Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE YEŞİL KARADENİZ VE YAYLALAR 28 EKİM 2021

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 05:00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 06.55 uçuşu ile Trabzon'a hareket ediyoruz. 08.45’te varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla orman içinde alacağımız kahvaltı için yola çıkıyoruz.

Kahvaltıda yöresel yiyeceklerle tanışmaya başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra Karadeniz sahil yolunu takip ederek ilerliyor, Ardeşen’de sahilden ayrılarak bizi yaylalara ulaştıracak manzaralı bir yola giriyoruz. Tar deresini izleyerek, orman içinde yapacağımız kırk dakikalık bir yürüyüş bizi Bulut şelalesine ulaştıracak. Aynı yolu yürüyerek dönüşün ardından öğlen yemeğimizi alacağımız Ayder yaylasına varıyoruz.

Yemekten sonra Galerdüzü’nde vereceğimiz çay kahve molası ile günü tamamlayacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Çamlıhemşin Taşmektep Otel’de.

2. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, aracımızla, bölgenin en sevilen yaylalarından Sal ve Pokut’a doğru yemyeşil bir tırmanışa başlıyoruz. Sal yaylasını tanıyıp, fotoğraf çektikten sonra Pokut’a orman içinden yürüyerek geçeceğiz. Pokut evleri, bir sırt üzerinde muhteşem bir manzaraya doğru uzanır. Evleri önce yakından göreceğiz ve yayla yaşamından bahsedeceğiz. Ardından yaylanın tepesine doğru kısa bir patika tırmanışı yapacağız.

Yokuş yukarı yürümeye değen muhteşem bir manzarada öğlen yemeğimizi alacak, Pokut’u izleyeceğiz. Orman içinden yürümek ve patika tırmanışı yapmak istemeyen misafirlerimizi Sal yaylasından Pokut’ta aracımız götürecek ve yayla evinde buluşacağız.

Yemekten sonra aracımızla Pokut’tan Çinçiva’ya inerek, yörenin meşhur ahşap konakları arasında bir yürüyüşe çıkıyoruz. Günü Çinçiva Köprüsü’nü izleyerek, çay kahve içerek bitiriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra günümüzü Çat vadisinde geçiriyoruz.

Karadeniz limanlarına ulaşan dağ yollarını aşacak kervanları korumak ve bölgede genel güvenliği sağlamak amacıyla yapılmış ve günümüzde Zil Kale olarak bilinen kaleyi gezerek başlıyoruz.


Daha sonra bölgenin akış hızı en yüksek şelalesi Palovit’i görüyoruz. Ardından, Amlakit yaylasına gidiyor ve bu güzel yaylada öğlen yemeğimizi alıyoruz.

Öğleden sonra zamanımız Palovit, Tirovit ve Elevit yaylalarında geçecek. Temiz havaya, güzel manzaraya ve yürüyüşe doyacağımız saatlerden sonra otele dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

Bu sabahı değerlendirmek için size bir önerimiz olacak. Bölgedeki en keyifli etkinliklerden biri, Fırtına Deresinde rafting yapmaktır. Kahvaltıdan sonra rafting yapmak isteyen misafirlerimiz 09.00 gibi otelden ayrılarak rafting alanına hareket edecek. Katılmak istemeyenler otelde geç kahvaltı ve çevrede yürüyüş yapabilir.

Otelde kalan misafirlerimizle 11.30 civarı otelden çıkışımızı yapıyor, yolda rafting yapan grubumuzla buluşuyor ve öğlen yemeği için Çayeli’ne devam ediyoruz.

Çayeli'nin meşhur kuru fasulyesini tattıktan sonra, Karadeniz kültürünün en önemli parçası olan çay üretimini görmek için Of’a doğru yola koyuluyoruz. Meşhur Karadeniz çayıyla bitecek programımız sonrasında Trabzon Havalimanı’na devam edeceğiz.

20.20’de hareket edecek uçağımız bizi 22.20’de İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. Belirtilen otel vb. nde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 2. • Öğle ve akşam yemekleri
 3. • Yemekler sırasında alınacak kişi başı 1 adet soft içecek
 4. • Programda belirtilmiş olan ikramlar
 5. • Programda belirtilen tüm transferler
 6. • Programda belirtilen tüm geziler
 7. • Giriş ücretleri
 8. • Zorunlu seyahat sigortası
 9. • Dr. Elif Çamlıkaya profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 2. Rafting
 3.  Kişisel harcamalar
 4. Gidiş dönüş uçak biletleri
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KARADENİZ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
28.10.2021 - 31.10.2021
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.270,00 TL

4.270,00 TL

4.820,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.