KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE; GÜNEYDOĞU ASYA’NIN GİZEMLİ TOPRAKLARI VİETNAM – KAMBOÇYA 13 Mart 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda saat 23.00’da buluşuyoruz.

 
2. GÜN

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın direkt seferi TK168 uçuşu ile saat 02.25’de Ho Chi Minh Havalimanı’na uçuyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 11 saat sürecek. Yerel saat ile 17.10’da varışımızda, havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda adeta bir ‘S’ harfi şeklinde uzanan Vietnam, 330 bin kilometrekarelik bir alanda, 83 milyon insanın yaşadığı bir ülke.. Eşsiz sahili ve uçsuz bucaksız pirinç tarlaları ile adeta keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine.. Eski adıyla Saigon, şık restoran ve gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkânları ile dikkat çekiyor. Otelimize yerleşmenin ardından akşam yemeğimiz Chill Bar Restoran’da.. (http://www.capella-entertainment.com/)

Konaklamamız 5* Sofitel Saigon Plaza‘dadır.

3. GÜN

Kahvaltının ardından, panoramik bir şehir gezisi yaparak, sokak çarşıları, cafeleri ve hareketli gece klüpleri ile Vietnam’ın en büyük şehri Saigon’u geziyoruz. Notre Dame Kathedrali, 1886 - 1891 yılları arasında Fransız tarzında inşa edilen Merkez Postanesi ve War Remands Museum göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında Chopstick Restaurant’ta alıyoruz.

Gezimizin devamında, 25 yılda yerli halk tarafından kazılan, yeraltı şehri Cu Chi Tünelleri ‘ne gidiyoruz. Cu Chi Tünelleri, 1965’te başlayıp aralıksız 8 yıl devam eden Vietnam Savaşı’nda, Amerikan askerlerine karşı gerilla saldırıları için kullanılmış. Aynı zaman da bu tüneller savaş sırasında hastane, cephanelik, iletişim ve gerillaların sığınağı olarak kullanılmıştır. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız 5* Sofitel Saigon Plaza‘dadır.

4. GÜN

Erken kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları VN 809 sayılı uçak ile 08.10’de Unesco tarafından “insanlık mirası” olarak nitelenen efsane Angkor tapınaklarına ev sahipliği yapan, Siem Reap’e uçuyoruz. Kısa bir uçuş sonrası yerel saatle 09:40’ta Siem Reap’e varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla Angkor Tapınağı’nın güney kapısından gezimize başlıyoruz. Gezimizde Dev Bayon Yüzleri, Baphoun, Phimeanakas, Fil Terası ve Cüzamlı Kral Terası’nı göreceğiz. Öğle yemeğimiz Le Blanc Restaurant’ta. Adım attığınız ilk andan itibaren büyülü bir mistisizm içine gireceğiniz Kamboçya, gezimizin zirve noktası olacak.. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor..

Konaklamamız 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Hotel’de.

5. GÜN

Kahvaltının ardından, Angkor Tapınaklarını gezmeye devam ediyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri sayılır.. 8 ve 13. yüzyıllar arasında inşa edilen Angkor Tapınağı, sadece Kamboçya için değil dünya için de büyük bir çekim noktasıdır. Vish'nu için yapılan bu tapınak 12. yy da inşaa edilmiş ve görkemli heykelleri ve mimarisi ile dikkat çekici bir yapıdır. Sacred7 Travel Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak Esenyalı Apt. No:6/12 Kalamış - İstanbul www.sacred7travel.com- info@sacred7travel.com 0216 326 29 03

 

Öğle yemeğimizi FCC Restaurant’ta (http://www.fcccambodia.com/red/angkor/ ) alacağız. Yemeğin ardından, gezinin en keyifli olan kısmı Ta Prohm’u geziyoruz. Banteay Kdei, Sras Srang, Takeo, Thommanon ve Chau, Say Thevoda tapınaklarını göreceğiz. Gezimizi Angkor’da muhteşem gün batımını izleyerek bitireceğiz. Akşam yemeğimiz, otelimizde geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde.

Konaklamamız 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Hotel’de.

6. GÜN

Sabah kahvaltımızdan hemen sonra çıkacağımız gezimizde Kamboçya'nın kalbi olarak nitelendirilen, aslında çok büyük bir nehir ve bir noktada göl olan Tonle Sap’ta tekne ile gezecek, yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatı ve yaşam tarzına tanık olacağız. Uzunluğu 150 km’yi aşan büyük göl Kamboçya’ya damgasını vurmuştur. Burada canlı ve yoğun bir kuş hayatı vardır ve gölün ortasından sahilleri bile görmek mümkün değildir. Su üzerindeki balıkçı köylerini geçerken büyük bir sükûnetin hüküm sürdüğünü görürüz. . Öğle yemeğimizi Asian Square Restaurant’ta alıyoruz. (http://www.asiansquare-restaurant.com/) Yemek sonrasında, serbest zamanın ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları, VN836 sayılı uçağı ile 18.05’de Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuz sonrası, 19.50’de, Vietnam'ın başkenti Hanoi'deyiz.

Konaklamamız, 5* Sofitel Legend Metropole Hotel’de.

