Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE KARLAR ALTINDA BİR RUS ROMANI KARS YILBAŞI

BENİ ARA
1. GÜN

Değerli Sacred7 Gezginleri ile İstanbul Havalimanı’nda saat 07.00’da, İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Türk Havayolları TK2714 sefer sayılı 09:45 uçağı ile Anadolu’nun en özgün kentlerinden Kars’a uçuyoruz. Kars’a varışımıza takiben havaalanında bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize geçiyor ve bizler için hazırlanmış olan ikramlıklarımız ile tadım yapıyoruz. Ardından kentin özgün mimarisini yakından tanımak üzere gezimize başlıyoruz.

Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Deftedarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezilerimizin ardından,Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı ve Mazlumağa Hamam’ını görüyoruz. Şehir gezimizin bitiminde dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğinde Kars mutfağının özelliği olan lezzetli kaz yemeklerinin tadına bakıyor ve bölgenin en önemli kültürel miraslarından Kafkas Oyunları gösterisi eşliğinde keyifli bir yılbaşı akşamı geçireceğiz.

Konaklamamız Cheltikov Otel’de.

2. GÜN

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltı sonrası, tarihi Harp Müzesi’ni gezeceğiz. Ardından, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izliyoruz.

Arpaçay Kütük Evi’nde alacağımız öğle yemeğinde menümüz, gölde yetişen taze Sarı Balık (sazan) balıklardan oluşmaktadır. Çıldır gölü gezimizi unutulmaz kılacak anılarımızdan biri de kızaklı atla yapılan gezinti olacaktır. Gölün yüzeyinin yeterli buz kalınlığına ulaştığı takdirde gezimizi gerçekleştirme imkânımız olacaktır.


Çıldır Gölü gezimizin ardından, dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz ve belirtilen saatte akşam yemeğimiz için Gastro Kars Restaurant’a gidiyoruz.

Keyifli geçen akşam yemeğimiz sonrası otelimizde sıcak şarap ikramı olucak.

Konaklamamız Cheltikov Otel’de.

3. GÜN

Sabah erken saatte otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Son gün rotamız Zerdüştlerin Ateşgede’sinden Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine, bir sanat tarihi ziyafetine tanık olacağımız Ani Harabeleri. Selçuklular’ın Anadolu’da inşa ettikleri ilk camii olan Menucehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, kubbesinin iç kısmındaki süslemeleriyle döneminin önemli eserlerinden olan Tigran Honents Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrent Gregor Kilisesini göreceğiz.

Ardından, Güvercinli Kilisesini (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedrali (Fethiye Cami) ve son olarak Havariler Kilisesi’ni görerek Ani’den ayrılıyoruz.

Ani Tarihi Kenti ziyaretimiz ardından TK 2717 sefer sayılı 15.00 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

Hayat bir yolculuktur, başka bir seyahatte yeniden görüşmek üzere…

 

  1. Cheltikov Hotel’de 2 gece kahvaltı dâhil konaklama,
  2. • 2 öğle ve 2 akşam yemeği,
  3. • Yılbaşı gala yemeği
  4. • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
  5. • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
  6. • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

  1. Türk Havayolları ile IST – Kars, Kars – IST uçak bileti
  2. • Yemeklerde alınan içecekler
  3. • Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KARS

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
31.12.2021 - 02.01.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.770,00 TL

4.770,00 TL

5.560,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.