KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE; DANSIN VE DEVRİMİN ÜLKESİ KÜBA 21 EKİM – 29 EKİM 2022

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli gezginlerimiz ile 23.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz.

2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Türk Hava Yolları’nın, TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 02:10’te Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:55’te Havana Jose Marti Havalimanı’na varışımıza istinaden İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 1950'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. Efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Atatürk Anıtı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı ve Floridita göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalarıyla ünlü Havana sokaklarında yapacağımız yürüyüş ile adeta tarihe tanıklık edeceğiz. Öğle yemeği için bölgenin en ünlü Restaurant – Barı olan La Bodeguita Del Medio’ya gidiyoruz. Yemeğin ardından, el sanatlarının Küba’daki en büyük merkezi San Jose pazarını gezeceğiz. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeğimizi Los Mercaderes Restoranda alıyoruz.

Konaklamamız Iberostar Grand Packard Hotel ’de.

3. GÜN

Kahvaltının ardından son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini tüm çıplaklığı ile hissedeceğiz. Öğle yemeğimiz Hemingway’in en sevdiği restoran olan Floridita’da sevdiği kokteyl Daiquiri ve restoranın Hemingway ile özdeşleşmiş yemeği “Hemingway Plate” i alıyoruz. Sonrasında Havana’da serbest zaman geçiriyoruz. Akşamüstü 1959 öncesi klasik Amerikan arabaları ile şehrin ışıklar altındaki görüntüsünü ruhumuza doldurup La Guarida Restaurant’ta (Paladar) Açık alan terasta harika bir akşam yemeği yiyeceğiz.

Konaklamamız Iberostar Grand Packard Hotel ’de

4. GÜN

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan, 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u geziyoruz. 

Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Thomas Terry Tiyatrosu, San Lorenzo Koleji ve Endülüs mimari tarzının en güzel örneği Devale Sarayı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizi Palacio de Valet Blanco’da alıyoruz. Palacio de Valet Blanco’da Öğle yemeği ardından, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile Kübalıların gurur duyduğu Trinidad’a gidiyoruz. Trinidad’a doğru hareket ediyoruz.

UNESCO tarafından koruma altında alınmış şehirde, Plaza Mayor ve Şehir Müzesi’ni gezecek, taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri, sallanan koltukları ve misafirperver halkını selamlayacak ve Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba romunun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeğimizi Museo 1514 (Paladar) Restoran’da alacağız.

Konaklamamız Iberostar Trinidad Hotel ’de

5. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Küba Devrimi’nin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Los Caneyes Restoranda alacağız. Yemek sonrası, küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesi’ni ve Che Guevara Müzesi’ni görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Ardından, Santa Clara’dan ayrılıyor ve Varadero’ya doğru ilerliyoruz.

Kesintisiz 20 kilometrelik doğal kumsalıyla Karayiplerin en muhteşem sahillerinden birine sahip olan Varadero, göz alıcı doğası, müzeye çevrilen eski evleri ve ilginç mağaraları ile ünlüdür. Fidel Castro burayı kendisinin İspanyol kökenli olmasından dolayı, yalnızca İspanyol otellerine açmıştır ve otellerde çalışanlar dışında burada Kübalılar yoktur. Eskiden Al Capone burada güneşlenirmiş... Her şey dâhil konaklayacağımız otelimize yerleşmenin ardından, keyif ve dinlenme.

Akşam yemeği ve konaklamamız Iberostar Selection Varadero Hotel’de.

6. GÜN

Keyifli kahvaltı sonrası deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarmak üzere dev katamaran teknelerle Crusero del Sol & Cayo Blanco gezisi için denize açılıyoruz. Gezi sırasında, yunuslarla havuzlarda yan yana fotoğraf molaları verecek, Cayo Blanco adasında hayallerinizdeki bembeyaz kumsallarda, turkuaz mavisi sularda mercan resiflerine şnorkel dalışı yapacağız. Gezi sırasında öğle yemeğinde ıstakoz keyfi bizi bekliyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Iberostar Selection Varadero Hotel’de.

7. GÜN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ve check-out işlemlerimizin ardından, son günümüzü geçirmek üzere Havana’ya gidiyoruz. Otele yerleşmemizden sonra, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip ediyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. 

Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak gerçeği tüm çıplaklığı ile hissedeceğiz. Yazarın müdavimi olduğu Floridita bar&restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, ve son alışverişleriniz için serbest zaman sonrası akşam yemeğinde buluşuyoruz.

Akşam yemeğimizi Cafe del Oriente Restoranda alıyoruz.

Konaklamamız Havana Nacional Hotel’dedir.

8. GÜN

Sabah erken saatte Jose Marti Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası TK183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. (Uçağımızın Caracas’da 1,5 saatlik beklemesi vardır)

9. GÜN

Yerel saat ile 08.30’da İstanbul’a hoş geldiniz.

Hayat Bir Yolculuktur.

Başka bir yolculukta sizlerle birlikte olmak dileği ile…

1

 

  1. THY ile İstanbul – Havana – İstanbul uçuşları
  2. • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
  3. • Vize ücretleri (60 € acentemiz tarafından alınacaktır.)
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KÜBA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.10.2022 - 29.10.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.470,00 EUR

3.470,00 EUR

4.100,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.