Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE MOZAİK BAŞKENTLERİ GAZİANTEP & ANTAKYA 25 ŞUBAT 2022

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle, İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 07.45 uçuşu ile Gaziantep’e hareket ediyoruz. 09.25’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla ilk durağımız, Fırat nehri kıyısında kurulmuş ve baraj yapımıyla önemli bir bölümü sular altında kalan Zeugma şehrinden kurtarılan mozaiklerin sergilendiği, Zeugma Mozaik Müzesi olacak.

Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinden sonra, Gaziantep’in ünlü çarşılarını gezmeye başlayacağız. Tarihi şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında sarnıçlar, camiler, mutfak kültürü ve el sanatlarıyla ilgili çok sayıda mekânı göreceğiz.

Akşam yemeği yerel bir restoranda, konaklama otelimizdedir.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra bagajlarımızla birlikte saat 08.00’de otelden ayrılıyoruz. Kilis yönünde ilerleyerek, Türkiye’nin en ilginç ören yerlerinden biri olan Yesemek’e ulaşacağız

Yesemek, Hitit döneminden kalma bir heykel atölyesidir. Burada yapılan heykeller, önemli Hitit şehirlerine gönderilir ve tapınakları, sur kapılarını ve sarayları süslerdi. Ardından Antakya’ya devam ediyor ve öğlen yemeğimizi Samandağ, Çevlik’te alıyoruz.
Yemek sonrası önce dağ içine oyulan, 1380 metre uzunluğundaki Vespasianus - Titus Tüneli’ni, sonra da çevrede bulunan kaya mezarlarının en büyüğü olan Beşikli Mağara’yı göreceğiz.

Ardından, Türkiye’deki tek Ermeni köyü Vakıflı’ya doğru yola çıkıyoruz. Manzaralı yolun keyfine vararak ulaştığımız köyde kilise ve müze gezimizin ardından Antakya’ya dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Museum Otel’de.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk durağımızda, dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen ve bir mağaranın zaman içinde kilise binasına dönüşmesiyle bugünkü halini alan St. Pierre Anıt Müzesi olacak İsa Mesih’e inananları tanımlamak için “Hıristiyan” kelimesinin ilk defa kullanıldığı bu kilise, şehre hâkim manzarasıyla çok güzel bir yerdedir. Ardından Hatay Arkeoloji Müzesi ve ünlü eserlerini göreceğiz.

Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Uzun Çarşı’da yapacağımız yürüyüşün ardından meşhur Yusuf Usta’daki künefe ikramımız olacak. Antakya çarşısından geçerek; ezan, çan ve hazan seslerinin bir araya geldiği Halil İbrahim meydanına doğru yürüyüşe çıkıyoruz. Şehrin en önemli hikayelerinden birine mekân olan Habib-i Neccar Camii’ni geziyoruz. Yürüyüşümüz sırasında şehrin ortalama 180 yıllık tarihi evlerini görerek, sokaklarını keşfedeceğiz.

Çarşıda serbest zamanın ardından Hatay havalimanına gidiyoruz. 22.05’te hareket edecek uçağımız bizi 23.45’te İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur. Bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. Gaziantep Divan Hotel’de 1gece kahvaltı dahil konaklama
 2. • Antakya Museum Hotel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 3. • 3 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 4. • Programda belirtilen tüm transferler
 5. • Programda belirtilen tüm geziler
 6. • Müze kart geçerliliği olmayan tüm giriş ücretleri
 7. • Zorunlu seyahat sigortası
 8. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. THY ile gidiş dönüş uçak biletleri
 2. • Müze Kart
 3. • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 4. • Kişisel harcamalar*** Bu seyahat için mutlaka müze kartı alınması gerekmektedir. Online olarak, muze.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ve 1 adet fotoğrafınız ile satın alabilirsiniz. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz muaftır.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

ANTAKYA GAZİANTEP

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
25.02.2022 - 27.02.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.970,00 TL

4.970,00 TL

5.760,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.