KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE BREZİLYA-ARJANTİN 15 KASIM 2019

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış hatlar terminalinde, saat 07.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK15 sefer sayılı uçuş ile 10.05’de Buenos Aires’e hareket ediyoruz. 22.20’de şehre varışımızın ardından, otelimize transferimiz yapılıyor.


Konaklamamız Libertador Hotel’de.

2. GÜN

Kahvaltının ardından, şehri gezmeye başlıyoruz. İspanyolca da "Güzel Havalar" anlamına gelen ve Arjantin'in en büyük kenti olan Buenos Aires, tangonun doğduğu yer, dansın kendisi gibi tutsak edici, baştan çıkarıcı ve heyecan dolu bir şehir. İlk temelleri 1580 yılında Rio Plata Nehri kenarında atılmış olan şehrin sokaklarında İtalyan, İspanyol ve Fransız mimarileri göze çarpmaktadır.

Şehir gezimizde; Buenos Aires’in sembolik binalarından biri olan ve Pembe Ev olarak adlandırılan Arjantin Devlet Başkanı’nın ikamet ettiği La Casa Rosada, San Martin Alanı, Avenida Nueve de Julio, Obelisk,  Palermo Parkı, San Telmo, Eva Peron’un Mezarı, Pilar Kilisesi, Metropolitan Katedrali, Colon Opera,  Valilik Binası, bir bohem semti olan Recoletto ve La Florida Caddesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeği için ayrılan serbest zaman sonrasında Tango’nun doğum yeri olan La Boca Semti’ni geziyoruz. Gezi sonrası dinlenme ve alışveriş için serbest zamanımız olacak.  Akşam yemeğimizi belirlenen saatte Tangonun mabedi olarak bilinen Café de Los Angelitos’ta yiyeceğiz. https://www.cafedelosangelitos.com/

Konaklamamız Libertador Hotel’de.

3. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, şehri gezmeye devam ediyoruz. 19. Yy’da inşa edilen Fransız tarzı binaların arasından dünyanın en büyük 3. Opera ve Tiyatro Salonu Colon’u gezeceğiz. Buenos Aires’te sanatın mabedi olan bu yapı Pavarotti, Charlie Chaplin, Maria Calas, Nuriyev gibi dünyanın en büyük sanatçılarını ağırlamış bir salondur. Daha sonra latin edebiyatının yıldızı Jorge Louis Borges, Carlos Gerde gibi edebiyatın yıldızlarının arkadaşları ile sanat tartışmaları yaptığı Cafe Tortoni’ye gidiyoruz. Sıcak kahve eşliğinde şiir dinletileri yapacağız. Öğle yemeğimizi tipik bir Arjantin restoranında aldıktan sonra 270 antik dükkânının bulunduğu San Telmo meydanındaki Plaza Durrego’ya gidiyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

 

Konaklamamız Libertador Hotel’de.

4. GÜN

Bugün güne erken başlıyoruz. Otelden çıkış işlemlerinin ardından, Buenos Aires Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Tango’nun başkenti Buenos Aires’e veda ederek, AR 2714 sayılı uçuş ile saat 06.15’te Iguazu’ya uçuyoruz. Iguazú Şelalesi, 1.320 km uzunluğunda olup, ismi Yguazu kelimesinden gelir. İki farklı nehrin Curitiba şehri yakınlarında birleşmesinden oluşur. Parana nehrine dökülmeden önceki son kilometrelerinde Arjantin 80% ile Brezilya 20% arasında sınır oluşturur. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınır üçgeninde bulunan Iguazu’ya saat 08.05’ te varıyoruz. Varışımıza istinaden, Brezilya tarafında bulunan şelaleler turu yapıyoruz. Bu doğa güzelliğini, Alvar Nunez Cabeza de Vaca 1542 yılında keşfetmiştir. Eleanor Roosevelt bu nefes kesici doğa mucizesine baktığında, ağzından şu iki kelime dökülmüş: "Poor Niagara" (zavallı Niagara). Şelaleler, 1984 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Rehberimiz eşliğinde yürüyerek Iguaçu Nehri Vadisi’ne doğru inerken, 275 adet şelalenin akışını seyredeceğiz. Ardındın, bu doğa harikasına daha yakından tanıklık etmek üzere, zodiac botlarla Macuco Safarisi yapacağız. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.  

Akşam yemeği ve konaklamamız 5* Belmond Hotel das Cataratas’da.

5. GÜN

Kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. G32002 sefer sayılı uçuş ile saat 12.20’da Rio De Janeiro’ya hareket ediyoruz. Varışımız 14.15’de olacaktır. Yerel halk, bu göz alıcı kenti, isminden daha çok “Cidade Maravilhosa” diye çağırırlar. Yani “Mükemmel Şehir”.. Varışımızda Santa Teressa merdivenleri ve şehrin simgesi olan graffitilerini göreceğiz. Otele transferimiz sonrası dinlenmek üzere serbest saatler.

