Dr. ELİF ÇAMLIKAYA VE MOIS GABAY EŞLİĞİNDE DİNLERİN MERKEZİNE YOLCULUK İSRAİL 14 EYLÜL

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:30'da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları'nın TK 784 sefer sayılı uçuşuyla 06:55'te İsrail'in Tel Aviv şehrine hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık iki saat sürecek. Tel Aviv'e ulaştıktan ve ülkeye giriş işlemlerini tamamlamanın ardından Hayfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehre ulaşınca önce birlikte öğlen yemeği alıyoruz. Yemekten sonra şehir tarihinin en önemli karakterlerinden İlyas Peygamberin hikayesini dinlemek üzere Carmelite Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Hayfa'nın diğer çok önemli gezi noktası, Bahai dininin merkezi ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Bahai Tapınağı ve Bahçeleri ziyaretinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, şehir merkezindeki otelimizin çevresindeki restoranlarda serbest alınabilir. Konaklama otelimizde.
2. GÜN
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası, Meryem Ana'nın Hz. İsa'ya mucizevi hamileliğini öğrendiği şehir, Nasıra'ya doğru yola çıkıyoruz. Bu şehirden kutsal kitapta Hz. İsa’nın çocukluğunun geçtiği yer olarak bahsedilmektedir. Ortadoğu'nun en büyük kilise binasını gezdikten sonra Nasıra'dan Tiberiye'ye doğru ilerliyoruz. İsrail'in en güzel yerleşim yerlerinden Tiberiye Gölü çevresinde olacağız. Hz.İsa’nın hayatında çok önemli yeri olan ve havarileriyle tanışıp mucizelerini gerçekleştirdiği bölgeyi geziyoruz. Hz İsa’nın en önemli vaazlarından birini verdiği “Sonsuz Mutluluk Tepesi”ne gidiyor ve Tiberiye Gölü manzarasını seyrediyoruz. Bu eşsiz manzara sonrasında bölgede sevilen restoranlardan birinde öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Yemek sonrası yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzu ardından, Kudüs’e ulaşıyor ve şehrin en önemli tepesine gidiyoruz. Dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytindağı’ndan, Kudüs’ün etkileyici manzarasını görüyor ve şehrin, yarın adım adım gezeceğimiz en önemli tarihi binalarını tanımaya başlıyoruz. Şehirdeki ilk akşam yemeğimiz programa dahildir. Konaklama otelimizde.
3. GÜN
Kahvaltının ardından Kudüs'te geçecek güzel bir güne başlıyoruz. İlk olarak Hz. İsa’nın, havarisi Yahuda İskariyot tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve “Tüm Milletler Kilisesi”ni ziyaret ediyoruz. Meryem Ana’nın ölüm anında göğe alındığına inanılan Meryem Kilisesi’ni ziyaretin ardından otobüsümüze biniyor ve Kanuni Sultan Süleyman‟ın inşa ettiği surların giriş kapılarından, Kudüs tarihi şehir içine ayak basıyoruz. Davud Peygamber olarak da bilinen Kral David'in mezarını ve Hz. İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği mekanı gördükten sonra, öğle yemeği için serbest zamanımızın olacağı, Yahudi Mahallesine doğru yürüyoruz. Öğleden sonra Kudüs’te yürüyüş turumuzu tamamlıyor olacağız. Eski Kudüs, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır. Ağlama Duvarı olarak da bilinen Batı Duvarı'na geliyor ve ibadet eden Yahudileri görüyoruz. Burada Batı Duvarı'nın yeraltındaki bölümünü görebileceğimiz ve randevuyla gezilebilen müzeye gideceğiz. Ardından Kur’an’da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Mirac’a yükseldiği yer olan Kubbet’üs Sahra ve Mescid- el Aksa’nın da yer aldığı Harem Üs Şerif’i ziyaret ediyoruz. Hz. İsa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği tepe Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen Via Dolorosa’da 14 istasyonu görüyor ve istasyonların sonunda bulunan Göğe Yükseliş Kilisesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimiz programa dahildir. Konaklama otelimizde.
4. GÜN
Erken kahvaltının ardından otelden hareket ediyor ve Kudüs'e çok yakın bir Filistin Devleti şehri olan Bethlehem’e geliyoruz. Betlehem’de, Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz'e (Lut Gölü) doğru yola çıkıyoruz. Göl boyunca devam eden yolu takip ederek, İsrail tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Masada’yı geziyoruz. Ören yerine giriyor ve teleferikle bu etkileyici antik şehre ulaşıyoruz. Ören yerinde yapacağımız yürüyüş turundan sonra yine teleferikle dönüyoruz. Massada ziyareti sonrası Ölü Deniz kıyısına varıyoruz. Burada, içerdiği mineraller nedeniyle kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda çamur banyosu yapabilir ya da Ölü Deniz’de batmadan yüzmenin keyfine varabilirsiniz. Dinlenme ve keyifli anlardan sonra otobüsümüze biniyor ve en eski Tevrat rulolarının keşfedildiği Kumran Mağaraları önünden geçerek Kudüs’e dönüyoruz. Bu sırada Filistin Devleti şehirlerinden biri ve bölgenin en eski ve önemli yerleşim yerlerinden Eriha'dan (Jericho) geçerek, ünlü hurmalarından alma fırsatımız olacak. Akşam yemeği sonrası konaklamamız otelimizde.
5. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı milyon Yahudinin anısı için inşa edilen Yad Vaşem - Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından şehrin en canlı alışveriş semti Mahane Yehuda'ya giderek, şehrin canlı günlük yaşamına katılıyoruz. Kurucusu Türkiye'den İsrail'e göçen ve en lezzetli yöresel yemekleri sunan restoranda serbest öğlen yemeği molası vereceğiz. Kudüs'e veda ederek, Tel Aviv kurulmadan önceki tarihi şehir Yafa’ya hareket ediyoruz. Yafa sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Sultan Abdülhamid Saat Kulesi, bedesten, valilik sarayı, tarihi liman, çarşı ve eski evleri görüyoruz. Tel Aviv, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine 1930’lu yıllarda Modern Akım etkisi ile yapılan Beyaz Evler ile girmiştir. Şehirde yapacağımız panoramik turun ardından Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na geliyoruz. Güvenlik, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 837 sayılı uçuşu ile saat 20.00’de hareket ediyor ve saat 22.20’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Hayat bir yolculuktur… Bir sonraki yolculuğunuzda görüşmek dileği ile…
-Programda belirtilen otellerde (ve benzeri) konaklama
- Programda belirtilen tüm transfer ve şehir gezileri,
- Haifa ve Ölü Deniz’de 2 öğle yemeği
- Kudüs’te şık restoranlarda 3 akşam yemeği;
- Transfer ve gezilerde lüks, konforlu, modern ve klimalı araçlar,
- Yerel rehberlik hizmeti,
- Belirtilen yerlerde geziler ve tüm giriş ücretleri,
- Zorunlu seyahat sigortası,
- Vize ücreti -
-Dr. Elif Çamlıkaya ve Mois Gabay profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
THY ile İstanbul-Tel Aviv gidiş ve dönüş uçak bileti
- Öğle yemekleri
- Bahşişler (kişi başı 50 usd)
- Covid ile ilgili PCR test ücretleri
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

İSRAİL

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
14.09.2022 - 18.09.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.990,00 USD

2.990,00 USD

3.680,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.