KENAN TAMER EŞLİĞİNDE, TARİHİN EN GİZEMLİ MEDENİYETİ İNKA’LARIN İZİNDE PERU & BOLİVYA 20 Ekim - 30 Ekim

BENİ ARA
1. GÜN
Sabahın ilk saatlerinde, Istanbul Havalimanı’ndan, Bogota aktarmalı olarak, Inka’ların gizemli yurdu Peru’ya gidiyoruz... Bogota aktarmalı yapacağımız uçuşumuz, Türk Hava Yolları ile saat 10.05’de hareket ediyor. Batıya yolculuk edeceğimiz için, güneşi takip ederek aynı gün içinde dünyanın öbür ucuna varacağız. Bogota’ya varışımız 15.20’de. Ardından uçak değiştirerek 18.30’da Lima’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20.30’da başkent Lima’ya varışımızda, Lima şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız Lima otelimizde.
2. GÜN
Kahvaltının ardından, kolonyal dönemden izler taşıyan ve Dünya Mirasları Listesi’ne alınan “Krallar Şehri” Lima’yı gezmeye başlıyoruz. Lacro Herrera müzesi ziyaretiyle ülke tarihine bir anlamda giriş yapacak, çoğu hala bir sır perdesinin arkasında gizli tarihinin zenginlikleri hakkında bilgi alacağız. Panoramik olarak yapacağımız şehir gezisi ve yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Lima’nın en güzel bölgesi olan Miraflores de alışveriş yapabilirsiniz.

Otele dönüşümüzde dinlenmeniz için ayrılan sürenin ardından akşam yemeği için buluşuyoruz. Akşam yemeğimiz Peru mutfağı ile tanışacağımız yerel bir restoranda, konaklamamız Lima otelimizdedir.
3. GÜN
Sabah kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Kısa bir uçuş ile kayıp şehirler diyarı Kutsal Vadi'ye gidiyoruz. Tipik bir İnka şehri yapısını koruyan mistik Pisaq ve İnkalarca “gökkuşağının doğum” yeri olarak kabul edilen Chinchero’daki yerel pazarlarda, çoklu saç örgülü kızların sattığı gözalıcı renklerdeki yöresel elbiseleri, hediyelik eşyaları takas sistemi ile satın alarak tarihten bir alışveriş anını deneyimleyecek, flütlerden çıkan yakıcı Inka ezgilerine ve şamanların yerel Quechua diliyle dualar okudukları mistik İnka ritüeline tanık olacağız. Öğle yemeğinin ardından, 13. yy’dan bu yana İspanyol akınlarına rağmen ayakta kalabilmiş bir Inka şehri olan Ollantaytambo'ya doğru ilerliyoruz. Ollantaytambo, vadiye yaslanmis esrarengiz kalesi, pitoresk caddeleri, meydanları, inca dizayn evleri ve gün batımında şehrin üzerinde oluşan ışık oyunları ile nefes kesici bir manzaralara sahip. Gün batımında And’ların kasaba üzerinde yarattığı sayısız görüntüyü fotoğraflayarak otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda, konaklamamız otelimizde.
4. GÜN
Kahvaltının ardından, her adımda tarihin izleri ile karşılaşacağımız Antik İnka İmparatorluğu’nun gizemli arkeolojik kalıntılarını keşfe gidiyoruz. Gelenekler, Kutsal Vadi’nin derinliklerinde ve hatta küçük kasabalarında daha da yoğunlaşır. Lezzetli fermente mısır içeceği “chicha” ya ve benzersiz tasarımlı şapkalara kadar, yerel halk bu el yapımı şaheserlerin satıldığı pazarları gezmek üzere kilometrelerce öteden gelir. Geleneksel şapka üreticisi aileler, kalıplarını halen elle yapmaktadır, bu nedenle çok aranan rafine kalite ve tipik tarzın temelini oluşturur. Gezimiz sırasında iş yerindeki ustaları ziyaret edecek, tekniklerini gözlemleyecek ve bilgi alacağız. Moray ve Maraş tuz çiftlikleride gezimiz sırasında göreceğimiz yerler arısında yer alıyor. Kültür, gelenek, manzara ve hatta gizem dolu bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda, konaklamamız otelimizde.
5. GÜN
Kahvaltının ardından, Vistadome treniyle, enfes manzaralar eşliğinde, bulutların zirvesinde bulunan ‘Inkalar’ın Kayıp Şehri’ Machu Picchu’ya doğru yola çıkıyoruz.

