HALUK IŞIKMEN EŞLİĞİNDE ÖLÜLER BAYRAMI ZAMANI, KARAYİP CENNETİ MEKSİKA 28 EKİM – 06 KASIM 2023

BENİ ARA
1. GÜN


Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda saat 23.00’da buluşuyoruz.

2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları, TK181 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.05’te Mexico City’ye uçuyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 15 saat sürecek. Yerel saat ile 08.20’de varışımızda, Aztek başkenti Tenochtitlan'ın kalıntıları üzerine inşa edilmiş, muhteşem Mexico City'yi keşfe başlıyoruz…

İlk durağımız dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Zocalo (ana meydan) olacak. Latin Amerika'nın en büyük kilisesi olan Metropolitana Katedrali'ni ve Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional'ı ziyaret edeceğiz. Biraz gezinmek için zamanımızın olacağı bir el sanatları pazarına devam ediyoruz.

Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası, İmparator Maximilian'ın kısa ömürlü saltanatı sırasında ana meydan ile Chapultepec'teki kalesini birbirine bağlamak için inşa edilen ünlü bulvar Paseo de la Reforma boyunca ilerliyeceğiz. Son durağımız, Aztek kültürünün hazinelerini keşfedeceğimiz Antropoloji Müzesi müzesi olucak.

Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda ve konaklamamız Mexico City otelimizde.

3. GÜN

Keyifli kahvaltımız sonrası, Xochimilco'nun Yüzen bahçeleri ve canlı müzik eşliğinde Trajinera tekne turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak, Mexico City'nin güneyinde bulunan eski bir sömürge köyü olan Coyocan'ı ziyaret edeceğiz. Coyocan, kolonyal dönemden kalma dar sokakları, plazaları, kafeleri ve canlı bohem atmosferiyle hâlâ kendi kimliğini koruyor. Coyocan'ın ana meydanı, kiliseleri ve güzel eski binaları boyunca yürüyeceğiz.

Yerel bir restorandan alacağımız öğle yemeği sonrası, Frida Kahlo'nun doğduğu, hayatının büyük bir bölümünü yaşadığı ve sonunda öldüğü evini (müzesini) ziyaret edeceğiz. Ev, sadece resimlerinin değil, aynı zamanda kendisi ve kocası, ünlü muralist Diego Rivera ile ilgili sayısız eserin hazinesidir. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Mexico City otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltı sonrası, Teotihuacan arkeolojik alanına yapacağımız ziyaret için hareket ediyoruz.

50 km uzaklıkta bulunan etkileyici Teotihuacan arkeolojik sit alanı, Mexico City'nin (31 mil) kuzeydoğusunda, Aztekler tarafından kutsal sayılan antik dünyanın en etkileyici şehirlerinden biridir. Quetzalpapalotl Saray Kompleksi, Tüylü Kabuklular Tapınağı, Ay Piramidi ve dünyanın en büyükleri arasında yer alan muazzam Güneş Piramidi dahil olmak üzere tapınaklarını, arkeolojik alanın saraylarını ve piramitlerini keşfedeceğiz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Mexico City otelimizde.

5. GÜN

Kahvaltı sonrası, havalimanına transferimiz yapılıyor. AM826 sayılı uçak ile 10.10’da, 450 yılı aşkın bir süre önce antik bir Maya şehri olan T'ho'nun yerine inşa edilen ve Yucatan eyaletinin sosyal ve ekonomik başkenti olan Merida’ya uçuyoruz. 12.18’de varışımızda, Merida’yı gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana bulvarı Paseo Montejo, pastel tonları ve ayrıntılı süslemeleri ile düğün pastalarını anımsatan etkileyici Avrupa tarzı malikanelere ev sahipliği yapar. Yaklaşık 700.000 kişilik hareketli bir şehir olmasına rağmen, Merida halen kolonyal cazibesini korumuştur.

Gezimiz sırasında, Antik Maya tapınaklarının taşlarıyla inşa edilmiş muhteşem San Ildefonso Katedrali'ni, Francisco de Montejo'nun görkemli evi Casa Montejo'yu ve Yucatan'ın şiddetli tarihini gösteren Don Fernando Castro Pacheco'nun 27 devasa duvar resmini barındıran Vali Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Ağaçların gölgelediği güzel Plaza Principal'den (merkez meydan) Katedral, Palacio Municipal (belediye binası), Casa Montejo ve Valilik Sarayı'nın fotoğraflarını çekebiliriz. Son olarak, görkemli evleri, şık mağazaları ve ilginç restoranlarıyla Champs Elysees'den sonra yapılan tarihi Paseo Montejo Bulvarı boyunca keyifli bir yürüyüş yapacağız.

Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda ve konaklamamız Merida otelimizde

6. GÜN

Kahvaltının ardından, Ölüler Günü makyajlarımızı yaptırıp kostümlerimizi giyiyor ve "Yucatan'daki en güzel mezarlık" denilen Hoctún'a doğru hareket ediyoruz. Hanal Pixán şenlikleri sırasında herhangi bir mezarlığı ziyaret etmek büyülü bir deneyimdir ve burada pek çok etkinlikle karşılaşacağız, çünkü aileler ruhların ziyareti için temizlik yapmak, mumları yerleştirmek ve mezarları yeniden yapmak için geri dönerler.

