Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE TRABZON VE HEMŞİN YAYLALARI 17 TEMMUZ 2021

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 05:00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 06.55 uçuşu ile Trabzon'a hareket ediyoruz. 08.45’te varışımızın ardından restore edildiği haliyle bizi karşılayacak bir hazineye, Sümela Manastırı’nı gezmeye gidiyoruz. Bu sabah kahvaltı için mola verilmeyecektir. Yörede hazırlattığımız kahvaltı paketini aracımızda sizlere ikram edeceğiz.

Sumela Manastırı’nı tüm detaylarıyla gezdikten sonra yöresel bir öğlen yemeği alıyoruz.

Öğleden sonra zamanımızı Trabzon’da geçireceğiz. Trabzon Ayasofya Cami’ni gezdikten sonra şehir merkezinde bir yürüyüşe çıkacağız. Yürüyüşümüz sırasında Gülbahar Hatun Camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ev, Zağnos Köprüsü, bakırcılar çarşısı başta olmak üzere Trabzon çarşıları ve çok daha fazla eseri tanıyacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlendikten sonra akşam yemeği için otelimizden ayrılıp Akçaabat’ta bir restorana gideceğiz.

Konaklamamız Grand Zorlu Otel’de.

2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Trabzon Atatürk Köşkü’nü gezmeye gidiyoruz. Ardından Trabzon’a veda ederek ve Karadeniz sahil yolunu takip ederek ilerliyor, Ardeşen’de sahilden ayrılarak bizi yaylalara ulaştıracak manzaralı bir yola giriyoruz.

Tar deresini izleyerek, orman içinde yapacağımız kırk dakikalık bir yürüyüş bizi Bulut şelalesine ulaştıracak.

Aynı yolu yürüyerek dönüşün ardından öğlen yemeğimizi alacağımız Ayder yaylasına varıyoruz. Yemekten sonra Galerdüzü’nde vereceğimiz çay kahve molası ile günü tamamlayacağız.

Akşam yemeği ve konaklamamız Çamlıhemşin Taşmektep Otel’de.

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra aracımızla, bölgenin en sevilen yaylalarından Sal ve Pokut’a doğru yemyeşil bir tırmanışa başlıyoruz.

Sal yaylasını tanıyıp, fotoğraf çektikten sonra Pokut’a orman içinden yürüyerek geçeceğiz. Pokut evleri, bir sırt üzerinde muhteşem bir manzaraya doğru uzanır. Evleri önce yakından göreceğiz ve yayla yaşamından bahsedeceğiz. Ardından yaylanın tepesine doğru kısa bir patika tırmanışı yapacağız. Yokuş yukarı yürümeye değen muhteşem bir manzarada öğlen yemeğimizi alacak, Pokut’u izleyeceğiz. Orman içinden yürümek ve patika tırmanışı yapmak istemeyen misafirlerimizi Sal yaylasından Pokut’ta aracımız götürecek ve yayla evinde buluşacağız.

Yemekten sonra aracımızla Pokut’tan Çinçiva’ya inerek, yörenin meşhur ahşap konakları arasında bir yürüyüşe çıkıyoruz. Günü Çinçiva Köprüsü’nü izleyerek, çay kahve içerek bitiriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra günümüzü Çat vadisinde geçiriyoruz.

Karadeniz limanlarına ulaşan dağ yollarını aşacak kervanları korumak ve bölgede genel güvenliği sağlamak amacıyla yapılmış ve günümüzde Zil Kale olarak bilinen kaleyi gezerek başlıyoruz.

Daha sonra bölgenin akış hızı en yüksek şelalesi Palovit’i görüyoruz. Ardından Amlakit yaylasına gidiyoruz ve bu güzel yaylada öğlen yemeğimizi alıyoruz.


Öğleden sonra zamanımız Palovit, Tirovit ve Elevit yaylalarında geçecek. Temiz havaya, güzel manzaraya ve yürüyüşe doyacağımız saatlerden sonra otele dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN

Bu sabahı değerlendirmek için size bir önerimiz olacak. Bölgedeki en keyifli etkinliklerden biri, Fırtına Deresinde rafting yapmaktır. Kahvaltıdan sonra rafting yapmak isteyen misafirlerimiz 09.00 gibi otelden ayrılarak rafting alanına hareket edecek. Katılmak istemeyenler otelde geç kahvaltı ve çevrede yürüyüş yapabilir.

Otelde kalan misafirlerimizle 11.30 civarı otelden çıkışımızı yapıyor, yolda rafting yapan grubumuzla buluşuyor ve öğlen yemeği için Çayeli’ne devam ediyoruz. Çayeli'nin meşhur kuru fasulyesini tattıktan sonra, Karadeniz kültürünün en önemli parçası olan çay üretimini görmek için Of’a doğru yola koyuluyoruz.

Meşhur Karadeniz çayıyla bitecek programımız sonrasında Trabzon Havalimanı’na devam edeceğiz. 20.20’de hareket edecek uçağımız bizi 22.20’de İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. Belirtilen oteller vb. nde 4 gece kahvaltı dahil konaklama
 2. • Öğle ve Akşam Yemekleri
 3. • Yemekler sırasında alınacak kişi başı 1 adet soft içecek
 4. • Programda belirtilmiş olan ikramlar
 5. • Programda belirtilen tüm transferler
 6. • Programda belirtilen tüm geziler
 7. • Giriş ücretleri
 8. • Zorunlu seyahat sigortası
 9. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 1. Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 2. Rafting
 3. Kişisel harcamalar,
 4. Gidiş Dönüş Uçak biletleri
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KARADENİZ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
17.07.2021 - 21.07.2021
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.620,00 TL

4.620,00 TL

4.670,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.