7. GÜN

Sabah kahvaltının ardından, panoramik olarak şehri geziyoruz. Ho Chi Minh’in evi, tek kolonlu Pagoda ve Temple of Literature göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi Wild Rice Restaurant’ta alıyoruz. (www.wildrice.com.vn) Gezimizin ardından, harika alışveriş olanakları ve birçok restoran alternatifi sunan şehrin tarihi bölgesinde serbest saatlerimizde olacak. Gün içerisinde “Şairler Kenti" olarak da bilinen Güneydoğu Asya'nın en eski başkentinde, Fransız Koloni Döneminden kalma, küçük caddelerden oluşan “Old Quarter” bölgesini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli “Cyclo” adlı yerel araçları ile gezecek, su kuklası gösterisi izleyeceğiz. Akşam yemeğimizi Khai Brother Restaurant’ta. (http://www.khaisilkcorp.com/restaurants/brother/ )

Konaklamamız, 5* Sofitel Legend Metropole Hotel’de.

8. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, özel otobüsümüz ile UNESCO tarafından koruma altına alınmış Halong Bay Körfezi’ne gidiyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, bölgenin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak görüntülere tanık olacaksınız.. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık bulunmakta.. Varışımızda, geceyi geçireceğimiz tipik Vietnam teknesi “Paradise Cruise”a yerleşiyor ve körfezde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Gün batımında teknemiz harika lagünlerin arasında durduğunda, deniz mahsullerinden oluşan akşam yemeğimizi alacağız.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Elegance Cruise’da.

9. GÜN

Güne, harika lagün çiçekleri arasında, efsanevi kayaların manzarası ile teknemizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimize devam ediyoruz. Gün boyu masaj, yüzme, balık tutma gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Öğle yemeği sonrasında Dong Tien Mağarası’nı ziyaret edeceğiz.

Halong Bay Körfezi’ne dair aşağıdaki efsane anlatılır;

Vietnam yeni kurulma aşamasında iken kuzey denizinden işgalciler ile büyük bir savaş içine girer. Ülkenin bu durumuna üzülen Jade (yeşim taşı), ülkesini savunan Vietnamlılara yardımcı olsun diye gökten ana ejderha ve çocuklarını indirir. Acımasız düşmanlara karşı mücadele verirken ağızlarından dev zümrütler çıkartan anne ejder ve çocukları geçilmesi çok zor bir savunma hattı kurmuşlar. Yanan zümrütler ile düşman gemilerini küle çevirmişler. Ejderhaların yardımıyla kuzeyden gelen istilacılar yenilmiş ve ülkeye barış gelmiş. Yıllar sonra soğuyan zümrüt savunma hattı küçük adacıklar oluşturmuş. Görevlerini tamamlayan ejderhalar göklere geri dönmeyip insan şekline bürünerek ülkede kalmışlar. İnsanlara tarımı ve hayvan yetiştirmeyi öğreterek bu ülkenin gelişimine yardımcı olmuşlar..

Konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Elegance Cruise‘da.

10. GÜN

Dilerseniz güne erken başlayarak güvertede yapılacak Tai Chi dersine katılabilirsiniz.. Teknede alacağımız brunch’ın ardından kıyıya yanaşıyor ve dönüş uçuşumuz için Hanoi’ye gidiyoruz. Hanoi Press Club’da alacağımız akşam yemeğinin ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları, TK 170 sayılı uçağı ile 22.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

 
11. GÜN

Yerel saat ile 04.35’te İstanbul Havalimanı’na Hoş geldiniz..

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile..

 

• Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama

• Programda yazan tüm şehir gezileri

• Vietnam Savaş Müzesi gezisi

• Cu Chi Tünelleri gezisi

• Halong Körfezi’nde 2 gün tam pansiyon konaklamalı tekne gezisi

• Angkor Wat Tapınak Şehir gezisi (2 gün)

• Angkor Wat’ta Gün batımı

• Belirtilen öğle ve akşam yemekleri

• Tüm transferler

• Gezi yerleri giriş ücretleri

• Tonle Sap Gölü tekne gezisi

• 2 adet iç hat uçuşu (Hanoi – Siem Reap – Ho Chi Minh)

• Yerel rehberlik hizmetleri,

• Kıvanç Demirel rehberliği ve danışmanlığı

• Seyahat sağlık sigortası (3000 usd teminatlı)

• Vietnam ve Kamboçya vize davetiyeleri

 

• Türk Hava Yolları ile gidiş- dönüş uçak biletleri

• Vietnam – Kamboçya vizeleri (Vize mektubu tarafımızdan verilecek olup, vizeler gümrüklerde alınacaktır)

• Gezide belirtilmeyen tüm ekstralar

• Yemeklerde alınacak tüm içecekler


Kıvanç Demirel

Profesyonel Turist Rehberi

1972 İstanbul doğumlu olan Kıvanç Demirel’in lise hayatı Galatasaray Lisesi’nde geçmiştir.

Liseden sonra eğitim hayatına Marmara Üniversitesi, Fransızca Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. Eğitimine ve kendini geliştirmeye çok önem vermiştir. Seyahat etme ve yeni yerler ve kültürler tanıma merakını meslek haline getirmiştir.

Bugün Türkiye’nin önde gelen seyahat dergilerinde yazan Kıvanç Demirel aynı zamanda seyahat danışmanlığı da yapmaktadır. Uzun yıllardır Güney Amerika, Rusya, Yunanistan, Vietnam, Kamboçya, Laos gibi çok önemli destinasyonlarda rehberlik yapmaktadır.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup, Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

 
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
12.03.2020 - 22.03.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.690,00 USD

3.690,00 USD

4.680,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.