Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE PERSLERDEN ŞAHLARA BİR İRAN YOLCULUĞU 21 MART 2022

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları TK892 seferi ile, 21:20’de İsfahan’a uçuyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 02.15’te varışımızda, otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız İsfahan otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltı sonrası, Safavilerin 17. yüzyıl başkenti İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Dünyanın yarısı derler İsfahan için. Geniş Zayandeh Nehri üzerinde yer alan şehir, geçmişi bugüne bağlayan Arabesk ve kubbeli mimarisiyle, Selçuklular’dan, Safaviler’den insanlığa bir armağandır.

Gezimiz sırasında, UNESCO Listesindeki Cuma Camisi, Nakş-ı Cihan Meydanı, Ali Kapı (Devlet Kapısı) ile Şah Abbas Camisi’ni görecek ve mağazaları, renkli kafeleri ile tarihi Kapalı Çarşı’da serbest zaman vereceğiz.

Akşam yemeği ve konaklamamız İsfahan otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltının ardından, UNESCO koruması altında olan Tarihi Cuma Camisi ile gezimize başlıyoruz. Cami, 771 yılından 20. yüzyılın sonlarına kadar devam eden inşaat, yeniden yapılanma, ilaveler ve yenilemelerin sonucunda bugünkü halini almıştır.

Culfa mahallesinde kafelerde geçireceğimiz serbest zamanımız sonrası, Vank Kilisesi ‘ni ziyaret ediyor ve İran ve dünya müzik aletlerinin sergilendiği ve canlı performans ile İran klasik müziğini dinleyeceğimiz Müzik Müzesi ‘ne gidiyoruz. Keyifli gezimiz sonrası tarihi köprülerin etrafında zaman geçireceğiz.

Akşam yemeği ve konaklamamız İsfahan otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltı sonrası, İsfahan’dan ayrılarak, Yezd’e doğru yola çıkıyoruz. (Yaklaşık 4 saat) Yolumuzun üzerinde bulunan Meybod kasabasını panoramik olarak görecek, tarihi Şah Abbas Kervansarayı’nda öğle yemeği alacağız.

Zerdüst dininin merkezi Yezd, eşsiz mimari yapıları ve ipekli el dokumaları, İran el sanatları, ipek dokuma, İran pamuk şeker'i olan "Pashmak" ile meşhurdur. Dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız şehir turunda; Verehram Zerdüşt Tapınağı'nı gezecek, Emir Çakmak Meydanı, Mescid-i Cuma Camisi, eski mahalleleri, rüzgâr kulelerini göreceğiz. Gezimiz sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Yezd otelimizde.

5. GÜN

Kahvaltı sonrası, 2004 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine eklenen Pasargad antik kentine gidiyoruz. İran tarihinin en eski ve önemli Kralı olan Büyük Kiros’un mezarını ziyaretin ardından, yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk ile Perslerin eski başkenti olan, UNESCO Dünya Mirası listesinde yeralan Persepolis Antik kentine gidiyoruz. Yapacağımız gezide, Uluslar Kapısı, Kral Kaya Mezarları, Nakşı Rüstem, Apadana Sarayı, 100 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Shiraz otelimizde.

6. GÜN
Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, “İran'ın Kültür Başkenti”, “Şairler Şehri” ve “Güller Şehri” gibi unvanlara sahip Şiraz’ı geziyoruz. Şiraz, İranlıların anavatanı olan Fars merkezinde bulunması, eski eserleri ve bozulmamış kent dokusuyla, ayrıca çevresindeki ünlü bağlarıyla İran'ın en güzel ve en çok turist çeken şehirlerinden birisidir.

Gezimiz sırasında Kerim Han Kalesi, Narenjestan Vali Konağı, Pembe Camii ile İran Şii Caferi mezhebinin en önemli türbelerinden olan Şah Çerağ Türbesi ve Hafız anıt mezarını görecek, Vekil Pazarı ve içerisinde İran el sanatlarının satıldığı Saray-ı Mosir Han’da serbest zaman vereceğiz.

Öğleden sonra, Şiraz havaalanına transferimiz yapılıyor ve Tahran′a uçuyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Tahran otelimizde.

7. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası İran'ın başkenti, Tahran Eyaleti'nin merkezi ve 18 milyonu aşan metropol nüfusuyla İran'ın en büyük kenti olan Tahran’ı gezmeye başlıyoruz.

Sadabad Sarayı, Arkeoloji Müzesi, İslam Dönemi Eserleri Müzesi, ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Gülistan Sarayı, göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.

Akşam yemeği sonrası, İstanbul’a dönüş uçuşumuz için havalimanına transferimiz yapılıyor.

8. GÜN

Türk Hava Yolları, TK875 sayılı sefer ile yapacağımız İstanbul dönüş uçuşumuz 02:40’ta kalkıyor. Yerel saat ile 04.40’te, İstanbul’a hoş geldiniz.

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile…

 

 1. Programda belirtilen otellerde FB konaklama
 2. • Programda belirtilmiş olan tüm gezi ve transferler
 3. • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 4. • Programda belirtilmiş olan Müze ve Ören yeri girişleri
 5. • Profesyonel Sacred7 Travel Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti
 6. • Zorunlu yurt dışı seyahat sağlık sigortası

 

 1. Türk Havayolları Gidiş – Dönüş uçak biletleri
 2. • Yemeklerde alınacak içecekler
 3. • Kişisel harcamalar
 4. • Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)
 5. • Bahşiş ve tipler (kişi başı yaklaşık 50 EUR olarak düşünebilirsiniz)
 6. • Vize ücreti

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

İRAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.03.2022 - 28.03.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.980,00 EUR

1.780,00 EUR

2.360,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.