Dr ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE PERSLERDEN ŞAHLARA BİR İRAN YOLCULUĞU 28 Ekim – 04 Kasım 2022

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları TK892 seferi ile, 21:40’de İsfahan’a uçuyoruz. Yerel saat ile 01.30'da İsfanan'a varışımızın ardından otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz.

Konaklamamız İsfahan'daki otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltı sonrası, Safevilerin 17. yüzyıl başkenti İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. 'Esfehan, Nısf-ı Cihan', yani dünyanın yarısı derler İsfahan için. Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan şehir, Zayende Nehri üzerindeki köprüler ile ünlüdür.

Bugün İsfahan'da göreceğimiz yerler arasında Kırk Sütunlu Saray, Nakş-ı Cihan Meydanı ve çevresinde yer alan Şeyh Lütfullah Cami, Âli Kapı Sarayı, Şah Abbas Cami (İmam Cami) olacak. Ardından, İsfahan Kapalı Çarşısı'nda dolaşarak ve şehrin sevilen çayhanelerinden birinde dinlenerek zaman geçireceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama İsfahan otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra İsfahan'ı keşfedeceğimiz ikinci güne başlıyoruz. Önce Sallanan Minare ve Güvercin Kulesini göreceğiz. Ardından Ermeniler tarafından 350 yıl önce kurulan Vank Katedrali'ni ziyaret ediyoruz. Katedral, şehrin en güzel semtlerinden Yeni Culfa'da yer alıyor. Burada alacağımız öğle yemeğinden sonra, İsfaha'ın Büyük Selçuklu Devleti dönemi tarihine bir yolculuk yapmak için Cuma Camii'ne gideceğiz.

Akşam yemeği sonrası programımızda İran kültürünün en önemli parçalarından biri olan Zurhane gezisi olacak.

Akşam yemeği ve konaklama İsfahan otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltı sonrası, İsfahan’dan ayrılarak, Yezd’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sonra yolumuzun üzerinde bulunan Meybod kasabasını panoramik olarak görecek, tarihi Şah Abbas Kervansarayı’nda öğle yemeği alacağız.

Dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız şehir turunda Zerdüşti inancını tüm ayrıntılarıyla tanıyacağız. Şehirde ilk olarak Zerdüştilerin ölüm sonrası törenlerinin en önemli mekanı, Sessizlik Kuleleri'ni gezeceğiz. Ardından Verehram Zerdüşt Tapınağı'nda kutsal ateş ve Zerdüşti gelenekleriyle tanışacağız. Tarihi şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında Emir Çakmak Meydanı, Ulu Cami, tarihi Zerdüşt mahalleleri ve çöl şehirlerinin en önemli havalandırma sistemi olan Badgir veya rüzgar kuleleri ni göreceğiz.

Akşam yemeği ve knaklama Yezd otelimizde.

5. GÜN

Kahvaltı sonrası Yezd'den ayrılarak, gün boyu sürecek bir karayolu macerasına başlıyoruz.

Yolumuz bizi 2500 yıl öncesine götürecek ve dünyanın en eski ve önemli kültürlerinden Pers uygarlığına ait eserleri yakından tanıyacağız. Öncelikle, 2004 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine eklenen Pasargad antik kentine gidiyoruz. İran tarihinin en eski ve önemli Kralı olan Büyük Kiros’un mezarını ziyaretin ardından, yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk ile Perslerin törensel başkenti, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Persepolis Antik kentini geziyoruz.

Persepolis saray şehrinden sonra Nakşı Rüstem Kaya Mezarlarını göreceğiz. Akşam üzeri Şiraz'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Şiraz otelimizde.

6. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, “İran'ın Kültür Başkenti”, “Şairler Şehri” ve “Güller Şehri” gibi unvanlara sahip Şiraz’ı geziyoruz. Sabah saatlerinin en güzel ışığı altında büyüleyici Nasır el Mülk Cami (Pembe Cami), Kerim Han Kalesi (dışarıdan), Narenjestan Bahçesi ve Konağı, Şah Çerağ Türbesi, Hafız'ın anıt mezarı ve Vekil Camii ve çarşısını görüyoruz. Erken akşam yemeğimizi Şiraz'ın güzel bir restoranından aldıktan sonra Şiraz Havalimanı'na geçerek, iç hat uçuşuyla Tahran'a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Tahran otelimizde.


7. GÜN

Kahvaltıdan sonra, otelden bagajlarımızla birlikte ayrılarak İran'ın başkenti Tahran'ı keşif için yola çıkıyoruz. Bugün şehrin en güzel saray ve bahçelerini göreceğiz. Programımızda Sadabad Sarayı, Tahran Arkeoloji Müzesi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Gülistan Sarayı yer alıyor.

Akşam yemeği sonrası, İstanbul'a dönüş uçuşumuz için havalimanına transferimiz yapılıyor.

8. GÜN

Türk Hava Yolları, TK875 sayılı sefer ile yapacağımız İstanbul dönüş uçuşumuz Tahran'dan 03.00 hareket ediyor. Yerel saat ile 5.55’te, İstanbul’a hoş geldiniz.

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile…

 

 1. Programda belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
 2. • İç hat uçak bileti (Shiraz – Tahran)
 3. • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 4. • Lüks araçlar ile programda belirtilmiş olan tüm gezi ve transferler
 5. • Programda belirtilmiş olan tüm Müze ve Ören yeri girişleri
 6. • Profesyonel Sacred7 Travel Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti
 7. • Zorunlu yurt dışı seyahat sağlık sigortası

 

 1. Türk Havayolları Gidiş – Dönüş uçak biletleri
 2. • Yemeklerde alınacak içecekler
 3. • Kişisel harcamalar
 4. • Yurtdışı çıkış harç harcı
 5. • Bahşiş ve tipler (kişi başı yaklaşık 50 EUR olarak düşünebilirsiniz)
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

İRAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
28.10.2022 - 04.11.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.430,00 EUR

2.430,00 EUR

2.900,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.