Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; « KANALLAR ŞEHRİ ST. PETERSBURG’DA 2024’E MERHABA »

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah erken saatlerde, İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK401 sefer sayılı uçuşu ile 10.10’da St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 4 saat sürecek ve yerel saat ile 13.55’te St. Petersburg’a ineceğiz.

Varışımıza istinaden, St. Petersburg'un 30 kilometre güneyinde yer alan Tsarskoye Selo'ya, yani Puşkin kasabasına gidiyoruz. Rus İmparatorluğu döneminde çarların yazlık ikametgâhı olan ihtişamlı Ekaterina Sarayı’nı gezeceğiz. Rokoko tarzında, 18. Yüzyılda inşa edilmiş olan sarayda, yıllar içerisinde pek çok restorasyon yapılmıştır.

Turumuzun ardından otele giriş yapacağız.

Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

2. GÜN

Kahvaltının ardından, Çar ailesinin konutu olan Kışlık Saray’a gidiyor ve dünyaca ünlü Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Hermitage Müzesi, galeri alanı bakımından da dünyanın en büyük sanat müzesidir. 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulmuş, ancak 1852 yılında kamunun hizmetine açılmıştır. Müze, Saray boyunca, Rus imparatorlarının eski ikametgahı olan Kış Sarayı da dahil olmak üzere altı tarihi yapıdan oluşan büyük bir komplekse sahiptir. Müzede, Batı Avrupa Sanat koleksiyonu, 13. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar Avrupa resimlerini, heykellerini ve uygulamalı sanat eserlerini göreceğiz. Çar’ın ziyaretçileri kabul ettiği Devlet Odaları’nı, Saray Meydanı’nı da göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğini gezimiz sırasında alacağız.

Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

3. GÜN

Yılın son günü, kahvaltı sonrası, St. Petersburg sokaklarında geziyor, panoramik şehir gezisi yapıyoruz. Nevsky Caddesi, Neva Nehri, Aurora Gemisi, Kazan Katedrali, Kan Kilisesi ve St. Isaac Katedrali göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Nevsky Caddesi’nde yürüyüş ve tarihi bir cafe de vereceğimiz kahve molası sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.

Akşam yılbaşı Gala Yemeği’nde buluşuyoruz. Yemek sonrası, gece geç saatte ünlü St. Petersburg köprülerinin açılışına tanıklık edeceğiz. Otelimize dönüş gece saat 02.00 sonrası olacaktır.

4. GÜN

Kahvaltının ardından, şehri keşfetmek ve son alışverişleriniz için serbest saatleriniz olacak. Öğle saatlerinde otelden c/out işlemlerimizin ardından havalimanına transferimiz yapılıyor.
Pasaport ve bilet işlemlerimiz sonrası, Türk Hava Yolları’nın TK 402 sayılı seferi ile saat 15.00’da hareket ediyor ve saat 19.05’de İstanbul’a varıyoruz.

  • Programda belirtilen otelde (ve benzeri) konaklama
  • Programda belirtilen tüm transfer ve şehir gezileri,
  • Yerel restoranlarda 2 öğle ve 1 akşam yemeği;
  • Yılbaşı Gala Yemeği
  • Transfer ve gezilerde konforlu, modern ve klimalı araçlar,
  • Yerel rehberlik hizmeti,
  • Belirtilen yerlerde geziler ve tüm giriş ücretleri,
  • Zorunlu seyahat sigortası,
  • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
THY ile İstanbul- St. Petersburg gidiş ve dönüş uçak bileti
Yemekler sırasında alınacak içecek ve içkiler
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; « KANALLAR ŞEHRİ ST. PETERSBURG’DA 2024’E MERHABA »

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
29.12.2023 - 01.01.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.990,00 EUR

1.990,00 EUR

2.480,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.