KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE KÜBA 30 OCAK 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli gezginlerimiz ile 23.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz.

 

2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları, TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 02.25’te Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07.55’te Havana JoseMarti Havalimanı’na varışımıza istinaden Varadero’ya transferimiz yapılıyor. Kesintisiz 20 kilometrelik doğal kumsalıyla Karayiplerin en muhteşem sahillerinden birine sahip olan Varadero, göz alıcı doğası, müzeye çevrilen eski evleri ve ilginç mağaraları ile ünlüdür. Fidel Castro burayı kendisinin İspanyol kökenli olmasından dolayı, yalnızca İspanyol otellerine açmıştır ve otellerde çalışanlar dışında burada Kübalılar yoktur. Eskiden Al Capone burada güneşlenirmiş.. Herşey dâhil konaklayacağımız otelimize yerleşmenin ardından keyif ve dinlenme..

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Varadero’da Las Americas Hotel’de.

3. GÜN

Keyifli kahvaltı sonrası günümüz deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarmak üzere serbest. Dilerseniz, rehberimizin organizasyonu ile dev katamaran teknelerle açılabilirsiniz. Gezi sırasında, yunuslarla havuzlarda yan yana fotoğraf molaları verecek, Cayo Blanco adasında hayallerinizdeki bembeyaz kumsallarda, turkuaz mavisi sularda mercan resiflerine şnorkel dalışı yapacağız. Gezi sırasında öğle yemeğinde ıstakoz keyfi bizi bekliyor.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Varadero’da Las Americas Hotel 5*de.

4. GÜN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Küba Devrimi’nin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Los Caneyes Restaurant’ta alacağız. Yemek sonrası, küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesi’ni ve Che Guevara Müzesi’ni görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz.. Ardından, Santa Clara’dan ayrılıyor ve XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile Kübalıların gurur duyduğu Trinidad’a gidiyoruz.

 

UNESCO tarafından koruma altında alınmış şehirde, Plaza Mayor ve Şehir Müzesi’ni gezecek, taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri, sallanan koltukları ve misafirperver halkını selamlayacak ve Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'u nun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.  

 

Akşam yemeği ve konaklamamız Del Mar Hotel’de.

5. GÜN

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Casa Verde Restaurant’ta alacağımız öğle yemeğinin ardından, 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan, 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Thomas Terry Tiyatrosu, San Lorenzo Koleji ve Endülüs mimari tarzının en güzel örneği Devale Sarayı’nı göreceğiz. Gezi bitiminde Havana’ya doğru hareket ediyoruz.

 

Konaklamamız Havana Nacional Hotel’de.

6. GÜN

Kahvaltının ardından, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 50'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. Efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Atatürk Anıtı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı ve Floridita göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.  UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalarıyla ünlü Havana sokaklarında yapacağımız yürüyüş ile adeta tarihe tanıklık edeceğiz. Öğle yemeği için bölgenin en ünlü Restaurant – Barı olan La Bodeguita Del Medio’ya gidiyoruz. Yemeğin ardından, el sanatlarının Küba’daki en büyük merkezi San Hose pazarını geziyoruz. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimizi Atelier Restaurant’ta alıyoruz.

 

Geceleme Havana’daki Nacional Hotel’dedir.

7. GÜN

Sabah erken kahvaltı sonrası, Pinar Del Rio & Vinales Valley turu için otelden ayrılıyoruz.

Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’da, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlası ve çiftlik evini gezecek, el yapımı Küba purosunun yapım aşamalarına tanık olacağımız Puro fabrikası ziyareti yapacağız. İlk puro fabrikası 1760’da burada açılmıştır ve Küba'nın en iyi purolarının büyük bir kısmını burada üretilir. Vinales Valley, Pınar Del Rio dağlarının arasında muhteşem bir tabiat içinde, büyük kayaların formasyonundan oluşmuştur. Bu kayaların 250 milyon yıldan daha eski olduğu ve fosillerin sıkışmasından oluştuğu bilinmektedir. Gezimizde Cueva Del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla geçtikten sonra, tipik bir Küba restoranında öğle yemeğimizi alacağız.

Yemek sonrası 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Mural tepesi, 1961 yılında Kübalı ünlü ressam Leovigildo González Morillo tarafından kayalara yapılmış resim ile ünlüdür. 120 m genişliğindeki bu doğal tabloda eski çağlardan süre gelen hayat işlenmiştir.

 

Konaklamamız Havana Nacional Hotel’de.

8. GÜN

Kahvaltının ardından, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip ediyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde buluveriyoruz. Bu eserde Hemingway, nasıl yaşama bağlanılması gerektiğini ve birçok şeyin aslında ne kadar önemsiz olduğunu anlatmaktadır. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak gerçeği tüm çıplaklığı ile hissediyoruz. Hemingway’in Notu: Bu çok güzel, bana uygulayacakları bu tedavi ile hafızamı silecekler... Elimdeki tek sermayem aklım, beni işsiz bırakacaklar. Bu çok zekice ancak hastayı kaybettik...

 

Yazarın öğlen yemeklerini yediği ve Mojito’sunu yudumladığı, Cojimar köyündeki Las Terezzas restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, Havana’ya dönüşte günün kalan saatleri serbest. Ernest Hemingway'i hatırlatacak La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Akşamüstü 1959 öncesi klasik Amerikan arabaları ile şehrin ışıklar altındaki görüntüsünü ruhumuza doldurup La Guarida Restaurant’ta harika bir akşam yemeği yiyeceğiz.

 

Konaklama Havana Nacional Hotel’de.

9. GÜN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ve check-out işlemlerimizin ardından, Jose Marti Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası TK183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. (Uçağımızın Caracas’da 1,5 saatlik beklemesi vardır)   

10. GÜN

Yerel saat ile 10.00’da İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

 

Başka bir yolculukta sizlerle birlikte olmak dileği ile…

 • Belirtilen otellerde (ve benzeri) kahvaltı dahil konaklama
 • Tüm öğle yemekleri
 • 5 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Amerikan arabaları ile şehir turu
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Gezi yerleri giriş ücretleri
 • Kıvanç Demirel Profesyonel rehberlik ve danışmanlık hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • THY ile İstanbul – Havana – İstanbul uçuşları
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Havaalanı Harçları
 • Vize ücretleri (60 € acentemiz tarafından alınacaktır.)
 • Yapılacak kişisel harcamalar
Kıvanç Demirel

Profesyonel Turist Rehberi

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup, Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

1.SINIF OTELLER

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
30.01.2020 - 07.02.2020
Yarım Pansiyon

2.490,00 EUR

2.490,00 EUR

3.010,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.