KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE BAYRAMDA KIZIL ŞEHİR MARAKEŞ 21 – 24 NİSAN 2023

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK619 sefer sayılı uçuş ile 12.05’de Marakeş’e hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 14.20’dir. Varışımızda otele transferimiz yapılıyor. Gizemli, egzotik, heyecan veren doğası ile Avrupa’ya da yakın olmasının etkisiyle Fransız ve İspanyol mirasıyla harmanlanmış bir kültürü olan Fas, şehirlerinin renkleri ile ziyaretçilerinin hafızasında iz bırakır.

Akşam yemek öncesi, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da fotoğraf çekeceğiz. Tüm renkleri, yılan oynatıcıları, her derde devacıları, falcıları, zenneleri, sokak çalgıcılarıyla birlikte tarihin derinliklerine dalıp gideceğiz. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz.

Gezinin ardından akşam yemeğimiz Lotus Club Restaurant’ta. (https://lotusclubmarrakech.com/)

Konaklama otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltının ardından, kırmızı şehir Marakeş’in ortasında, adeta bir vahayı andıran, dünyanın dört bir yanından toplanan bitkilerle süslü, Majorel Bahçeleri’ni gezeceğiz. Ardından Saint Laurent Müzesi’ni geziyoruz. Hayatı boyunca birçok koleksiyona imzasını atan, ünlü Fransız moda tasarımcısı Yves Saint Laurent’in 5.000 parçalık kıyafet ve 15.000 parçalık aksesuar paletinden oluşan YSL Müzesi’nde keyifli vakit geçireceğiz.

Öğle yemeği için ayrılan serbest zaman sonrası, şehrin tarihi mekânlarında gezimiz başlıyor. Daracık sokaklarının kalabalık çarşılara, toprak meydanlara, İslami mimarinin örneği büyüleyici saraylara ulaştığı gizemli bir ülke Fas.. Bizleri adeta yüzyıllar öncesine götürecek Medina’ya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’in Bahia Sarayı ile Fas tarihine girerek, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri ve İspanyol Moresk mimarinin 850 yıllık örneği Koutoubia Minaresini göreceğiz. Gezimize, Souk adı verilen Marakeş Kapalı Çarşısı’nın dar ara sokaklarında devam ediyoruz. Gezimiz sırasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacağız. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak.

Akşam yemeğimizi canlı müzik ve eğlence eşliğinde Jad Mahal Restaurant’ta alıyoruz. (http://www.palaisjadmahal.com/)

Konaklama otelimizde.

3. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Argan yağları ile dünyaca bir üne kavuşmuş Essaouira’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Eski Portekiz limanı olan Essouira, Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi, Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla kozmopolit bir yapıya bürünmüştür. Gezimiz sırasında şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı göreceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alacağız. Bizlere biraz da eski Bodrum’u hatırlatan, Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara da ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimi Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi Medina’sı içinde bir dönem yaşamışlardır.

Gezi bitiminde Marakeş’e geri dönüyoruz, günün kalan saatleri serbest.

Konaklama otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltının ardından, son alışverişleriniz için serbest saatler. Öğlen otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK620 sefer sayılı uçağı ile saat 16.10’de İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saat 23.10’da İstanbul’a hoş geldiniz.

Hayat bir yolculuktur, bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek üzere…TAVSİYE EDİLEN UÇUŞ BİLGİLERİ:

GİDİŞ : 21 NİSAN 2023, CUMA

TK619

Türk Hava Yolları

Boeing 737 MAX 8 Dar gövde

12:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

15:20

Marakeş, Fas (RAK)

Menara Havalimanı

5s 15d

 

DÖNÜŞ : 24 NİSAN 2023, PAZARTESİ

TK620

Türk Hava Yolları

Boeing 737 MAX 8 Dar gövde

16:10

Marakeş, Fas (RAK)

Menara Havalimanı

23:10

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

5s

 

 

 1. Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
 2. Belirtilen otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 3. • Şık restoranlarda 1 Öğle ve 2 Akşam yemeği
 4. • Programda belirtilen öğle yemekleri
 5. • Majorel Bahçeleri ve müze gezisi
 6. • YSL Müze gezisi
 7. • Essouira gezisi
 8. • Bahia Sarayı Gezisi
 9. • Marrakech şehir gezisi
 10. • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
 11. • Zorunlu seyahat sigortası
 12. • Sacred7 Travel Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

 

 1. THY ile dış hat uçak biletleri
 2. • Yemeklerde alınan içecekler
 3. • Kişisel harcamalar
 4. • Yurt dışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

MARAKEŞ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.04.2023 - 24.04.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.590,00 EUR

1.590,00 EUR

2.040,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.