HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE SÜMELA’DAN MACAHEL’E YEŞİL KARADENİZ 29 HAZİRAN – 2 TEMMUZ 2023

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 06.15 uçuşu ile Trabzon'a hareket ediyoruz. 07.55’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, Maçka ilçesinde bulunan özel bir yerde kahvaltı yapmak için yola koyuluyoruz. Devamında Sümela Manastırı ile programımıza başlıyoruz. Manastır gezimiz ve yerel tatlar ile alacağımız güzel bir öğle yemeği sonrası Rize’de bulunan Kültür Evi’nde kahve molası vereceğiz.

Ardından, Karadeniz sahil yolunu takip ederek ilerliyor ve bizi yaylalara ulaştıracak manzaralı bir yol eşliğinde Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrası konaklamak üzere Ayder yaylasında bulunan otelimize yerleşeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

2. GÜN

Otelimizde alacağımız güzel kahvaltı sonrası hiç vakit kaybetmeden, orman içi 40 dakikalık yürüyüş ile günümüze başlıyoruz. Sonrasında, bölgenin en sevilen yaylalarından Sal ve Pokut’a doğru yaklaşık 1,5 saat sürecek yemyeşil bir tırmanışa başlıyoruz.

Sal yaylasını tanıyıp, fotoğraf çektikten sonra Pokut’a orman içinden yürüyerek geçeceğiz. Pokut evleri, bir sırt üzerinde muhteşem bir manzaraya doğru uzanır. Evleri yakından göreceğiz ve yayla yaşamından bahsedeceğiz. Öğle yemeğinden sonra günümüzü Çat vadisinde geçiriyoruz. Karadeniz limanlarına ulaşan dağ yollarını aşacak kervanları korumak ve bölgede genel güvenliği sağlamak amacıyla yapılmış ve günümüzde Zilkale olarak bilinen kaleyi gezerek başlıyoruz. Daha sonra bölgenin akış hızı en yüksek şelalesi Palovit’i görüyoruz. Günümüzü, bölgenin en eski taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsü’nde vereceğimiz molayla tamamlıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra rotamızı Artvin’e çeviriyoruz ve Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Hopa’dan dağ yoluna doğru ilerleyen güzergâh bizi önce Borçka’ya, oradan da Macahel’e ulaştıracak.

Öğle yemeğimizi Macahel'in güzel köylerinden biri olan, Maral köyünde özel bir gürcü menüsü eşliğinde alacağız. Ardından, İremit mahallesinin renkli ahşap camisini, Camili köyündeki ahşap camiyi, Gürcistan'a açılan küçük sınır kapısını ve Maral şelalesini göreceğiz.

Havanın uygun olması durumunda şelale önündeki küçük doğal havuza girebilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Macahel'de bir doğa yürüyüşüne çıkacağız. Bu sırada bize taş yollar ve köprülerle birlikte, bir dere eşlik edecek.

Ardından, Macahel'den ayrılarak Borçka Karagöl’e gidiyoruz. Göl çevresinde yapacağımız yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüşün ardından, Karadeniz Sahil Yolu'na dönüşe başlayacağız. Yol üzerinde Fındıklı’nın geleneksel evlerini ve çay bahçelerini ziyaret edeceğiz.

Bugün tur programına dahil yemeğimizi Çayeli Lale Lokantasında 17.00 civarı alacağız ve ardından Rize Havalimanı’na devam edeceğiz. 20.05’te hareket edecek uçağımız bizi 22.10’da İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

 

  1. Belirtilen otellerde vb. nde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
  2. • Öğle ve akşam yemekleri
  3. • Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
  4. • Müze kart geçerliliği olmayan tüm giriş ücretleri
  5. • Zorunlu seyahat sigortası
  6. • Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

  1. THY ile gidiş dönüş uçak biletleri
  2. • Yemeklerde alınacak içecekler
  3. • Müze Kart
  4. • Kişisel harcamalar

UÇUŞ BİLGİLERİ


UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

TK2826

Türk Hava Yolları

Airbus A321-232 Dar gövde

06:15

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

07:55

Trabzon, Türkiye (TZX)

Trabzon Havalimanı

1s 40d

 

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

TK2541

Türk Hava Yolları

Boeing B737-800 Dar gövde

20:05

Rize, Türkiye (RZV)

Rize Artvin Havalimanı

22:10

İstanbul, Türkiye (İST)

İstanbul Havalimanı

2s 5d

 

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

TRABZON

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
29.06.2023 - 02.07.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

16.900,00 TL

16.900,00 TL

18.800,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.