GÜLSHA İLE GÜLLER DİYARI KENAN TAMER İLE SAGALASSOS 03-05 HAZİRAN

BENİ ARA
1. GÜN

Değerli gezginlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından, Isparta’ya hareket ediyoruz.

Isparta Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğridir Göl’üne hareket ediyoruz. Eğridir gölüne varışımızın ardından göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biri. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Paul yapmış yayma işini.
Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği Yeşil Ada gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geliyoruz.

2. GÜN

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. İlk olarak, 1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos'ta, arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden buyana akan çeşmeleridir.
Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası, Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz. Antik kent gezimizi takiben Ağlasun’da bulunan Alabalık Tesisleri’ne geliyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrası, Burdur şehir merkezine hareket ediyoruz. Burdur’a varışımızı takiben 1969 senesinde ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi’ne gidiyoruz. 57 binden fazla arkeoolojik ve etnoğrafik eserin sergilendiği müzede Sagalassos Antik Kentin’den çıkartılan eserleri görme imkanı bulacağız.

Müze gezimiz sonrasında verilecek olan serbest zaman sonrasında misafirlerimiz ile buluşarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde.

3. GÜN

Gül hasadı günümüzde, otelimizden erken çıkışımızın ardından Isparta’ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bizleri bu yöre insanı olan ve ailesi 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik eden Sevgili Gülşah Gürkan karşılıyor. Sabahın ilk ışıklarında, gül bahçeleri içerisinde nefis kahvaltımız ile güne başlıyoruz.

Gülün benzersiz faydaları hakkında edinilen tecrübeyi, özel bir cilt bakım serisine aktarma isteğiyle doğan “gülsha” markası, en iyi Fransız cilt bakım uzmanları tarafından formüle edilmiş esansiyel gül yağının aktiflerini içeren, etkili, doğal ve pratik bir cilt bakım serisidir. Başta Türkiye olmak üzere dünyada 1000 in üzerinde satış noktasında kadınlarla buluşan bu markanın ürünlerini inceleme fırsatı bulacağız.
Sonrasında toprak ve gül kokuları harmanı eşliğinde “Gül Hasadı”na başlıyoruz. Hep birlikte bizler için özel açılmış olan bu gül bahçesinde gül topluyor ve bilgiler alıyoruz.

Gezimiz sırasında, gül bahçelerini gezme, gül toplama ve köy tipi gül yağı üretim sürecini incelemenin yanısıra güllerle bol bol resim çektirme şansımız olucak. Fabrika ziyaretimiz sırasında distilasyon yapımını da izliyecek ve bilgi alacağız.
Arkamızda unutamayacağımız anılar bırakarak hareket ediyor ve Isparta’nın meşhur restoranlarından biri olan Kadir Restoran’a geliyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Isparta Havalimanına doğru hareket ediyor ve TK2861 15:35 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

Hayat bir yolculuktur…

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile…

 

• Sagalassos Lodge’da vb. 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

• Özel araç ile programda belirtilen tüm transfer ve geziler,

• 2 sabah kahvaltısı, 2 öğle yemeği, 2 adet akşam yemeği

• GÜLSHA’da Gül Hasadı,

• Müze ve Ören Yeri Girişleri,

• Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmetleri,

• TURSAB zorunlu seyahat sigortası

 

• Uçak Biletleri

• Yemekler sırasında alınacak alkollü, alkolsüz içecekler

• Kişisel harcamalar

 

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

GUL HASADI

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
03.06.2022 - 05.06.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.270,00 TL

5.270,00 TL

6.160,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.