ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE YUKARI MEZOPOTAMYANIN EPİK TARİHİ DİYARBAKIR ZERZEVAN KALESİ NEMRUT ADIYAMAN

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 04:00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK2602 sefer sayılı 05.50 uçuşu ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. 07.40’da varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla Diyarbakır şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz.

On Gözlü Köprü ve Diyarbakır surlarının bir parçası olan Keçi Burcu ile Mardin Kapı’yı gördükten sonra, şehirde bizi bir yürüyüş turu bekliyor.

Öğlen yemeğini yürüyüş sırasında şehir merkezinde alıyoruz. Gezimiz sırasında programımızda şehrin tarihi ana caddesi üzerinde yer alan Deliller Hanı, Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Diyarbakır Çarşıları, Hasan Paşa Hanı, İç Kale’de yer alan arkeoloji müzesi, Artuklu Sarayı, Saint George Kilisesi ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri olacak.

Akşam yemeği yerel bir restoranda ve konaklama Hilton Garden Inn Otel’de.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelimizden çıkış yapıyor ve Diyarbakır’ın Çınar ilçesi yakınında yer alan ve Roma İmparatorluğu döneminde askeri üs olarak kullanılan Zerzevan Kalesi’ne doğru yaklaşık bir saatlik yolculuk yapıyoruz. Burada kaleyi ve Mithras Tapınağını ziyaret ediyoruz. Pers kökenli tanrı Mithras “anlaşma ve dostluk” kavramlarının tanrısıdır, “aracılık eden” anlamına gelir. Mithras güneş tanrısıdır ve kültü güneş tapınımına dayanır. Ayrıca ışığın, savaşın, adaletin ve inancın da simgesidir. Mithras gizem dini Roma’nın egemen olduğu bütün topraklarda özellikle askerler ve tüccarlar arasında oldukça yaygındır. MS 2. ve 3. yüzyılda Roma İmparatorluğu’nda etkili olmuş, MS 4. yüzyılda Hıristiyanlığın yayılmasıyla birlikte önemini kaybetmiştir.
Zerzevan gezisinin ardından Diyarbakır’a dönerek yerel bir restoranda öğlen yemeği alıyoruz. Yemekten sonra Diyarbakır’a veda ederek Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık üç saat sürecek yolculuk sırasında Atatürk Baraj Gölü üzerine inşa edilen Nissibi Köprüsü’nden geçeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama Park Dedeman Adıyaman Otel’de.

3. GÜN

Gece yarısını izleyen saatlerde Adıyaman’dan Kahta’ya doğru yola çıkarak, güneşin doğuşunu karşılamak üzere Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Doğu terasında güneşin doğuşunu izledikten sonra doğu ve batı teraslarındaki tanrı heykellerini görerek, dönüş yoluna geçiyoruz.
Yol üzerinde Cendere Köprüsü ve Karakuş Tümülüs’ünde duracağız. Adıyaman’daki otelimize ulaşarak kahvaltı alıyoruz.

Saat 11.00’de otelden ayrılarak Adıyaman Havalimanı’na gidiyoruz. TK2217 sefer sayılı 13.20 uçağımız bizi 15.10’da İstanbul Havalimanı’na ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. 1 gece Diyarbakır Hilton Garden Inn Otel’de konaklama
 2. • 1 gece Adıyaman Park Dedeman Otel’de konaklama
 3. • Gezi sırasında belirtilen yemekler (3 öğle ve 2 akşam yemeği)
 4. • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 5. • Programda belirtilen tüm geziler
 6. • Gezi sırasında tüm transferler
 7. • Sacred7 Travel Profesyonel rehberlik hizmeti
 8. • Zorunlu seyahat sigortası

 

 1. Şahsi harcamalar

 

 1. Uçak biletleri

 

 1. Yemeklerde alınacak içecekler
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

ZERZEVAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
03.06.2022 - 05.06.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.570,00 TL

5.570,00 TL

6.340,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.