HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE TARİHİN İLK ADIMLARI GÖBEKLİTEPE HARRAN ŞANLIURFA HALFETİ GAZİANTEP 22 NİSAN

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle saat 05:00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 06.55 uçuşu ile Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

08.35’de varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Şanlıurfa Müzesi, 2015’ten itibaren 30.000 m²’lik geniş ve modern binasında başta Göbeklitepe, Şanlıurfa ve çevresinden çıkan eserleri sergiliyor.

Müze gezimizden sonra, Harran’a yola çıkıyoruz. Harran’ın önemli tarihi eserlerini göreceğimiz bir yürüyüşe çıkacağız. Harran’dan Urfa’ya dönerek, yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, Balıklıgöl’e gidiyoruz. Hz. İbrahim’in doğduğu ve şehirden ayrılana kadar yaşadığı önemli olayların geçtiğine inanılan Balıklıgöl ve çevresini gezerek ve hakkında konuşarak, Urfa çarşılarında bitecek bir yürüyüşe başlıyoruz. Çarşıdan sonra otelimize yerleşeceğiz.

Akşam yemeğimiz Sıra gecesi eşliğinde olacak. Konaklamamız otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra ilk durağımız Göbeklitepe olacak. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde hikayesini dinlediğimiz bu çok önemli yapıyı, yerinde ve ayrıntılı gezdikten sonra Urfa’ya veda ediyoruz. Öğlen yemeğimizi Halfeti’de alacağız. Yemekten sonra özel bir tekneyle, Halfeti’nin baraj gölü suları altında kalan bölümü gezeceğiz.

Halfeti sonrası yolumuza devam ederek, Gaziantep’e varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Fırat nehri kıyısında kurulmuş ve baraj yapımıyla önemli bir bölümü sular altında kalan Zeugma şehrinden kurtarılan mozaiklerin sergilendiği, Zeugma Mozaik Müzesi olacak.

Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinden sonra, Gaziantep’in ünlü çarşılarını gezmeye başlayacağız. Tarihi şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında sarnıçlar, camiler, mutfak kültürü ve el sanatlarıyla ilgili çok sayıda mekânı göreceğiz. Çarşıda serbest zamanın ardından Gaziantep havalimanına gidiyoruz. 20.15’te hareket edecek uçağımız bizi 22.05’te İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur,

Başka bir seyahatte yeniden görüşmek üzere…

 

 1. Belirtilen vb. kategori otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 2. • 3 öğle ve 2 akşam yemeği
 3. • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 4. • Göbeklitepe gezisi
 5. • Halfeti tekne tur
 6. • Harran gezisi
 7. • Gaziantep şehir gezisi
 8. • Zeugma Mozaik Müzesi gezisi
 9. • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 10. • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. Türk Havayolları ile IST – Şanlıurfa, Gaziantep – IST uçak bileti
 2. • Yemeklerde alınan içecekler
 3. • Kişisel harcamalar

*** Programımız örnek teşkil etmekte olup, Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilecek dönemsel ve bölgesel Covid 19 Pandemi kurallarına istinaden, gezilecek yerler ve yemek alınacak restoranlar revize edilebilir. Programımızın son hali seyahatten 7 gün önce tarafınıza iletilecektir.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

URFA GAZİANTEP

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
22.04.2022 - 24.04.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

-

-

-

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.