Geçtiğimiz yüzyılın başlarına kadar bir sır olarak kalan ve büyük bir tesadüf eseri bulunduktan hemen sonra, yeryüzündeki en önemli tarihi buluntular arasındaki yerini alan Machu Pichu efsanevi bir İnka antik kenti. Varışımızda Büyük İnka İmparatorluğu’nun gizemli kalesi Machu Picchu’da, şehrin efsaneleri eşliğinde yürüyüşe başlıyoruz. (Machu Picchu'ya girebilmeniz için pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.) Birçok felsefede kutsal yürüyüş olarak kabul edilen bu özel adımlar bizi “Güneşin Kapısı” olarak anılan İnti Punku’ya ulaştıracak. Öğle yemeğini gezimiz sırasında alacağız. Gezi bitiminde tren ile İnka medeniyetinin doğduğu yer olarak kabul edilen “Güneşin Kutsal Kenti” Cusco’ya gidiyoruz. Inka mitolojisine göre, Tanrıların çocukları olarak kabul edilen ilk Inka İmparatoru Manco Capac ve eşi, Titikaka gölündeki iki adada yeryüzüne indikten sonra, And Dağları arasındaki bu yere gelerek medeniyetlerini kurmuşlar. Varışımızda, sıcak koka çayı ile karşılanmanın ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklamamız Cusco otelimizde.
6. GÜN
Sabah kahvaltının ardından, And dağlarının yüksek düzlüklerinde, Peru ve Bolivya arasında yer alan dünyanın en gizemli gölü Titicaca’ya doğru ilerliyoruz. Titicaca Gölü (3820m), dünyanın en yüksek gölü olmasının yanı sıra üstünde küçük yerleşimler olan yüzen adacıkları ve İnka mitolojisindeki yeri ile de ünlü. Puno’ya varışımızda Sillustani kalıntılarını ziyaret edecek, Kolla'nın antik başkenti olan Atuncolla kasabasına görecek, Umayo yarımadasını ve eşsiz bir güzelliğe sahip aynı adı taşıyan gölü gezeceğiz. Varışımızda odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Puno otelimizde.
7. GÜN
Sabah tekneyle göle açılıyoruz. 170 km uzunluğundaki göl, aynı zamanda Güney Amerika'nın en büyük gölü ünvanını taşıyor. Rakımı havanın olağandışı açık olduğu ve masmavi suların özellikle çarpıcı olduğu anlamına gelir. Bu gölde sıra dışı yaşamlar ve efsaneler bizi bekliyor. Önceleri her şey alışılageldik bir akışa sahip. Derken biraz açıkta sazlıklar başlıyor ve günümüzde varlığı hayret verici bir kültürle karşılaşıyoruz. Bu gölde yaşayan halklara Uro’lar adı veriliyor. Ancak bu insanların bölgedeki ve diğer her yerdeki yeryüzü sakinlerinden bir farkı var. Onlar sazlardan yaptıkları adalarda yaşıyorlar. Öğle yemeğini gezimiz sırasında alacağız. Otele dönüşümüzün ardından şirin kasabada alışveriş yapabilir ya da göl kenarındaki otelinizde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Konaklamamız Puno otelimizde.
8. GÜN
Sabah erkenden, özel otobüsümüzle, Bolivya sınırını geçerek, Titicaca Gölü’nün güney kıyısında bulunan Copacabana kasabasına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatte varacağımız “Kutsal Kent” olarak kabul edilen bu kasaba, ünlü Virgen de Copacabana heykeli nedeniyle kutsal bir haç merkezi haline gelmiş. Copacabana’da kısa bir gezinin ardından, bizi Titicaca gölü boyunca, Huatajata liman kasabasına kadar götürecek hydrofoil teknemize biniyoruz. Inkaların güneşin doğduğu yer olduğuna inandıkları “Sun İsland” ve “Moon Island”da kısa birer mola verecek, Inka kalıntılarını ve tapınakları ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğini yolculuğumuz sırasında alacağız. Yaklaşık 3 saat sürecek keyifli yolculuğun ardından, Huatajata limanından yaklaşık bir saat sürecek bir transferle “bulutlara dokunan şehir” La Paz’a varıyoruz. Varışımızda odalarımıza yerleşmenin ardından, dinlenmek için saatleriniz serbest. Bolivya’da hayat olanca yavaşlığı içinde akıyor. Biz de bu yavaşlığa ayak uyduruyoruz olabildiğince. Her şeyi içimize sindirerek yaşayabilmek için, “ruhlarımız geride kalmasın” diye... Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Konaklamamız La Paz otelimizde.
9. GÜN
Kahvaltının ardından, Hispanik öncesi zamanları, gelenekleri ve sokaklarındaki sihir törenleriyle dünyanın en yüksekteki başkenti unvanını taşıyan kenti gezmeye başlıyoruz. Ay'ın yüzünü andıran bir kil oluşumu olan Ay Vadisi'ni ziyaret edecek, Teleferik ile şehrin havadan manzarasını seyredeceğiz.

Gözalıcı desenlerle süslenmiş el dokuması kilimler, lama yününden örülmüş kazaklar, renkli bereler, özgün müzik aletleri, her tür baharatlar ve çoğu ülkede yetiştirilmesi dahi yasak olan koka bitkisi bulabileceğimiz Mercado de Hechiceria ve Mercado de los Brujos’ta alışveriş yapacağız. Günün kalan saatleri şahsi aktiviteleriniz için serbest. Konaklamamız La Paz otelimizde.
10. GÜN
Sabahın ilk saatlerinde havalimanına tranfserimiz yapılıyor. Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Bogota aktarmalı yapacağımız dönüş uçağımız Bogota’dan 10:00’da kalkıyor...
11. GÜN
Yerel saatle 16.30’da İstanbul Havalimanı’na hoşgeldiniz. Hayat bir yolculuktur... Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileğiyle...
- Programda belirtilen 2 iç hat uçuşu,
- Belirtilen 1. Sınıf otellerde ve benzerlerinde kahvaltı dahil konaklama
- Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
- Programda belirtilen tren ve tekne seyahatleri
- Havalimanı - otel - havalimanı arasında verilecek transfer hizmetleri,
- Programda belirtilen 5 öğle yemeği,
- Programda belirtilen 5 akşam yemeği,
- Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve giriş ücretleri,
- Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti,
- THY ile gidiş dönüş dış hat uçak bileti
- Şahsi harcamalarınız ve otel ekstralarınız
- Yurtdışına çıkış fonu 
- Vize ve vize servis ücreti
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

PERU GEZİSİ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
20.10.2023 - 30.10.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.470,00 USD

5.470,00 USD

6.740,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.