Ardından, "U Beel Pixan" töreni veya Ruhların Yolu adını taşıyan törenin, yaşamı öngörenleri, yani ölenleri hatırlayacağımız büyülü Izamal kasabasına (Casa Popolnah) devam ediyoruz.

Muhteşem eski San Bernardino manastırının hakim olduğu bu küçük ama güzel şehirde Ölü Sunak Günü'nün yapımına yardımcı olacak, bu önemli geleneği, tarihi açıklamayı öğreneceğiz. Hep birlikte eşyaları ve yiyecekleri (tatlılar gelenekleri, çiçekler, çeşitli şekillerde ekmekler, çikolata, tatlı portakal) toplayacak, mum, yeşil haç gibi dini imgeleri dizeceğiz. (Dilerseniz bu sunağın bir parçası yapmak üzere sevdiğiniz merhumun bir resmini getirebilirsiniz)

Seramoni bitimi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Dünyanın Yeni 7 Harikasından biri olan Chichen Itza'ya doğru ilerliyoruz.

Konaklamamız Chichen Itza otelimizde.

7. GÜN

Kahvaltı sonrası Chichen Itza arkeolojik alanını ziyaret ediyoruz. Chichen Itza, Yucatan'da bulunan Maya sitelerinin en iyi restore edilmiş olanıdır. Yüksekliği ve çarpıcı geometrik tasarımıyla tüm bölgeye hakim olan Kukulcan Piramidi ve Mezoamerika'daki en büyük ve en etkileyici Büyük Top Sahası da dahil olmak üzere sık bir ormanda yer alan muhteşem harabeleri keşfedeceğiz. Ardından, berrak sularında yüzebileceğimiz Chukum'u ziyaret ediyoruz. (bugün yanınıza mayolarınızı almayı unutmayın!)

Akşam yemeği ve konaklamamız Riviera Maya otelimizde.

8. GÜN

Kahvaltı sonrası Tulum'a doğru ilerliyoruz. Tulum, Mayaların inşa ettiği tek duvarlı şehir ve okyanus kıyısındaki tek şehirdir. Gezimiz sırasında, Azulika Uh May galerisini ziyaret etmek içinde zamanımız olacak (müsaitlik ve programa bağlı olarak).

Akşam yemeği ve konaklamamız Riviera Maya otelimizde.

9. GÜN

Kahvaltı sonrası, günümüz Karayip sahillerinin tadını çıkarmak üzere serbest.

Akşam yemeği ve konaklamamız Riviera Maya otelimizde.

10. GÜN

Kahvaltının ardından, dönüş uçuşumuz için Meksika’nın bir başka heyecan verici bir sahil destinasyonu olan Cancun’a doğru ilerliyoruz. El değmemiş, parıldayan turkuaz sularının ve ışıltılı beyaz kumlarının çekiciliği ile Cancun, Mundo Maya'ya veya Maya Dünyasına açılan kapıdır. Varışımızda yapacağımız panoramik gezinin ardından havalimanına transferimiz yapılıyor.

Türk Havayolları’nın TK181 sefer sayılı uçuş ile saat 14.45’de İstanbul’a hareket ediyoruz.

11. GÜN

Yerel saat ile 10.35’de İstanbul’a hoş geldiniz...

Hayat bir yolculuktur.

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile.


• Programda belirtilen vb. otellerde kahvaltı dahil konaklama,
• Mexico City – Merida iç hat uçuşu
• Program dahilinde özel, klimalı lüks araç ile tüm transferler
• Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri (5 öğle yemeği ve 4 akşam yemeği)
• Tüm tur için eşlik eden İngilizce konuşan yerel rehberlik hizmeti
• Tüm anıt ve turistik yerlerin giriş ücretleri,
• Ölüler günü bayramına özel makyaj
• Ziyaretlerde ve ulaşımda uzun yolculuklarda şişelenmiş maden suyu
• Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik ve danışmanlığı
• Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 

• THY ile İstanbul – Mexico City / Cancun - İstanbul Dış Hat Uçuşu
• Yemeklerde alınan içecekler
• Yerel personel için tipler. (kişibaşı 50 usd)
• Yurtdışı çıkış harcı


UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş : İstanbul – Mexico City / 28 Ekim 2023, Cumartesi / 02.05 – 08.20h. UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

TK181

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER Geniş gövde

02:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

08:20

Mexico City, Meksika (MEX)

Benito Juarez Uluslararası Havalimanı

15s 15d

 

Dönüş : Cancun - İstanbul / 05 Kasım 2023, Pazar / 14.45 – 10.35h. (6 Kasım) UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

TK181

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER Geniş gövde

14:45

Cancun, Meksika (CUN)

Cancun Havalimanı

10:35

6 Kasım Salı

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

11s 50d

 

 

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

MEKSİKA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
28.10.2023 - 05.11.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.870,00 USD

5.870,00 USD

7.840,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.