EKOLOJİK DOĞA VE YAŞAM GEZİLERİMİZ HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE; KARLAR ALTINDA BİR RUS ROMANI KARS 23-25 ŞUBAT 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle, İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. TK 2714 sefer sayılı 09.35 uçuşu ile Kars’a hareket ediyoruz. 11.45’te Kars’a varışımıza takiben, havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize geçiyor ve bizler için hazırlanmış olan ikramlıklarımız ile tadım yapıyoruz. Ardından, kentin özgün mimarisini yakından tanımak üzere gezimize başlıyoruz.

Şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında göreceğimiz eserler arasında; Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, peynirciler çarşısı, Rus Baltık mimarisinin önemli örnekleri olacak. Şehir gezimizin bitiminde dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğinde Kars mutfağının özelliği olan lezzetli kaz yemeklerinin tadına bakıyor ve bölgenin en önemli kültürel miraslarından Kafkas Oyunları gösterisi eşliğinde keyifli bir akşam geçiriyoruz.

Konaklama otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra Ani Ören Yeri’ne hareket ediyoruz. Zerdüşt Ateşgedesi, Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Menucehr Cami ve çevresindeki diğer önemli noktaları gördükten sonra Ani’den ayrılıyor ve Çıldır Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izliyoruz. Arpaçay Kütük Evi’nde alacağımız öğle yemeğinde menümüz, gölde yetişen taze Sarı Balık (sazan) balıklardan oluşmaktadır.


Çıldır gölü gezimizi unutulmaz kılacak anılarımızdan biri de kızaklı atla yapılan gezinti olacaktır. Gölün yüzeyinin yeterli buz kalınlığına ulaştığı takdirde gezimizi gerçekleştirme imkânımız olacaktır. Çıldır Gölü gezimizin ardından, dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz ve belirtilen saatte buluşarak akşam yemeğine için gidiyoruz.

 

Keyifli geçen akşam yemeğimiz sonrası otelimizde sıcak şarap ikramı olacak.

 

Konaklama otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Önce Fethiye Camii’ni, ardından Kars Arkeoloji Müzesi, Kafkas Harp Müzesi ve Peynir Müzesi’ni geziyoruz. Gezi bitiminde Kars Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

TK 2717 sefer sayılı 15.10 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

Hayat bir yolculuktur,

Bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 • Türk Havayolları ile IST – Kars, Kars – IST uçak bileti
 • Hotel 1924’te 2 gece kahvaltı dâhil konaklama,
 • 2 öğle ve 2 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm transfer ve geziler,
 • Kafkas dans gösterisi
 • Çıldır’da öğlen yemeği
 • Atlı kızak
 • Ören yeri ve müze giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
 • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
 • Müze Kart
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
*** Bu seyahat için müze kartı alınması gerekmektedir. Online olarak, muze.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ve 1 adet fotoğrafınız ile satın alabilirsiniz. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz muaftır.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

EKOLOJİK DOĞA VE YAŞAM GEZİLERİMİZ HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE; KARLAR ALTINDA BİR RUS ROMANI KARS 23-25 ŞUBAT 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
23.02.2024 - 25.02.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

17.900,00 TL

17.900,00 TL

19.170,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.