KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE; DANSIN VE DEVRİMİN ÜLKESİ KÜBA ** YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI**

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli gezginlerimiz ile 23.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz.
2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Türk Hava Yolları’nın, TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 02:10’te Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:55’te Havana Jose Marti Havalimanı’na varışımıza istinaden, kesintisiz 20 kilometrelik doğal kumsalıyla Karayiplerin en muhteşem sahillerinden birine sahip olan Varadero’ya doğru ilerliyoruz. Varadero göz alıcı doğası, müzeye çevrilen eski evleri ve ilginç mağaraları ile ünlüdür. Fidel Castro burayı kendisinin İspanyol kökenli olmasından dolayı, yalnızca İspanyol otellerine açmıştır ve otellerde çalışanlar dışında burada Kübalılar yoktur. Eskiden Al Capone burada güneşlenirmiş...

Her şey dâhil konaklayacağımız otelimize yerleşmenin ardından, keyif ve dinlenme.

Akşam yemeği ve konaklamamız Iberostar Selection Varadero Hotel’de.

3. GÜN

Keyifli kahvaltı sonrası deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarmak üzere, dev katamaran teknelerle Crusero del Sol & Cayo Blanco gezisi için denize açılıyoruz. Gezi sırasında, yunuslarla havuzlarda yan yana fotoğraf molaları verecek, Cayo Blanco adasında hayallerinizdeki bembeyaz kumsallarda, turkuaz mavisi sularda mercan resiflerine şnorkel dalışı yapacağız. Gezi sırasında öğle yemeğinde ıstakoz keyfi bizi bekliyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Iberostar Selection Varadero’da.

4. GÜN

Kahvaltı sonrası, Küba Devrimi’nin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Los Caneyes Restoranda alacağız. Yemek sonrası, küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesi’ni ve Che Guevara Müzesi’ni görüp, o günleri daha yakından hissedeceğiz.

Ardından, Santa Clara’dan ayrılıyor ve Trinidad’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Museo 1514 (Paladar) Restoran’da alacağız.

5. GÜN

Keyifli kahvaltı sonrası Kübalıların gurur duyduğu Trinidad gezimize başlıyoruz. UNESCO tarafından koruma altında alınmış şehirde, Plaza Mayor ve Şehir Müzesi’ni gezecek, taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri, sallanan koltukları ve misafirperver halkını selamlayacak ve Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba romunun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz.

Gezi bitiminde Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan, 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Thomas Terry Tiyatrosu, San Lorenzo Koleji ve Endülüs mimari tarzının en güzel örneği Devale Sarayı’nı göreceğiz. Palacio de Valle Blanco’da alacağımız öğle yemeği ardından Havana’ya doğru ilerliyoruz. Otele vardığımızda check-in işlemlerinin ardından dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeğimizi Casa Miglis Restoranda alıyoruz.

6. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Havana gezimize İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 1950'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. Efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Atatürk Anıtı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı ve Floridita göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalarıyla ünlü Havana sokaklarında yapacağımız yürüyüş ile adeta tarihe tanıklık edeceğiz.

Öğle yemeği için bölgenin en ünlü Restaurant – Barı olan La Bodeguita Del Medio’ya gidiyoruz. Yemeğin ardından, el sanatlarının Küba’daki en büyük merkezi San Jose pazarını gezeceğiz. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeğimizi Los Mercaderes Restoranda alıyoruz.

7. GÜN

Kahvaltının ardından son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı yeni yıl arifesi nedeniyle dışarıdan görebileceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Cojimar bölgesinde lokal yerleri görebileceğiniz gezimiz ardında öğle yemeğimiz Hemingway’in en sevdiği restoran olan Floridita’da sevdiği kokteyl Daiquiri ve restoranın Hemingway ile özdeşleşmiş yemeği “Hemingway Plate” i alıyoruz. Sonrasında Havana’yı 1959 öncesi klasik Amerikan arabalarıyla dolaşacağız.

Akşamüstü klasik Amerikan arabaları ile şehrin ışıklar altındaki görüntüsünü ruhumuza doldurup “Yeni Yıl Gala Yemeğimizi” almak için La Guarida Restaurant (Paladar) gidiyoruz. Açık alan terasta harika bir akşam yemeği eşliğinde yeni yıla giriyoruz.

8. GÜN

Sabah kahvaltı sonrası, Pinar Del Rio & Vinales Vadisi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Rio’da, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlasını gezeceğiz.

Vinales Vadisi, Pınar Del Rio dağlarının arasında muhteşem bir tabiat içinde, büyük kayaların formasyonundan oluşmuştur. Bu kayaların 250 milyon yıldan daha eski olduğu ve fosillerin sıkışmasından oluştuğu bilinmektedir. Gezimizde Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla geçtikten sonra, tipik bir Küba restoranı olan Finca San Vicente Restoran’da alıyoruz.

Yemek sonrası 120 metre yüksekliğindeki Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Mural tepesi, 1961 yılında Kübalı ünlü ressam Leovigildo Gonzalez Morillo tarafından kayalara yapılmış resim ile ünlüdür. 120 metre genişliğindeki bu doğal tabloda eski çağlardan süre gelen hayat işlenmiştir. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Akşam gala yemeğimizi Küba’nın en meşhur müzik ve şov topluluğu olan “Buena Vista Social Club” gösterisi eşliğinde El Guarijito Restoran’da alıyoruz. Bu hafızalara kazınacak eğlenceli akşam yemeğinden sonra otelimize dönüyoruz.

9. GÜN

Sabah erken saatte Jose Marti Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası TK183 sefer sayılı uçuş ile saat 08.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. (Uçuşumuzun Caracas’ta 2 saatlik bekleme süresi vardır)

10. GÜN

Yerel saat ile 07.30’da İstanbul’a hoş geldiniz.

Hayat Bir Yolculuktur.

Başka bir yolculukta sizlerle birlikte olmak dileği ile…

 

 1. Belirtilen otellerde (ve benzeri) kahvaltı dâhil konaklama
 2. • Tüm öğle yemekleri
 3. • 5 akşam yemeği
 4. • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
 5. • Amerikan arabaları sürüşü (1 saat)
 6. • Gezi yerleri giriş ücretleri
 7. • Seyahat sağlık sigortası
 8. • Araçta kişi başı 2 şişe su
 9. • Otelde Yılbaşı Gala Yemeği
 10. • Profesyonel rehberlik ve danışmanlık hizmeti

 

 1. THY ile İstanbul – Havana – İstanbul uçuşları
 2. • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 3. • Vize ücretleri (60 € acentemiz tarafından alınacaktır.)
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KÜBA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
26.12.2022 - 02.01.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.050,00 EUR

4.050,00 EUR

4.740,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.