KÜLTÜR MOZAİĞİ ANTAKYA - 12 EYLÜL 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile 08:30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın 10.15 uçuşu ile Hatay’a hareket ediyoruz. İnişimizi takiben bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz.


Öğle yemeğimizin ardından Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçesi ile gezimize başlıyoruz. Samandağ gezimiz ilk olarak Hıdırbey Köyü ile başlıyor. Köy içinde Hz. Musa'nın Asa'sı olarak bilinen Çınar ağacını ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 1.5 dönümlük arazi üzerine yayılan gölgesinde Hz. Musa'nın içmiş olduğu Ab-ı Hayat Suyu'ndan içeceğiz. Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve bir köy yerleşimi şeklinde toplu halde yaşayan tek Ermeni köyü, Vakıflı Köyü’nü ziyaret edeceğiz. İsteyen misafirlerimiz köy kadınlarının ellerinden çıkan yöresel ürünlerden başta ceviz reçeli olmak üzere küçük tadımlar yapabilir.

 

Ardından Dünya’nın 8. harikası olarak bilinen ve insan emeği ile oluşturulan 1380 m uzunluğundaki Vespasianus-Titus Tüneli’ni gezeceğiz. Yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara’yı ardından otelimize transferimiz sağlanıyor.

 

 

 

MS. 4. YY’dan günümüze ulaşıp, konaklayacağımız otelin inşaat çalışmaları sırasında gün yüzüne çıkarılmış, büyüklüğü 1050 metrekare olan Dünya’nın en büyük tek parça mozaiğinin bulunduğu The Museum Hotel Antakya Mozaik Müzesi’nde birbirinden farklı geometrik motiflerin yer aldığı 9 paneli hayranlıkla inceleyeceğiz. Ardından dünyada bir ilk olan mozaik müzesi manzaralı odalarımıza yerleşeceğiz.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız The Museum Hotel Antakya’da.

2. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, gezimize Hatay Arkeoloji Müzesi ile başlıyoruz. Müze gezimiz boyunca rehberimizin anlatımı ile müzedeki her eserin yeniden canlandığını hissedeceğimiz gezi yaklaşık bir saat sürecektir.

Ardından, dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen mağara kilise St. Pierre Kilisesi ile gezimize devam ediyoruz. “Hristiyan” kelimesinin ilk kez kullanıldığı bu kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü görüyoruz. Ardından, ilk olarak Türkiye'deki iki büyük patriklik merkezinden biri olan Antakya Patrikhanesini/Ortodoks Kilisesini ziyaret ediyoruz.

Antakya Ortodoks cemaatinin aktif olarak kullandığı Patrikhane'yi ziyaret ettikten sonra Ezan, Çan, Hazan seslerinin duyulduğu Sveyka meydanına doğru hareket ediyoruz. Bu meydanda Sarımiye Camii’ni, cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi'ni ve hemen caminin karşısındaki Sinagogu ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş boyunca Antakya’da ortalama 180 yıllık avlulu evleri ziyaret edecek, eski zenginler mahallesini görecek, sokaklarını keşfedeceğiz.

 

Ardından eski bir Antakya evi restore ederek oluşturulmuş Antakya'ya özgü yöresel ev yemeklerinin sunulduğu zengin meze, ara sıcak ve kebaplarıyla ünlü Ala Restaurant’ta öğle yemeğimizi yiyeceğiz.

 

Uzun çarşıda yöresel ürünlerin alışverişi için verilen serbest zamanın havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

 

Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayollarını’nın 20.05 uçuşu ile İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 22.00’da İstanbul’a hoşgeldiniz…

 

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…


  • The Museum Hotel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama
  • 2 öğle yemeği
  • 1 akşam yemeği
  • Giriş ücretleri
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti

 

  • Gidiş dönüş uçak biletleri
  • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
  • Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
12.09.2020 - 13.09.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.115,00 TL

2.115,00 TL

2.615,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

 

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

 

İstanbul – Hatay / 12 Eylül 2020 Cumartesi

TÜRK HAVAYOLLARI

 

 

 


Hatay – İstanbul / 13 Eylül 2020, Pazar

TÜRK HAVAYOLLARI