HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE; KÜLTÜR MOZAİĞİ ANTAKYA 19 – 20 KASIM 2022

BENİ ARA
1. GÜN

 Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Türk Hava Yolları, 07.40 uçağı ile Antakya’ya uçuyoruz. 09.25‘de varışımızda, havaalanında bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra, Antakya merkezde bulunan, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni geziyoruz.

Daha sonra dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pierre Kilisesi’ni geziyor, Anadolu’nun ilk camisi olan Habibi Neccar Camii’ni ziyaret ederek tarihi Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Burada öğle yemeği için mola vereceğiz. (Konak Restoran)

Yemek çıkışında Uzun Çarşı’yı gezmeye devam ediyoruz. Peynirciler Çarşısı’ndan Antakya’ ya özgü kahvaltılıklardan alma imkânı buluyoruz. Ardından Baharatçılar Çarşısı’na giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatı alma şansı buluyoruz. Sonraki durağımız Kuyumcular Çarşısı. Burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. 

Daha sonra Ayakkabıcılar Çarşısı’nı gezerek geçip Çınaraltı’na gidiyoruz. Burada ünü dünyaya yayılmış kömürde Antakya künefesinin tadına bakıyoruz. Künefenin ardından, kahve ve çaylarımızı içiyor ve yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinde Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkânı bulacağız. Svayka Meydanı’nda yapacağımız yürüyüş ile Sinagog ziyaretimiz ardından Affan Kahvesi’nde keyifli bir mola veriyoruz.

Otelimize yerleşme ve dinlenmenin ardından, akşam yemeğimiz Antakya gecelerinin eğlencelerini ve leziz yemeklerini tadabileceğiniz yerel restoranımızda. (Sveyka Restoran) Burada Antakya’ya özgü özel mezelerin, yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra konaklama otelimizde.

2. GÜN

Otelde alacağınız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Harbiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Şelale gezimizin ardından, ilk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede, çay veya kahvemizi içiyor, tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi, zeytinyağı, biber salçası, zeytin alma şansı buluyoruz.

Daha sonra Türkiye’nin tek Ermeni köyü ve Antakya’da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış likörlerin tadına bakıp alışverişimizi tamamladıktan sonra Çevlik sahilinin eşsiz manzarasını görebilmek için Dor Mabedi’ne doğru yola çıkıyoruz. 

Çevlik plajını fotoğraflama molasından sonra öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz. (Yelken Restoran) Öğle yemeğinde deniz ürünleri ve Çevlik mezelerini tattıktan sonra turumuz en önemli destinasyonlarından olan Titus Tüneli’ne doğru hareket ediyoruz. Titus tünelinin bulunduğu bölgeye araçlarla çıkılmadığından tarih ve doğayla iç içe geçecek olan gezimize yürüyerek devam ediyoruz. Bu gezi yaklaşık 1,5 saat sürecek olup, rahat kaymaz taban ayakkabılarla yapılmasını da ayrıca önemle belirtmek isteriz. 

Bu uzun ve keyifli yürüyüşümüzün sonunda tekrardan Antakya havalimanına transfer olarak güzel şehir Antakya’ya veda ediyoruz. 22.35’te hareket edecek uçağımız bizi 00.30’da İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

 1. MUSEUM Hotel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 2. • 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
 3. • Programda belirtilen tüm transferler
 4. • Programda belirtilen tüm geziler
 5. • Müze kart geçerliliği olmayan tüm giriş ücretleri
 6. • Zorunlu seyahat sigortası
 7. • Sacred7 Travel Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. THY ile gidiş dönüş uçak biletleri
 2. • Müze Kart
 3. • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 4. • Kişisel harcamalar

*** Bu seyahat için müze kartı alınması gerekmektedir. Online olarak, muze.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ve 1 adet fotoğrafınız ile satın alabilirsiniz. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz muaftır.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

ANTAKYA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
19.11.2022 - 20.11.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.990,00 TL

5.990,00 TL

6.780,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.