KENAN TAMER EŞLİĞİNDE VADİLERİ KİLİSELERİ YERALTI ŞEHİRLERİ İLE BÜYÜLEYİCİ KAPADOKYA 29 EKİM

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları uçuşu ile Kayseri’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, havalimanından bizi bekleyen aracımızla Kapadokya’ya doğru hareket ediyoruz. Kapadokya gezimizdeki ilk durağımız Devrent (Hayaller) Vadisi. Devrent Vadi’sinde hayal gücümüzü de de kullanarak çok farklı şekillerdeki Peri Bacalarını görüp fotoğraflama imkanı bulacağız.

Keklik Manastırı ziyaretinin ardından, yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Göreme Açık Hava Müze’sini ziyaret edeceğiz. Göreme Açık Hava Müzesi manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilir. Hemen her kaya bloğunun içinde kiliseler, şapeller, yemekhaneler ve oturma mekânları mevcuttur. Aşk Vadi’sini ve Çavuşin’i ziyaretimizin ardından, Güvercinlik Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadi’sinde eşsiz manzarayı ve Uçhisar Kale’sini seyredecek, Avanos, Göreme Vadisi ve Göreme Kasabası’nı kuşbakışı izleyebileceğimiz çay-kahve molası vereceğiz.

Ardından, Ürgüp’de bulunan Rum mimarisinin en güzel örneklerinden olan ve bir döneme damgasını vurmuş televizyon dizisinin Ürgüp çekimlerinin yapıldığı Asmalı Konak’ı dışarıdan görecek ve bölgeye özgü şarapları tatmak ve hediyelik almak üzere Turasan Şarap Wine House’a gideceğiz. Gezi bitiminde, akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Konaklamamız: Yunak Evleri Kapadokya (https://www.yunak.com/tr/)

2. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültürün bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası, Ihlara Vadi’sinde doğa yürüyüşü yapıyoruz.

Ardından, Selçuklu döneminden daha eski bir yerleşim yeri olan Belisırma Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Köyun isminin Rumca hoş manzara anlamına gelen ve içinde bulunduğu Ihlara Vadisi'nin de eski adı olan Peristirema'nın zamanla Türkçeleşmesi sonucu ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Öğle yemeğimizi Belisırma Köyü’nde alıyoruz.

Yemek sonrası Volkanik Göl çevresinde keyifli bir yürüyüş bizleri bekliyor.

Akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız: Yunak Evleri Kapadokya (https://www.yunak.com/tr/)

3. GÜN

Oteldeki geç kahvaltımız sonrası, kahvelerimizi Ortahisar kalesinin keyifli manzarası eşliğinde yudumlayacak ve Kızıl Çukur Vadi’sinde doğa yürüyüşü yapacağız.

Yürüyüş sonrası, yaklaşık 1 saatlik yolculuk ile Kayseri’ye varıyoruz. Kayseride yerel lezzetlerin tadına bakacağımız öğle yemeğimizi alacak ve Kayseri Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. 3'üncü yüzyılda Roma Dönemi'nde yapılan ve 6. yüzyılda Bizans Dönemi'nde daraltılan Kayseri Kalesi ve Surlar; Selçuklu Sultanı I.Alaeddin Keykubat zamanında bugünkü şekliyle yeniden yapılmıştır.

Cami, medrese, hamam ve türbeden meydana gelen “Hunat Külliyesi”ni görmemizin ardından, Kayseri’deki Tarihi Kapalı Çarşı’da alışveriş yapma imkanı bulacağız. Yöresel ürünlerin alışverişi için verilen serbest zamanın ardından havalimanına transferimiz yapılıyor.

Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul Havalimanı’na

hareket ediyoruz.

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

Belirtilen ve benzeri otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama

Program belirtilen tüm transferler

• Programda belirtilen öğle ve akşam yemeği (yöresel lezzetler)

Tüm ören yerleri ve müzelerin giriş ücretleri

• Zorunlu seyahat sağlık sigortası

• Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik ve Danışmanlık hizmeti

• Uçak biletleri

• Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KAPADOKYA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
29.10.2021 - 31.10.2021
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.990,00 TL

3.990,00 TL

4.940,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.