DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE JAPONYA 03 KASIM 2019

1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23.00’da, İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz.

2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, 02.00’da, TK52 sefer sayılı uçuşu ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 12 saat sürecek. Tokyo’ya yerel saat ile 19.30’da inişimizin ardından, otele transferimiz yapılıyor.

 

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da..

3. GÜN

Keyifli bir kahvaltı sonrası şehri gezmeye başlıyoruz. Tokyo’nun kelime anlamı Doğu’daki Başkent’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı. Japon İmparatoru Meiji’nin yönetime son vermesi ve merkezi Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonrası şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir.

 

Modern Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret edecek, 333 metrelik yüksekliği ile dünyanın en uzun yapısı olan Tokyo Kulesi ile Parlemento Binasını dışardan göreceğiz. Öğle yemeğimizi Gonpachi G-Zone Restaurant’ta alıyoruz. https://gonpachi.jp/shibuya/ Yemeğin ardından, eski Tokyo’nun atmosferini yansıtan Asakusa ve Nakamise Sokağı’nı geziyoruz. Tokyo Gökyüzü Ağacı Gözlemevi’ni ziyaret edecek, Sumida Nehri üzerinden geçen deniz otobüsleri ile Hinode’ye geçeceğiz. Alışveriş ve eğlence merkezleri ile lüks mağazalar, restoran ve cafelerle çevrili caddesi Ginza’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz.

 

Akşam yemeğimiz Tofuro Ginza Restaurant’ta.
https://gurunavi.com/en/g223622/rst/

 

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da..

4. GÜN

Kahvaltının ardından, Tokyo Ulusal Müze’sini ziyaret edeceğiz. Muazzam koleksiyonlara ev sahipliği yapan Tokyo Ulusal müzesi, Japon ve Asya sanat eserlerinden en güzel örnekleri görebileceğiniz önemli bir müzedir. Maid Cafe Experience’da alacağımız öğle yemeğinin (https://maidreamin.com/) ardından Shinjuku’da günün kalan saatleri şahsi aktiviteleriniz için serbest.

 

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da..

5. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji Dağı’na doğru ilerliyoruz. Komagatake Dağı’ndan bineceğimiz teleferik ile dağın ve gölün en muhteşem manzaralarına tanık olacağız. 3.766 metre rakıma sahip olan dağ, aktif bir yanar dağ olmasına rağmen, en son 1707-1708 yıllarında faaliyet göstermiştir. II Mirraigo’da Fransız büfe alacağımız öğle yemeğinin ardından (nt/ilhttps://fhc.hakonehotel.jp/en-gb/restauramiraggio?page_id=3865954), Ashi Gölü’nde tekne gezintisi yapıyor ve kaplıcalarıyla ünlü Hakone’ye gidiyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından, akşam yemeğimiz otelimizde, geleneksel Japon kültürünün yansımaları eşliğinde.

 

Konaklamamız Resorpia Hakone Hotel’de.

https://rt-clubnet.jp/hotels/smc/hako/

*Bagajlarınız otelden sabah alınacak ve Kyoto’ya gönderilecektir. Önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

6. GÜN

Kahvaltının ardından, Japonya’nın 1868’den önceki başkenti olan Kyoto’ya yapacağımız tren yolculuğumuz için JR Odawara Tren İstasyonu’na gidiyoruz. 10.08’de bineceğimiz tren ile yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrası 12.11’de varışımızda, öğle yemeğimizi Fortune Garden Kyoto’da (https://www.fortunegarden.com/restaurant/) alıyoruz. Yemeğin ardından, Ninennzaka da Japonya’da geleneksel çay seremonisi deneyimleyecek, çayın tarihi hakkında bilgi alacağız. Çay seremonisi Japonların yemek kültürünün önemli bir parçasıdır. Bu seremoniye Sado denilmektedir. Bugün Japonya’da çay seremonileri popüler bir hobidir. Güne Kyoto’nun en güzel sokaklarından biri olan Gion Sokağı’nda devam edeceğiz. Bu sokak eski Kyoto sokaklarının tarihi bir örneği olarak koruma altındadır. Gezimizin ardından otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Kyoto Tokyu Hotel’dedir.

7. GÜN

Kahvaltının ardından, 794 -1868 yılları arasında Japonya'nın başkenti olmuş ve İmparatorun ikametgâhına ev sahipliği yapmış Kyoto’yu gezmeye başlıyoruz. Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan "Gerçek Su Mabedi" denilen ünlü Kiyomizu Mabedi’ni ziyaret edeceğiz. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bu muazzam yapı, 780 yılında yapılmıştır. 1001 tane heykelin bulunduğu Sanjusangendo Mabedi ile Togukawa Shogun'un ikametgâhı olan Nijo Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğinde Sushi yapımı deneyimleyeceğiz ve kendi ellerimiz ile yaptığımız sushileri yiyeceğiz. (https://gu-takasegawa.gorp.jp/) Keyifli günümüz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz Ichibakoji Karasuma Restaurant’ta. (https://ichibakouji-karasuma.com)

Konaklamamız Kyoto Tokyu Hotel’dedir.

8. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından güne Golden Pavilion olarakta adlandırılan Kinkakuji Tapınağı gezisi ile başlıyoruz. Bu tapınağın en üst 2 katının tamamı altın kaplamadır. Tapınak gezimizin ardından Arashiyama Bambu Korusu’nu geziyoruz. Son olarak şehrin önemli yapılarından biri olan Togetsu Köprüsü’nü göreceğiz. Yoshiya Honten Restaurant’ta alacağımız öğle yemeğinin ardından, Hiroshima’ya yapacağımız yolculuk için Kyoto tren istasyonuna gidiyoruz. Nozomi 111 seferi ile saat 13.24’de Hiroshima’ya hareket ediyoruz. 15.04’de Hiroshima istasyona varışımız sonrası Hiroshima patlaması anısına yapılan Barış Parkı ve Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müze gezisi sonrası otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz Benbe Restaurant’ta ile. https://gurunavi.com/en/y079602/rst/

 

Konaklamamız Grand Prince Hotel Hiroshima’da.

 

*Bagajlarınız otelden sabah alınacak ve Osaka’ya gönderilecektir. Önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

9. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, insanoğlunun en karanlık izlerinden biri olan Hiroshima’yı gezmeye başlıyoruz. Miyajima’yı gezmek için feribot iskelesine gideceğiz. Feribotla gideceğimiz Miyajima Japonya’nın en iyi 3 manzarasından birine sahiptir. İlk ziyaret yerimiz yüzen kapı Torii olacak. Torii Kapısı sonrası gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Itsukushima Shine Tapınağı’nı ve Miyajima Geleneksel El Sanatları Fabrikası’nı geziyoruz. Öğle yemeğimiz Yamaichi Bekkan Restaurant’ta. (http://yamaichibekkan.com) Yemeğin ardından feribot ile Hiroshima’ya dönerek tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. 15.22’de Nozomi 40 seferi ile Osaka’ya gidiyoruz. 16.48’te varışımızda şehri gezmeye başlıyoruz. Osaka manzarasını izleyebileceğiniz en ideal yer olan Umeda Sky Building’e gidecek, Dotonborigawa nehrinin ikiye böldüğü bölgede her yeri neon ışıklarla donatılmış dev panolar, restoranlar ve alışveriş mağazalarıyla dolu Dotonbori Food Street’i gezeceğiz. Gezi sonrası akşam yemeğimizi alacağımız Naniwasoba Restaurant’a gidiyoruz. https://naniwasoba-shinsaibashi.com/

Konaklamamız Swiss Hotel Nankai Osaka’dadır.

 

*Bagajlarınız otelden sabah alınacak ve Tokyo’ya gönderilecektir. Önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

10. GÜN

Kahvaltı ve çıkış işlemlerimiz sonrası Japonya’nın en önemli simgelerinden biri olan Osaka Kalesi’ni geziyoruz. Osaka kentinin Chuo semtinde bulunan kale 16. yüzyılda Azuchi-Momoyama döneminde Japonya'nın birleşmesinde önemli bir rol oynamıştır.

 

Garden Oriental Osaka Restaurant’ta alacağımız öğle yemeği sonrası (https://www.gardenoriental.com/) tren istasyonuna transferimiz yapılıyor ve 15.06’da hızlı tren ile aktarmalı olarak Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden, gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından, TK53 sayılı sefer ile saat 21.25’te İstanbul’a uçuyoruz.

Planlanan iniş saatimiz 04.10’dur. (12.11.2019)

Hayat Bir Yolculuktur..

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile..

 • Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
 • Hakone – Kyoto, Kyoto – Hiroshima, Hiroshima – Osaka, Osaka - Tokyo arası, turist class tren biletleri
 • Programda belirtilen 7 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 5 akşam yemeği
 • Sushi yapım deneyimi
 • Çay seremonisi deneyimi
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Yerel rehberlik hizmetleri,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası (3000 USD teminatlı)
 • İstanbul – Tokyo / Tokyo-İstanbul dış hat uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harç pulu 
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

03-12 KASIM 2019

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
03.11.2019 - 12.11.2019
Yarım Pansiyon

5.450,00 USD

5.450,00 USD

6.940,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.