GÜLSHA İLE GÜLLER DİYARI, KENAN TAMER İLE SAGALASSOS 21 MAYIS

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı İç hatlar Terminali’nde saat 12.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında TK2860 sefer sayılı uçuş ile saat 14.15’te Isparta’ya hareket ediyoruz.

Isparta Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Paul tarafından Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı  yerlerden biri.

Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği Yeşil Ada gezimiz sonrasında otelimize transferimiz sağlanıyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Sagalassos Lodge’da.

  ** Dileyen misafirlerimiz otelimizin açık ve kapalı havuzlarından yararlanabilirler.

2. GÜN

Oteldeki kahvaltımızın ardından Sagalassos Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak, 1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos'ta arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden bu yana akan çeşmeleridir. Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası,  Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz.

Antik kent gezimizi takiben Ağlasun’da bulunan Alabalık Tesislerine geliyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz.

Ardından, Burdur şehir merkezine hareket ediyoruz. 1969 senesinde ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi’nde tarihin derinliklerine yolculuğa çıkıyoruz. 57 binden fazla arkeolojik ve etnografik eserin sergilendiği müzede Sagalassos Antik Kenti’nden çıkarılan eserleri görme imkanı bulacağız.

Müze gezimiz sonrasında kişisel alışveriş ve keşifleriniz için serbest zaman imkanımız olacak. Sonrasında belirlenen yerde misafirlerimiz ile buluşarak otele transferimiz sağlanıyor.

  
Akşam yemeği ve konaklamamız Sagalassos Lodge’da.

3. GÜN

Gül hasadı günümüzde, otelimizden erken çıkışımızın ardından Isparta’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bizleri bu yöre insanı olan ve ailesi 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik eden Gülşah Gürkan karşılıyor.

Sabahın ilk ışıklarında, gül bahçeleri içerisinde sabah kahvaltımızı edeceğiz. Sonrasında toprak ve gül kokuları harmanı eşliğinde Gül Hasadına başlıyoruz. Hep birlikte bizler için özel açılmış olan bu gül bahçesinde gül topluyor ve bilgiler alıyoruz. Gül hasadı sonrasında, gezimizin en büyük sürprizi ise yağ çıkarma işlemine alınmamış ve bizler için bekletilen güller…

Bizler için bekletilmiş olan ve adeta bir havuzu andıran güller içinde unutulmaz anlar geçiriyor ve fabrika ziyeretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sürede distilasyon yapımını izliyor ve bilgiler alıyoruz.

 

Arkamızda unutamayacağımız anılar bırakarak Isparta’nın meşhur restoranlarından biri olan Kadir Restoran’a geliyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Isparta Havalimanına transferimiz sağlanıyor. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrasında TK2861 sefer sayılı uçuş ile saat 16.35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Tahmini varış saatimiz 18.00’dır.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta birlikte olmak dileğiyle…


 • Özel Otobüs ile Programda Belirtilen Tüm Transferler ve  Geziler
 • Sagalassos Lodge’da İki Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 Adet Sabah Kahvaltısı
 • 2 Adet Öğle Yemeği
 • 2 Adet Akşam Yemeği
 • Gül Hasadı Programı
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Kenan Tamer profesyonel rehberlik ve danışmanlık hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 • • Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri
  • Yemeklerde Alınacak Ekstra İçecekler
  • Kişisel Harcamalar

Danışmanımız ve Rehberimiz / Kenan TAMER

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacılarin, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

GÜL HASADI

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.05.2021 - 23.05.2021
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.970,00 TL

2.970,00 TL

3.420,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.


İstanbul – Isparta / 09 Haziran 2020, Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2860

Türk Hava Yolları

Airbus A319-100 Dar gövde

14:15

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

15:40

Isparta, Türkiye (ISE)

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

1s 25d


Isparta – İstanbul / 11 Haziran 2020, Perşembe

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2861

Türk Hava Yolları

Airbus A319-100 Dar gövde

16:35

Isparta, Türkiye (ISE)

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

18:00

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

1s 25d