KENAN TAMER EŞLİĞİNDE KUZEY IŞIKLARINDA MASALSI BİR TATİL LAPLAND FİNLANDİYA 02 ŞUBAT 2023

BENİ ARA
1. GÜN

 

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları, TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:25’te Rovaniemi‘ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.05’de varıyoruz.

Varışımızda, Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret ediyoruz. Dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız.

Ardından, otelimize transferimiz yapılıyor, kıyafetlerimizi temin ediyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. 


Akşamüstü, akşam yemeğimizi de alacağımız meşhur buz oteline gidiyoruz.

Konaklamamız Scandic Otel City Rovaniemi’de.

2. GÜN

 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından, özel otobüsümüzle geyik çiftliğine gidiyor ve Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz. Burada, yanan ateş etrafında Şaman ayinlerinin anlatıldığı geleneksel Laponya çadırı içinde, Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında da bilgiler alacak ve “Geyik Sürüş Sertifikasına sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi hafif olarak Somon Çorbası şeklinde çiftlikte alacağız.

Öğleden sonra, Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan husky’leri ziyarete gidiyoruz. Burada, sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler. Kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğrenecek, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyecek, sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacağız. (Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir.)

Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği icin serbest zaman.

Konaklamamız Scandic Otel City Rovaniemi’de.

3. GÜN

 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, buzkıran etkinliğine katılmak üzere Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine saat 11.00’de hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacağız.

National Geografik tarafından ölmeden önce yapılması gereken aktiviteler içerisinde yer alan bu turumuzun ardından öğle yemeği için İsveç’in bir balıkçı kasabası olan Kukklolaforsen’e gidiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Rovaniemi’ye dönüş transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız  Santa’s Arctic Circle Glass Igloos’da.

4. GÜN

 

Sabah kahvaltı sonrası, Lapland ormanlarında kar motorları ile 2 saatlik unutulmaz bir safariye çıkacağız. Serbest son saatler sonrası, dönüş uçağımız için alana transferimiz yapılıyor. 16:10’da kalkacak TK 1750 sefer sayılı uçağımız, Türkiye saati ile 21:40‘ta bizi İstanbul’a ulaştıracak.

Hayat bir yolculuktur. Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile.

 

 

 1. 2 gece Scandic Otel City Rovaniemi ’de kahvaltı dahil konaklama,
 2. • 1 geceArctic Tree House kahvaltı dahil konaklama
 3. • 1 Aksam yemeği (Buz otelde)
 4. • 2 Öğle yemeği (Buz kiran ve Geyik safarisinde)
 5. • Ren Geyiği Safarisi + Arctic Circle Ceremony
 6. • Kar Motoru safarisi
 7. • Husky Safarisi ve kızak turu
 8. • Noel Baba Köyü ziyareti
 9. • Polar Explorer Buz Kiran gemisi safarisi
 10. • Tüm tur Boyunca kıyafet temini
 11. • Programda belirtilen tüm transferler
 12. • Zorunlu Seyahat Sigortası
 13. • Sacred7 Travel profesyonel rehberlik hizmeti

 

TUR KAYIT BİLGİLERİ İLE ÖDEME KOŞULLARI

 1. • Yüksek sezon olması nedeni ile kesin kayıt isteyen misafirlerimiz kişi başı 2500 Euro’yu rezervasyon anında ödemelidirler. Kesin kayıt yaptıktan sonra bu ödemeler otellere yapılacağından herhangi bir iptal mümkün olmayıp, sadece isim değişikliği yapılabilecektir.
 2. Kalan bakiyenin son ödeme tarihi, tur kalkış tarihinden 45 gün öncedir.

 

 

THY ile gidiş-dönüş uçak bileti

Vize ücreti (shengen)

• Yurt dışı çıkış harcı

Yemek ve otellerde alınacak ekstralar

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

LAPLAND

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
02.02.2023 - 05.02.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.970,00 EUR

2.970,00 EUR

3.660,00 EUR

-

-

-
1. Çocuk 0 - 4 yaş Ücretsiz
Tanıtım filmi bulunamadı.