HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE; TANRILARIN TAHTI NEMRUT’TAN TARİHİN İLK ADIMLARI GÖBEKLİTEPE’YE 30 EYLÜL

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası saat 11.00’de THY ile Adıyaman’a hareket ediyor ve 12.45’de iniyoruz. Varışımıza istinaden, öğle yemeğimizi Kahta’da yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından gezimize Komagene efsanevi kralı Antiochus’un yaptırmış olduğu devasa Karakuş Tümülüsü’yle başlıyoruz. Ardından Roma İmparatoru Septimus Severus tarafından yapılan Cendere Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyor ve eşsiz gün batımını burada izleme keyfi yaşıyoruz Gezi sonrası otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği ve konaklamamız Park Dedeman Hotel’de.
2. GÜN
Kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyoruz ve Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek yolculuk sonrasında il durağımız olan Göbeklitepe’yi gezmeye başlıyoruz. Cilalı Taş Devri’nden kalma Göbeklitepe, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşuyor. Arkeologların burada elde ettikleri bulgulardan, o devre ait insanların yaşamlarıyla ilgili birçok bilgi elde edilmiştir. Özellikle hayvan kabartmaları olan T şeklindeki taşları inceliyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.
Ardından Göbeklitepe ve civardan çıkartılan eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. 1969 yılında açılan bu müze Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasından sonra daha da önem kazanmıştır. Akşam yemeğimizi sıra gecesi eşliğinde alacağız. Sıra gecesi Urfa'da bilinen adıyla sıra gezmek, kentle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan özel eğlencedir.
Konaklamamız: Hilton Garden Inn Şanlıurfa www.hilton.com.tr/oteller/turkiye/sanliurfa/hilton-garden-inn-sanliurfa/
3. GÜN
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Harran’a doğru hareket ediyoruz. Konik şekilli evler ve çölü andıran çevresi ile Harran’a ulaşmak için yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Harran kentinin adı Sümercede ve Akatçada "seyahat" veya "kervan" anlamına gelen "haranu" sözcüğünden gelmektedir. Kuzey Mezopotamya'nın kadim yerleşim yerlerinden olan kent Kuran'ı Kerim'de adı geçen Nuh'un kavmi olarak kabul edilen ve ehli kitaptan sayılan Sabii'lerin ana vatanı olarak kabul edilir. Öğle yemeğimizin ardından Urfa’nın en önemli noktalarından biri olan Balıklı Gölü, Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Alışveriş için serbest zamanımızın sonrasında buluşarak dönüş için havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrasında saat 20.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz saat 22:30’dur. Hayat bir yolculuktur, Başka bir yolculukta tekrar görüşmek üzere…
• 1 gece Adıyaman’da konaklama
• 1 gece Şanlıurfa ‘da konaklama
• Gezi sırasındaki tüm transferler ve ziyaretler
• Gezi sırasında belirtilen yemekler (3 öğle ve 2 akşam yemeği)
• Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
• Helin Yaşar profesyonel rehberlik hizmeti
• Seyahat sağlık sigortası
• Uçak biletleri
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Şahsi harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

NEMRUT

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
30.09.2022 - 02.10.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

7.570,00 TL

7.570,00 TL

9.070,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.