasemin ve kadife çiçeklerini terazilerde tartan satıcıların, yığınlar halinde çiçek sattığı pazarı göreceğiz. Bu otantik pazarların ardından, gezimize Thirumalai Nayak Sarayı ile devam ediyoruz. 1636 tarihli Hindu-İslami bir yapı olan Thirumalai Nayak Sarayı, orijinalinde bugünkü halinden dört kez daha büyük inşa edilmişti. Görülmeye değer kısımları olan giriş kapısı, ana salon ve dans salonu bizim de ziyaret edeceğimiz yerler arasında.  

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Madurai’deki otelimizde..

8. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. 9W sefer sayılı uçak ile saat 07.55’te Chennai‘ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Chennai şehir turu yapıyoruz. Chennai, Hindistan’ın en büyük ve güzel şehirlerinden biridir. Şehre ayak bastığınızda ülkenin tüm renkleri ve romantizmi sizi selamlayacaktır. 1653 yılında İngiliz Doğu Hindistan Şirketi tarafından yapılan ve önünde 17. yüzyılda gemi enkazından kurtarılmış bir bayrak direği bulunan St. George Kalesi, Hindistan'ın ilk İngiliz kilisesi olan, yapılışından itibaren günümüze ulaşabilmiş en eski kilise St. Mary Kilisesi, Hindistan'ın en eski kiliselerinden Hz. İsa'nın havarisi Aziz Thomas'ın mezarının bulunduğu Saint Thomas Katedrali ve Hint mimarisinin zengin örneklerini sunan tanrı Shiva’ya ithaf edilen Kapaleeshwarar Tapınağı göreceğimiz yerler olacak.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Chennai’deki otelimizde..

9. GÜN

Kahvaltı sonrası günümüzü muhteşem Hint Okyanusu ve Mahabalipuram Sahil Tapınakları’nda geçirmek üzere yola çıkıyoruz. Hindistan'ın en önemli duvar rölyefi, Mahabharata Efsanesi’nin kahramanlarına adanmış Beş Ratha Tapınakları ve Mahabalipuram Sahil Tapınağını gezdikten sonra, havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Madurai’den kalkan 6E sayılı 17.25 uçağıyla Mumbai’ye hareket ediyoruz.

 

Konaklamamız Mumbai’deki otelimizde..

10. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Elephanta Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. İskeleden bineceğimiz tekneyle ile yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrasında Elephanta Adasına varıyoruz. Adanın ünü Tanrı Şiva için yapılmış tapınaklardan ve göz alıcı rölyeflerinden gelmektedir. Bu olağanüstü rölyefler, tanrı Şiva’nın en iyi tasvirlerindendir. Bu mağaralarda görülecek eserlerin en dikkat çekeni, 5 metre yüksekliğinde, tek parça kayadan oyulan üç kafasıyla Şiva’nın yaratıcı, koruyucu ve yıkıcı özelliklerine göndermede bulunan Maheshmurty veya diğer adıyla Trimurthy’dir. Daha sonra yine tekne yolculuğuyla Mumbai'ye geri dönüyoruz. Öğleden sonra alışveriş için serbest zamanımız olacak.

 

Konaklamamız Mumbai’deki otelimizde..

11. GÜN

Kahvaltının ardından, Mumbai şehir gezisi yapıyoruz. Sahilde yer alan 16 yy. Hint- İslam mimarisi öğeleri taşıyan "Hindistan'a Giriş Kapısı"nı, gotik stilindeki Mumbai Üniversitesi’nde yer alan Rajabai saat kulesini göreceğiz. Sonrasında 1887 yılında Frederick Stevens tarafından Great Indian Peninsular Railway Şirketi’nin merkez ofisi olarak inşa edilen ve yakın zamanda UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil olan, şehrin en görkemli gotik binası Victoria Merkez tren garını göreceğiz.

 

Gezimiz Mani Bhawan Gandi müzesi ile devam ediyor. Sonrasında ise Hintli çamaşırcıların küçük havuzlarda yıkadıkları çamaşırları ve binlerce çamaşırın asılarak kurutulduğu Dhobi Ghats'ı görüyor ve otelimize dönüyoruz. Mumbai’de serbest alacağımız akşam yemeği için seçkin restoran önerilerimiz olacaktır.

 

Konaklamamız Mumbai’deki otelimizde..                        

 

12. GÜN

Sabah erken saatte havaalanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları, TK721 sefer sayılı uçuş ile saat 06.55 te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.35’te İstanbul’a hoş geldiniz..

·         Programda belirtilen vb. 5 yıldız otellerde, yarım pansiyon konaklama ve açık büfe kahvaltı ( Mumbai’de akşam yemekleri hariç)  

·         Backwaters’da öğle yemekli tekne turu

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri         

·         Mumbai –Cochin / Madurai- Chennai / Chennai –Mumbai olmak üzere 3 iç hat uçuş bileti

·         Gezi boyunca gerçekleştirilecek tüm transferler ve araç hizmetleri,

·         Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

·         Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

·         Seyahat ve sağlık sigortası

·         Türk Hava Yolları ile Dış Hat Uçak biletleri

·         Öğle yemekleri (Backwaters’ta teknede öğle yemeği dâhil)                           

·         Yemeklerde alınacak içecekler

·         Kişisel harcamalar

·         Yurt dışı çıkış harcı

·         Vize ücreti

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
08.01.2020 - 19.01.2020
Yarım Pansiyon

3.690,00 EUR

3.690,00 EUR

4.840,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.