Akşam yemeğimiz Assador Rio's Restaurant’ta (http://assador.com.br/)

Konaklamamız 5* Hilton Hotel’ de.

6. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, 730m. yükseklikteki devasa Cristo Redentor’un bulunduğu “Corcovado Tepesi”ne giderek, dünyaca ünlü İsa Heykeli’ni göreceğiz. Özel aracımız ile Lagoa semtindeki Rodrigo De Freitas gölünün kenarından ve Rebouças tünelinden geçerek Cosme Velho semtindeki tren istasyonuna geliyoruz. Buradan 20 dakika kadar sürecek bir tren yolculuğu ile Corcovado Tepesi’ne çıkacağız. Bu tepede, 1931’de yapılmış olan dünyanın en büyük Art Deco heykeli olan Kurtarıcı İsa heykelini Rio de Janeiro’nun nefes kesen manzarası eşliğinde, başka bir açıdan göreceğiz. Heykel, 7 Temmuz 2007 tarihinde, Dünya’nın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olarak seçilmiştir. Otelimize transfer ve dinlenmenin ardından günün kalan saatlerinde ünlü Copacabana Plajı’nın tadını çıkarmak ve akşam yemeği için serbest zamanımız olacak.

Konaklamamız 5* Hilton Hotel’ de.

7. GÜN

Oteldeki keyifli kahvaltının ardından, Sugar Loaf gezisi yapıyoruz. Flamengo ve Botafogo semtlerinden geçerek, Urca semtindeki teleferik istasyonunda otobüsten inip, ilk teleferik ile 220 metre yükseklikteki Urca tepesine çıkıyoruz. 200 metrelik kısa bir yürüyüş sonrası, ikinci teleferikle 396 metre yükseklikteki Sugar Loaf tepesine çıkıyoruz. Dünyanın en güzel şehirlerinden Rio de Janeiro'nun, en güzel manzaralarının keyfine varacaksınız.. Buraya Kesmeşeker Dağı ismi, 16. Yüzyılda, Portekiz ile Brezilya arasında yapılan şeker kamışı ticareti döneminde verilmiştir. Tarih bilimci Vieira Fazenda’ya göre şeker blokları koni şeklinde kil kalıplara konulur ve gemilerle taşınırlardı. Bu kalıpların dağın zirvesine benzemesi nedeniyle bu isim kullanılmaya başlanmıştır. Öğle yemeği molamızın ardından, gezimiz dünyaca ünlü Maracana Stadyumu ile devam edecek. 2014 Dünya Kupası finalinin oynandığı stadyumun etrafında bir tur attıktan sonra, Vargas Caddesi’nden geçerek Rio Karnavalı’nın yapıldığı Sambodrom’a gideceğiz. Sambodrom’da karnaval konusunda yapılacak bilgilendirme ve fotoğraf molası sonrası akşam yemeği için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız 5* Hilton Hotel’ de.

8. GÜN

Kahvaltının ve 12.00’de otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanı transfer saatine kadar  şahsi aktiviteleriniz için serbest.


Buluşmamızın ardından, Rio De Janeiro havalimanına transferimiz yapılıyor. LA 3235 sefer sayılı uçuşla saat 21.40’ta Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışımız 22.55’te olacaktır. Istanbul uçuşumuza kadar olan süreyi
Sao Paulo havalimanı, VIP Lounge’da çeşitli aperatifler eşliğinde geçireceğiz.

9. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, TK16 sefer sayılı uçuşla 04.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saatlik yolculuk sonrası yerel saatle 22.30’da İstanbul’a hoşgeldiniz.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar birlikte olmak dileğiyle..

 • Buenos Aires - Iguazu, Iguazu - Rio, Rio - Sao Paulo iç hat uçuşları,
 • Buenos Aires’te 4* Libertador Hotel’de 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Foz do Iguaçu 5* Belmond Hotel das Cataratas Otel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Rio de Janerio 5* Hilton Hotel 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler,
 • Rio de Janerio’da trenli Corcovado Turu,
 • Rio de Janerio’da yarım gün teleferik ile Sugar Loaf gezisi,
 • Brezilya tarafı şelaleler turu,
 • Buenos Aires ve Rio De Janeiro şehir turu,
 • 3 Akşam Yemeği,
 • Café de los Angelitos’ta Tango gösterisi,
 • Seyahat sağlık sigortası (3000 euro teminatlı)
 • Kıvanç Demirel rehberlik ve danışmanlığı
 • İstanbul – Buenos Aires, Sao Paulo – İstanbul dış hat biletleri
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

5* ve 4*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
15.11.2019 - 23.11.2019
Yarım Pansiyon

3.590,00 EUR

3.590,00 EUR

4.580,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.