HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE, FINDIK YOLU-SAMSUN ORDU GIRESUN 5 EKIM -8 EKIM 2023

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK2806 sayılı 06.25 uçuşu ile Samsun'a hareket ediyoruz. 07.50’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, Fatsa’da güzel bir kahvaltı yapmak için yola koyuluyoruz. Ardından, Perşembe ilçesinde bulunan Yason burnuna doğru hareket ediyoruz. Yason adı, Argonotlar’la burada karaya çıkan Yason’dan kalmıştır. Mitolojide Kaptan Yason önderliğindeki Argonotların Herkül ile 'altın post'u aramak için geldiğine inanılan 1’inci derece arkeolojik sit alanıdır. Burnun alt tarafında 'Panaya' adında eski manastır/kilise bulunur. 1868'de yörede yaşayan Rumlar ve Gürcüler tarafından yaptırılmış olan kiliseyi ziyaretimiz sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından, Ordu Boztepe’den güzel manzaralar eşliğinde teleferikle yolculuğumuza devam ediyoruz. Çay kahve molası sonrası, Boztepe’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ordu otelimizde.
2. GÜN
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonrası rotamızı yaylalara çeviriyoruz. İlk olarak 1500 metre rakımlı, Karadeniz’in menderesli yaylası Perşembe Yaylası’na gidiyoruz. Girişinde yer alan doğal gölü, şelalesi ve birbirinden ilginç menderesleri beğeninizi kazanacak. Çay kahve molası sonrası, tarihi ipek yolu güzergâhlarının birisi üzerinde kurulmuş olan Kulakkaya Yaylası’na doğru ilerliyoruz. İlginç doğal doğal güzelliklere sahip olan yayla, Doğu Karadeniz’deki en eski otantik yerleşim sahalarındandır. Öğle yemeği ve yayla gezisi sonrası Giresun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Giresun otelimizde.
3. GÜN
Sabah kahvaltı sonrası, Giresun merkezden yaklaşık 1,5 saatlik araç yolculuğumuzla beraber Kuzalan Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Kuzalan Şelalesi, mavi ve yeşilin her tonunu içerisinde barındıran ve ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatan bir Tabiat parkıdırKaradeniz'in saklı kalan güzelliklerinden olan bu Tabiat parkı içerisinde pek çok büyük ve küçük göl de bulunmaktadır. Şelalede geçireceğimiz keyifli sürenin ardından Mavi gölde hem dinlenme hem de öğle yemeği molası vereceğiz.Devamında, Giresun’un en meşhur yaylası olan Kümbet Yaylası’na doğru yolculumuza devam ediyoruz. Kümbet Yaylası, 1750 metre rakımda bulunan ve hâlâ bozulmamış olarak doğal güzelliklerini muhafaza eden ender yaylalardan biridir. Yayla gezisi sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Giresun otelimizde.
4. GÜN
Güzel bir kahvaltı sonrası, gezimizin son durağı olan Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Çal mağarası ve Sera Gölü’nü gezeceğiz. Ardından, Akçaabat’ta meşhur Akçaabat köftesi yemek üzere öğle yemeği molası veriyoruz. Akçaabat gezimizi Orta mahallede güzel bir yürüyüş ve çay kahve molası ile tamamlayıp Trabzon Havalimanı’na doğru devam ediyoruz. Varışımız ve işlemler sonrası TK2833 sefer sayılı uçuş ile saat 18:55’te İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 20.35’dir. Hayat bir yolculuktur, başka bir yolculukta tekrar görüşmek dileğiyle…
• Belirtilen otellerde vb. nde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
• 4 öğle ve 3 akşam yemeği
• Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
• Milli park giriş ücretleri
• Müze kart geçerliliği olmayan tüm giriş ücretleri
• Zorunlu seyahat sigortası
• Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
• THY ile gidiş dönüş uçak biletleri
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Müze Kart

*** Bu seyahat için müze kartı alınması gerekmektedir. Online olarak, muze.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ve 1 adet fotoğrafınız ile satın alabilirsiniz. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz muaftır.
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE, FINDIK YOLU-SAMSUN ORDU GIRESUN 5 EKIM -8 EKIM 2023

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
05.10.2023 - 08.10.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

18.900,00 TL

18.900,00 TL

21.400,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.