KENAN TAMER EŞLİĞİNDE LAPLAND 29 ARALIK 2019

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, saat 06.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları, TK1761 sefer sayılı uçuş ile saat 09.00’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. Saat 11.30’da inişimizin ardından uçak değiştirerek

Norwegian Havayolları 15.00’de Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. 16.20’de varışımızda, otelimize transferimiz yapılıyor. Kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeğimizi almak üzere Buz oteli ziyaret ediyor ve yemeğimizi burada alıyoruz.

Konaklamamız Santa Claus Holiday Village Otel’de.

2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, ‘’Sacred7 Travel ile Lapland” serüvenimiz başlıyor. Kuzey Avrupa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Rovaniemi, yazları güneşin batmadığı yer olarakta bilinir. Temmuz ayında güneş hiç batmazken, ağustos ayında sadece birkaç saatliğine ortadan kaybolur. Şehri önemli kılan bir diğer neden ise; Kuzey Kutup dairesinin (Arctic Circle) şehrin içinden geçmesidir. Çizginin öteki tarafı, Kuzey Buz Denizi’ne artık gerçekten çok yakın olduğunuzu hissettirir. Bölge, 1998 yapımı Lovers of the Arctic Circle filminin çekildiği yerdir.

İlk olarak Noel Baba Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Noel Baba’nın rengârenk köyünde ilk durağımız postane olacaktır. Dileyen misafirlerimiz sevdiklerine buradan kartpostal gönderebilir. Köyü detaylı gezdikten sonra her gün köye gelen Noel Baba ile fotoğraf çektiriyoruz.

Ardından, ‘’Ren Geyiği Çiftliği’ne gidiyoruz. Şaman ayinlerinin anlatıldığı çadırımıza ulaşıp, burada dünyanın ilk dini olarak kabul edilen Şamanizm hakkında bilgi alacağız. Şamanizm Türklerin ilk dini olarak Orta Asya ve Kuzey Asya da ortaya çıkmıştır. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler oluşturmaktadır. İnsanların yağmur, fırtına, güneş ve şimşek gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkmış ve yayılmıştır. Ardından, Ren Geyikleri ve bölge hakkında bilgi alacak ve Ren Geyikleri’nin çektiği kızaklar ile bembeyaz bir ortamda unutulmaz bir deneyim yaşayacağız..

Yemek sonrası aracımız ile Husky Çiftliği’ne ulaşıyoruz. Çiftlikte Haski’lerle fotoğraf çektirdikten sonra, günümüzün en eğlenceli bölümü olan haskilerin çektikleri kızaklarla bembeyaz ormanlarda gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız Santa Claus Holiday Village Otel’de.

3. GÜN

Otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından, buzkıran etkinliği için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında, donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geografik tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan turumuzun ardından, öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyoruz. Ögle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye dönüşün ardından serbest zaman.

Hayatın her günü özeldir ama yılbaşı akşamı hiç kuşkusuz daha da özel... Akşam 2020’ye merhaba diyeceğimiz yılbaşı yemeğinde buluşuyoruz. Dünyanın bu çok  özel coğrafyasında gireceğimiz yeni yılın ilk saatlerinde hep beraber kadehlerimizi sağlık ve mutluluğa kaldıracağız..  Yeni yılınız kutlu olsun...

 

Konaklamamız Santa Claus Holiday Village Otel’de.

 

4. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kar araçlarımızla çam ağaçları arasında unutulmaz bir gezi yapıyoruz. Bizlere verilen özel kar kıyafetlerini giydikten sonra, karlar içinde yolculuğumuz başlayacak.

 

Öğle yemeğimiz, Vaatunki’de orman icinde bulunan restoranımızda. Bizlere özel hazırlanan menü ile ateşin etrafında alacağımız yemeğin ardından Rovaniemi havaalanına transferimiz yapılıyor.

Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası, Norwegian Havayolu D8215 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.00’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. 14.20’de varışımızın ardından uçak değiştirerek Türk Hava Yolları’nın TK1764 sayılı seferi ile saat 18.15’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22.40’ta İstanbul’a hoşgeldiniz.

 

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile..

• THY ile İstanbul – Helsinki arası dış hat uçuşlar

• Helsinki – Rovaniemi – Helsinki iç hat biletleri (Norwegian )

• 3 Gece Santa Claus Holiday Village Otel’de kahvaltı dahil konaklama,

• 1 Aksam Snowman World Buz Otel’de Yemek,

• Nili’s Restaurant’ta Yılbaşı Yemeği

• 30 Dakika Ren Geyiği Safarisi + Arctic Circle Ceremony + Öğle yemeği

• 2 Saat kar motoru safarisi + öğle yemeği (3 saat ateste pismis somon)

• Husky Safarisi ve kızak turu

• Noel Baba Köyü ziyareti

• Polar Explorer Buz Kiran gemisi safarisi

• Tüm tur Boyunca kıyafet temini

• Programda belirtilen tüm transferler

• Zorunlu Seyahat Sigortası

• Gruba eşlik edecek, profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmeti

          Gezide yapacağınız ekstra harcamalar

          Vize ücreti (shengen)

          Yurt dışı çıkış harcı

          Yemek ve otellerde alınacak ekstralar

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

4*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
29.12.2019 - 01.01.2020
Herşey Dahil

3.550,00 EUR

3.550,00 EUR

4.400,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

TÜRK HAVA YOLLARI İLE:

TK1761   29 Aralık   Istanbul Helsinki   0910 1140

TK1764   01 Ocak  Helsinki İstanbul   1810 2235

 

NORWEGIAN HAVA YOLLARI İLE:

D8 124  29 Aralık   Helsinki Rovaniemi 1900 2020

D8 121  01 Ocak Rovaniemi Helsinki   1300 1420