HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE KARLAR ALTINDA BİR RUS ROMANI KARS 11 MART

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 07.00’de, İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. TK 2714 sefer sayılı 09.45 uçuşu ile Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımıza takiben, havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize geçiyor ve bizler için hazırlanmış olan ikramlıklarımız ile tadım yapıyoruz. Ardından, kentin özgün mimarisini yakından tanımak üzere gezimize başlıyoruz. Şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında göreceğimiz eserler arasında; Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, peynirciler çarşısı, Rus Baltık mimarisinin önemli örnekleri olacak. Şehir gezimizin bitiminde dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğinde Kars mutfağının özelliği olan lezzetli kaz yemeklerinin tadına bakıyor ve bölgenin en önemli kültürel miraslarından Kafkas Oyunları gösterisi eşliğinde keyifli bir akşam geçiriyoruz.

Konaklamamız Cheltikov Otel’de.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra tüm günü geçirmek üzere Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izliyoruz. Arpaçay Kütük Evi’nde alacağımız öğle yemeğinde menümüz, gölde yetişen taze Sarı Balık (sazan) balıklardan oluşmaktadır.

Çıldır gölü gezimizi unutulmaz kılacak anılarımızdan biri de kızaklı atla yapılan gezinti olacaktır. Gölün yüzeyinin yeterli buz kalınlığına ulaştığı takdirde gezimizi gerçekleştirme imkânımız olacaktır. Çıldır Gölü gezimizin ardından, dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz ve belirtilen saatte akşam yemeğimiz için Gastro Kars Restoran’a gidiyoruz.

Keyifli geçen akşam yemeğimiz sonrası otelimizde sıcak şarap ikramı olacak.

Konaklamamız Cheltikov Otel’de.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Önce Fethiye Cami, ardından Kars Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müzeden sonra Ani Ören Yeri’ne devam ediyoruz. Zerdüşt Ateşgedesi, Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Menucehr Cami ve çevresindeki diğer önemli noktaları gördükten sonra Ani’den ayrılıyor ve Kars Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

TK 2717 sefer sayılı 15.00 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

Hayat bir yolculuktur,

Bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

  1. Cheltikov Hotel’de 2 gece kahvaltı dâhil konaklama,
  2. • 2 öğle ve 2 akşam yemeği,
  3. • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
  4. • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
  5. • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

  1. Türk Havayolları ile IST – Kars, Kars – IST uçak bileti
  2. • Yemeklerde alınan içecekler
  3. • Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KARS

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
11.03.2022 - 13.03.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.970,00 TL

4.970,00 TL

5.760,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.