DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE IŞIĞI, DUYGUSU VE MUHTEŞEM DOĞASI İLE GÜNEY HİNDİSTAN’IN RENKLERİ 06 – 15 OCAK 2023

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşmamızın ardından, bilet ve bagaj işlemleri sonrası, Türk Havayolları’nın TK720 sefer sayılı uçuşu ile 20.30’da Mumbai’ye hareket ediyoruz.
1. GÜN
Sabah (05.10) Mumbai Havalimanı’na varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçerek Indigo 6E 5343 sefer sayılı uçuş ile 10.50’de Koçin’e hareket ediyoruz. Şehre varışımızda (12.50) bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Otelimize giriş yapıyor ve dinleniyoruz. Akşam üzeri bizi otelimizin iskelesinden alacak tekne, şehrin limanlarını, tarihi binalarını, balıkçı ağlarını ve muhteşem güneş batışını gözlerimizin önüne serecek. Vembanand Gölü’nün denize karıştığı bu nokta, unutulmaz manzarasıyla ünlüdür. Tekne gezisinin ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklamamız Koçin’deki otelimizde.
3. GÜN
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Koçin’i gezmeye başlıyoruz. Portekiz, Hollanda ve İngiliz ruhunu yansıtan Koçin evlerini görüyoruz. Koçin’de ölen ve bedeni ilk olarak St. Francis Kilisesi’ne gömülen Vasgo da Gama’nın mezar taşını görüyoruz. Şehir gezimizde limanda Çin modeli balıkçı ağlarını ve nasıl kullanıldığını izliyoruz. Sabah saatlerimiz, Koçin in güzel sokakları ve tarihi eserleri arasında geçecek. Ardından Yahudi Mahallesi’ne gidiyor ve Güney Hindistan’ın en güzel çarşılarından biri ile karşılaşıyoruz. Dört yüz yıllık bir Yahudi Sinagogu’nu ziyaret etmek üzere tarihin içine bir yolculuk yapıyoruz. Sinagoga giden yol üzerinde güzel bir çarşı yer almaktadır. Mahallenin içinde yer alan sinagogda, Ezekial Rahabi tarafından 18.yüzyılda Çin'in Kanton bölgesinden getirilen geleneksel Çin desenli zemin seramikleri bulunmaktadır. Gezimizin ardından ünlü Kathakali dans drama gösterisini izleyeceğiz. Gösteri yaklaşık bir saat sürmektedir. İsteyenler gösteriden yarım saat önce sanatçıların gösteri makyajını özenle yapışını izleyebilirler. Gösteri sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Koçin’deki otelimizde.
4. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz. Bugün Ketuvallam adı verilen geleneksel tekne ile unutulmaz bir yolculuk yapacak, hindistancevizi ağaçları ile çevrili sakin sular boyunca ilerleyerek bölge halkının yaşamına tanık olacağız. Birbirine bağlı uzanan ve tamamı 900 kilometrelik kanallar ve göllerden oluşan "arka sular" da denilen Backwaters’ta öğle yemeğini de alacağımız gezimiz, yaklaşık 4 saat sürecek. Çevremizdeki sıra dışı Kerela yaşam tarzını seyrederek farklı ve inanılmaz bir deneyim yaşayacağız. Gezimiz sonrası Kumarakom’daki otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklamamız Kumarakom’daki otelimizde.
5. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Periyar’a doğru yola çıkıyoruz. Sisli dağların eteğinde bulunan Periyar, yüksek alanlardaki sık yağmur ormanlarını içinde barındırmaktadır. Bereketli bitki örtüsü, ansızın fışkıran şelaleleri, kadife vadilerin canlı manzarası ve çay tarımı yapılan terasları; dağ geçitlerindeki yolculuğumuzun arka planını oluşturacak. Periyar’a varışımız sonrasında bölgenin ünlü ve güzel bir baharat bahçesini geziyor ve Güney Hindistan’ın meşhur baharatlarını tanıyoruz. Biberden tarçına, karanfilden kakuleye kadar çeşit baharat ve bitkilerin arasında yürürken, çevremizdeki çay ağaçlarının taze kokusu, sakin ve temiz havaya karışacak. Gezi sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Periyar’daki otelimizde.
6. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Madurai’ye doğru hareket ediyoruz.Madurai, Tamil Nadu eyaletinin en eski yerleşim yerlerindendir. Ünlü Madurai yasemini ve Tanrıça Parvati'nin avatarı Meenakshi'nin şehri Madurai'ye varışımız sonrası, Meenakshi ve Şiva’ya adanmış Sri Meenakshi Tapınağı’nı geziyoruz. Bu muhteşem tapınağın kuzeyinde, Madurai Pazarı’nı göreceğiz. Aromalı otları bulabileceğimiz Madurai Pazarı’nın hemen bitişiğinde, yasemin ve kadife çiçeklerini terazilerde tartan satıcıların, yığınlar halinde çiçek sattığı pazarı göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Madurai’deki otelimizde.
7. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Spice Jet SG 395sefer sayılı uçak ile saat 09.55’te Chennai‘ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından (11.05) günümüzü muhteşem Hint Okyanusu ve Mahabalipuram Sahil Tapınakları’nda geçirmek üzere yola çıkıyoruz. Hindistan'ın en önemli duvar rölyefi, Mahabharata Efsanesi’nin kahramanlarına adanmış Beş Ratha Tapınakları ve Mahabalipuram Sahil Tapınağını gezdikten sonra Chennai’ye dönerek, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Chennai’deki otelimizde.
8. GÜN
Kahvaltıdan sonra Chennai’yi gezmeye başlıyoruz. Chennai, Hindistan’ın en büyük ve güzel şehirlerinden biridir. Şehre ayak bastığınızda ülkenin tüm renkleri ve romantizmi sizi selamlar. 1653 yılında İngiliz Doğu Hindistan Şirketi tarafından yapılan ve önünde 17. yüzyılda gemi enkazından kurtarılmış bir bayrak direği bulunan St. George Kalesi, Hindistan'ın ilk İngiliz kilisesi olan St. Mary Kilisesi, Hindistan'ın en eski kiliselerinden Hz. İsa'nın havarisi Aziz Thomas'ın mezarının bulunduğu Saint Thomas Katedrali ve Hint mimarisinin zengin örneklerini sunarak tanrı Şiva’ya ithaf edilen Kapaleeshwarar Tapınağı göreceğimiz yerler arasında olacak. Ardından, Chennai havalimanına giderek Air India AI 672sefer sayılı uçakla 14.55’te Mumbai’ye hareket ediyor ve 16.50’de Mumbai’ye ulaşıyoruz. Konaklamamız Mumbai’deki Taj Mahal Palace Towers’da. Mumbai konaklamamız oda kahvaltı olacağı için, akşam yemeğini Hindistan’ın ikonik oteli Taj Mahal Palace’ın restoranları veya kafesinde serbest alabilirsiniz.
9. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Elephanta Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. İskeleden bineceğimiz tekneyle ile yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrasında Elephanta Adasına varıyoruz. Adanın ünü Tanrı Şiva için yapılmış tapınaklardan ve göz alıcı rölyeflerinden gelmektedir. Bu olağanüstü rölyefler, tanrı Şiva’nın en iyi tasvirlerindendir. Bu mağaralarda görülecek eserlerin en dikkat çekeni, 5 metre yüksekliğinde, tek parça kayadan oyulan üç kafasıyla Şiva’nın yaratıcı, koruyucu ve yıkıcı özelliklerine göndermede bulunan Maheshmurty veya diğer adıyla Trimurthy’dir. Daha sonra yine tekne yolculuğuyla Mumbai'ye dönüyoruz. Sahilde yer alan 16 yy. Hint- İslam mimarisi öğeleri taşıyan “Hindistan'a Giriş Kapısı’nı”, gotik stilindeki Mumbai Üniversitesi’nde yer alan Rajabai saat kulesini,1887 yılında Frederick Stevens tarafından Great Indian Peninsular Railway Şirketi’nin merkez ofisi olarak inşa edilen ve yakın zamanda UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil olan görkemli Victoria Merkez tren garını göreceğimiz ve otobüsle yapacağımız gezimiz sonrasında otelimize geliyoruz. İsteyenlerle birlikte çok yakında yer alan Kala Ghoda semtine, çarşıya ve akşam yemeği için seçkin restoranlara bir yürüyüş yapacağız.
10. GÜN
Sabah erken saatte havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları’nın TK717 sefer sayılı uçuş ile saat 06.50’de İstanbul’a dönüyor ve yerel saat ile 11.30’da İstanbul’a ulaşıyoruz.                                                      Hayat bir yolculuktur...                                                                                                                                        Başka bir yolculukta yeniden birlikte olmak dileği ile…
 • Programda belirtilen vb. 5 yıldız otellerde, yarım pansiyon konaklama ve açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği (Mumbai’de 2 akşam yemeği hariç)
 • Lüks araçlarla tüm transferler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Mumbai –Cochin / Madurai- Chennai / Chennai –Mumbai olmak üzere 3 iç hat uçuş bileti
 • Cochin’de Kathakali gösterizi
 • Kumarakom’da geleneksel teknede öğle yemeği ve durgun sularda gezinti
 • Durgun sularlarda küçük tekneler ile kanal gezisi
 • Periyar’da baharat ekimi turu
 • Madurai’de gece töreni için çekçek yolculuğu
 • Mumbai’de tekne ile Elephanta Adası’na gezi
 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek tüm transferler ve araç hizmetleri,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • Türk Hava Yolları ile Dış Hat Uçak biletleri
 • Öğle yemekleri (Backwaters’ta teknede öğle yemeği dâhildir)
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vize ücreti
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

HİNDİSTAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
06.01.2023 - 15.01.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.690,00 EUR

990,00 EUR

4.680,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.